Новини високих технологій
» » Роутери TP-Link. Як підключити такий пристрій і порядок налаштування

Роутери TP-Link. Як підключити такий пристрій і порядок налаштування

7-02-2018, 12:20
719
У даному огляді буде розглянуто налаштування роутерів компанії TP-Link. Як підключити такі маршрутизатори, де скорегувати параметри належним чином, як правильно вибрати місце установки - це далеко не повний набір питань, які в подальшому будуть розглянуті.

Основні специфікації роутерів

В більшості випадків основним портом для підключення мережного вузла до "глобальної павутини" є RJ-45. Зазвичай він синього кольору і поруч з ним присутній маркування WAN або INTERNET.


Але є також і особливі моделі маршрутизаторів. До їх числа можна віднести, наприклад, TD-W8951ND, який замість звичного роз'єму формату RJ-45 використовує RJ-11. У цьому випадку вхідна інформація вже не передається по витій парі, а по парі телефонних проводів. Але ось швидкість передачі порівнянна і становить 100 Мбіт/сек. Більшість таких мережевих точок мають чотири порти у виконанні RJ-45 із застосуванням яких реалізується провідний сегмент локальної мережі. Максимальна пропускна здатність у них така ж, як і роз'єму з позначенням WAN і дорівнює 100 Мбіт/сек. Найбільш часто вони позначаються LAN1 – LAN4 і маркуються жовтим кольором. Найбільш доступні моделі точок доступу комплектуються однією антеною і, відповідно, радіус дії у них не перевищує 7-ми метрів. Найбільш просунуті моделі роутерів мають шість антен і здатні функціонувати в двухдиапазонном режимі. Якщо найпростіші маршрутизатори працюють на частоті 24 ГГц і здатні передавати дані на швидкості до 150 Мбіт/с, то у флагманських пристроїв є підтримка другого діапазону 5 ГГц, швидкість збільшується до 1 Гбіт/сек.


Також портом USB, до якого можна встановити модем або МФУ, оснащені деякі пристрої модельного ряду TP-Link. Як підключити все це в подальшому буде детально розглянуто.

Комутація маршрутизатора до "глобальної павутини". Організація системи живлення точки доступу

В якості прикладу розглянемо порядок налаштування TL-WR841N від TP-Link. Як підключити його до глобальної Мережі? Для цих цілей, як було зазначено раніше, у нього є синій порт у виконанні RJ-45 з позначенням WAN. Саме в нього і встановлюємо провід від компанії-провайдера. Трохи по іншому необхідно комутувати раніше згаданий маршрутизатор моделі TD-W8951ND. Як підключити TP-Link до інтернету в цьому випадку? Потрібно телефонний провід одним кінцем встановити відповідну розетку, а другим – в роз'єм з позначенням ADSL. Також необхідно встановити блок живлення в розетку, а його провід зі штекером встановити в гніздо електропостачання.

Підключення компонентів внутрішньої мережі

Даний етап не є обов'язковим. В більшості випадків користувачі прагнуть йти від використання проводів і передавати інформацію в бездротовому форматі. Але якщо пристрій не оснащений передавачем Wi-Fi або ж знаходиться занадто далеко, то доводиться для реалізації комутації використовувати саме виту пару. Тепер розберемося з тим, як підключити роутер TP-Link до комп'ютера або телевізора. Один кінець витої пари ставимо в будь-який вільний жовтий порт з написом LAN, а другий – до мережного гнізда пристрою RJ-45.
Знову-таки, в програмному забезпеченні телевізора або ж персонального комп'ютера необхідно задати автоматичне отримання адреси для виключення можливих проблем. Точно така ж опція встановлена за замовчуванням в будь сучасної точки доступу до інтернету.

Порядок визначення параметрів

Параметри TP-Link маршрутизаторів в загальному вигляді має наступний порядок: Включаємо точку доступу і чекаємо закінчення процесу її ініціалізації. Потім на будь-якому доступному пристрої запускаємо автоматичний пошук доступних мереж. Попередньо необхідно включити відповідний передавач. Вибираємо мережу і підключаємося до неї. За замовчуванням назва мережі ідентичне моделі маршрутизатора. Наприклад, у раніше згадуваного TL-WR841N буде точно таку ж назву Wi-Fi. Пароль спочатку не встановлено. Далі запускаємо браузер. Заходимо в панель налаштування точки доступу за допомогою адреси 1921681.1. Також потрібно набрати логін і пароль, які в цьому випадку однакові – admin. В панелі керування ставимо на вкладці WAN/Internet параметри підключення до "глобальної павутини", які надав провайдер. Також тут необхідно задати значення бездротової мережі (назва, пароль, спосіб шифрування). Всі внесені зміни поетапно зберігаємо. Виходимо з панелі управління і роутер готовий до експлуатації.

Тестування працездатності мережі

Після раніше проведених маніпуляцій з мережевим обладнанням закінчена налаштування. TP-Link, як було вже зазначено раніше, прагне зробