Роутер DIR-615: відгуки, інструкція, характеристики, параметри

183 0 Новини високих технологій

У цьому матеріалі будуть наведені основні технічні параметри і порядок налаштування роутерів компанії D-Link серії DIR–615. Відгуки власників відносять такі пристрої до категорії бюджетних маршрутизаторів. Тому технічні параметри у них досить скромні, але і ціна відповідна. Найбільш часто такі роутери використовують при створенні невеликих комп'ютерних мереж.

Роутер DIR-615: відгуки, інструкція, характеристики, параметри

Сфера використання

Як було вже зазначено, до сегменту бюджетних маршрутизаторів відноситься роутер DIR–615. Відгуки подібне їх позиціонування зайвий раз підтверджують. Знову-таки, дані моделі роутерів на ринку комп'ютерної техніки досить давно дебютували. Спочатку вони комплектувалися лише однією антеною і дозволяли передавати дані з максимальною швидкістю до 150 Мбіт/сек. Але відносно недавно виробник кардинально змінив їх технічні специфікації. Тепер такі мережеві пристрої в обов'язковому порядку комплектуються вже двома антенами і здатні передавати інформацію на швидкості до 300 Мбіт/с. Також у більш нових версій маршрутизаторів істотно збільшений радіус дії бездротової мережі. А ось порту USB у таких роутерів поки що ще немає. Тому підключення до інтернету може бути реалізовано лише за допомогою проводового порту RJ-45.


До бездротової частини мережі маршрутизатора може бути підключено до восьми обчислювальних пристроїв. Так зазвичай комутуються планшети, смартфони, мобільні телефони і ноутбуки. Провідний сегмент Мережі може включати лише чотири пристрої. Таким способом підключаються в основному комп'ютери, принтери і телевізори. Знову-таки, хоч кількість підключених пристроїв і може досягати 12 штук, але на практиці їх не повинно бути більше 6-8 штук. Якщо ця умова не виконати, швидкість роботи Мережі істотно знизиться. Найбільш часто такі маршрутизатори використовують для реалізації домашніх комп'ютерних мереж. В деяких випадках їх також застосовують і в невеликих офісах. Це і є два основних випадки використання даного сімейства роутерів.


Комплектація

Список поставки подібної точки доступу до інтернету включає такі компоненти:
 • Роутер з установленими двома антенами. Причому вони є незнімними. На корпусі пристрою є цілий набір інформаційних індикаторів і наклейка. На ній можна знайти назву бездротової мережі і пароль за замовчуванням DIR–615. Ця інформація використовується в процесі установки точки доступу в інтернет.
 • Блок живлення з комунікаційним дротом, на якому в кінці встановлений роз'єм для під'єднання до маршрутизатора.
 • Компакт–диск. На цьому цифровому носії є спеціалізоване програмне забезпечення для налаштування роутера. Також на ньому при бажанні можна знайти і електронну версію документації.
 • Виту пару, на кінцях якої встановлені роз'єми RJ-45. Її довжина становить 1 метр. У більшості випадку її використовують при настроювання точки доступу до глобальної павутини. Але останнім часом такий спосіб конфігурування використовується все рідше і рідше з тієї причини, що простіше цю операцію виконати з використанням бездротового підключення.
 • Керівництво по експлуатації в паперовому оформленні з детальним описом алгоритму налаштування і зазначенням основних технічних параметрів даного пристрою.
 • Гарантійний талон від виробника. Термін його дії становить один з моменту придбання точки доступу.
 • Комплектація маршрутизатора дійсно достатня. У ній є всі необхідні елементи для початкового його запуску і подальшої експлуатації. Тому після придбання такого пристрою власник отримує повністю готову точку доступу до інтернету.
  Роутер DIR-615: відгуки, інструкція, характеристики, параметри

  Основні параметри

  Як було раніше зазначено, характеристики DIR-615 відносять до сегменту найбільш бюджетних маршрутизаторів на сьогоднішній день. Для підключення до інтернету у них передбачено всього лише один роз'єм – RJ-45 з позначенням WAN. При цьому максимальна швидкість обміну інформацією обмежена 100 Мбіт/сек. Також у них не більше чотирьох портів для реалізації провідної частини комп'ютерної мережі. Як і в попередньому випадку, їх найбільша швидкість роботи може становити 100 Мбіт/сек. Позначаються такі порти LAN. На додаток до цього на роутерах встановлені дві антени в незнімному виконанні. Заявлений коефіцієнт посилення кожній з них відповідає 5 дБ. Радіус функціонування бездротової мережі може досягати 10 метрів при найбільш сприятливих обставинах. Швидкість обміну інформацією в мережі в піковому режимі може досягати «значних» 300 Мбіт/с. В якості апаратної основи розглянутого пристрою виступає мікропроцесор RTL8196E. Його тактова частота дорівнює 400 МГц. Об'єм оперативної пам'яті складає 32 Мб, а флеш-накопичувача – 4 Мб. Тобто використовувати в якості мережевого жорсткого диска такий роутер неможливо. Але для створення якісно обчислювальної мережі початкового рівня його параметрів цілком достатньо. Тому багато фахівців у таких випадках вибирають саме такі роутери компанії D-Link.

  Вибір місця для встановлення маршрутизатора

  Відгуки DIR-615 характеризують як надійне пристрій. Але при цьому фахівці рекомендують підійти грунтовно до вибору місця його установки. В першу чергу, роутер повинен знаходитися максимально близько до центру приміщення, яке повинна покривати бездротова мережа. Це забезпечить найкращий рівень сигналу у всіх його частинах. Також поруч з точкою доступу не повинні знаходитися різні металеві предмети. Вони будуть погіршувати якість сигналу і спотворювати передану інформацію. Тому роутер повинен перебувати від них якомога далі. Крім того, обтиску вита пара від провайдера в місце його встановлення повинна прокладатися без проблем. Ще одна важлива умова – це наявність розетки для реалізації електропостачання пристрою. Саме відштовхуючись від раніше викладених критеріїв, і рекомендується вибирати місце розташування маршрутизатора.
  Роутер DIR-615: відгуки, інструкція, характеристики, параметри

  Підключення. Порядок виконання

  Тепер розберемося з тим, як підключити DIR–615 для налаштування та подальшої експлуатації. Провід від провайдера комутується до порту з позначенням WAN. У гніздо POWER підключається штекер від блока живлення, а він сам виделкою встановлюється в розетку мережі електропостачання. У більшості випадків цих двох дій достатньо для конфігурації і настройки маршрутизатора.

  Але якщо необхідно також створити провідну частину комп'ютерної мережі, то прокладаються додаткові ділянки витої пари. Причому вони повинні бути обтиснуті з двох сторін. Вони з'єднують між собою обчислювальний пристрій, наприклад, комп'ютер або МФУ, і роутер. Роз'єми таких проводів підключаться до портів з маркуванням LAN маршрутизатор. Інший же кінець їх встановлюється у відповідне гніздо комутованого пристрою. На цьому етап підключення в будь-якому випадку завершено.
  Роутер DIR-615: відгуки, інструкція, характеристики, параметри

  Налаштування. Основні етапи

  Двома способами може бути налаштований маршрутизатор даної модифікації: за допомогою веб-інтерфейсу і з використанням спеціальних програм. Перший спосіб найбільш часто застосовують фахівці з комп'ютерних мереж. Він більш складний і вимагає наявності певних знань у користувача. Другий же спосіб налаштування роутера більш простий. Його значно частіше використовують початківці користувачі з браком знань. Саме на його прикладі і буде викладений порядок налаштування такий мережевий точки доступу. На першому етапі необхідно підключитися до роутера. Для цього включаємо його і комп'ютер. При використанні проводового підключення ніяких додаткових маніпуляцій робити немає необхідності. У випадку ж застосування мережі Wi-Fi потрібно виконати пошук доступних підключень. У який з'явився після цього списку вибрати пункт DIR-615 і встановити до нього підключення. Після появи запиту потрібно ввести пароль, які є на нижній кришці маршрутизатора. Точніше, на нанесеної там наклейці.
  Потім необхідно встановити конфігураційну утиліту з цифрового носія, включеного в комплектацію роутера. Якщо комп'ютер не обладнано приводом, то її необхідно попередньо завантажити з сайту компанії і проінсталювати. Після цього на робочому столі знаходимо ярлик D-Link і запускаємо його. У меню вибираємо пункт «Налаштування за допомогою майстра». У першому вікні майстра вказуємо параметри комутації до мережного обладнання компанії-провайдера. У ньому задається спосіб підключення (L2TP, P2TP або ж PPPoE). Також вибирається спосіб адресації. Найбільш часто використовується динамічний. В цьому випадку достатньо встановити відповідний прапорець. Але також зустрічається і статичний. В цьому випадку потрібно набрати IP роутера. Поле цього зафіксувати його шляхом встановлення відповідного прапорця. У деяких випадках необхідно до того ж поставити ще логін і пароль від роутера для ідентифікації. Вся раніше перерахована інформація є в договорі, який укладено з провайдером. Зберігаємо внесені значення і тиснемо кнопку «Далі». У наступному вікні задаємо параметри для бездротової мережі. Це її назва, верифікаційний пароль, спосіб адресації (в цьому випадку рекомендується використовувати динамічний) і метод шифрування. В останньому випадку рекомендується застосувати WPA2. Він на сьогоднішній день вважається найбільш надійним. Зберігаємо задані параметри і виходимо з конфігураційної утиліти.
  Роутер DIR-615: відгуки, інструкція, характеристики, параметри

  Оновлення програмної оболонки маршрутизатора. Рекомендації

  Наступний важливий етап в налаштування точки доступу – це інсталяція оновлень програмного забезпечення на DIR–615. Інструкція вказує на те, що ви в цьому процесі взагалі не повинен приймати участі. Точніше, він не повинен втручатися. Після встановлення стійкого з'єднання з глобальною павутиною роутер під'єднається до серверів компанії–виробника. Далі запуститься спеціальний алгоритм перевірки, який порівняє версію програм роутера з тією, яка є в ньому. Оскільки оновлення з'являються досить часто, то в більшості випадку знадобиться оновлення софта. Маршрутизатор автоматично сформує перелік необхідних компонентів, завантажить і встановить їх. При цьому завдання користувача зводиться до того, щоб не втручатися в процес оновлення, який триватиме не більш півгодини. Тобто протягом цього часу не здійснюємо ніякі дії, пов'язані з мережевим підключенням. При цьому роутер може кілька разів перезавантажитися. Як показує досвід, заводська прошивка часто недопрацьована виробником. Тому для надійної і стабільної роботи точки доступу нові версії програмного забезпечення повинні бути встановлені в обов'язковому порядку.

  Перевірка параметрів

  На даному етапі завершено те, як налаштувати роутер DIR–615. Тепер лише необхідно переконатися в коректності внесених раніше параметрів. Для цього на підключеному до роутера персональному комп'ютері запускаємо будь доступний браузер і вказуємо адресу будь-якого сайту, наприклад, qip.ru. Далі тиснемо Enter і після цього повинна відкритися його стартова сторінка. Якщо цього не сталося, то повторно запускаємо конфігураційну утиліту і перевіряємо задані параметри, серед яких найбільшу увагу приділяємо адресою IP роутера і способу підключення. Як правило, саме при їх завданні найбільш часто виникають помилки.
  Роутер DIR-615: відгуки, інструкція, характеристики, параметри

  Вартість

  Досить суттєво може відрізнятися на розглянуті мережеві пристрої ціна. DIR-615 в найбільш доступній модифікації можна придбати за 500-600 рублів. У цьому випадку кількість портів RJ-45 для провідної мережі зменшено до 2 штук. Купувати такий маршрутизатор має сенс лише в тому випадку, якщо планується для отримання або відправлення інформації в основному використовувати передавач Wi-Fi. У складі таких комп'ютерних мереж найбільш часто використовуються смартфони, планшети або ноутбуки. В якості прикладу можна навести DIR-615 T4. Це типовий роутер такого класу. Найдорожчі версії таких маршрутизаторів оцінені в 1500-1600 рублів. У цьому випадку в обов'язковому порядку присутній 4 гнізда RJ-45 які дозволяють реалізувати найбільш складну дротову мережу. Купувати такий роутер доцільно в тому випадку, якщо планується комутація з використанням витої пари трьох або ж чотирьох обчислювальних пристроїв. Це можуть бути і персональні комп'ютери, багатофункціональні пристрої, і телевізори з функцією Smart TV, і навіть пристрій охоронної сигналізації. Тому перша група роутерів використовується в основному при створенні домашніх точок доступу, а друга – для офісних.

  Думка власників

  Власники акцентують на простому і зрозумілому порядку налаштування DIR-615. За промовчанням Пароль і логін для доступу до нього в цих пристроїв однакові – admin. Також кількість параметрів, які до експлуатації потрібно встановити, мінімізовано. Тобто виходить дуже і дуже проста мережева точка доступу. І стосується це як установки, так і експлуатації. В додаток до цього надійність у неї на вкрай високому рівні. А ось вартість досить низька. Тобто суттєвих недоліків не існує у DIR-615. Порт USB у них відсутня - це умовний недолік. Але це типовий мінус будь-якого бюджетного роутера. Крім того, не так вже часто при створенні комп'ютерної мережі початкового рівня він потрібен.
  Роутер DIR-615: відгуки, інструкція, характеристики, параметри

  Висновок

  Відгуки DIR-615 в більшості зовсім вельми позитивно характеризують. Це дійсно надійне, просте і доступне мережеве пристрій. Тому такі роутери досить часто використовуються при реалізації різних обчислювальних мереж початкового рівня. У таких маршрутизаторів для такої експлуатації дійсно є все необхідне.

  Популярі новини
  Загрузка...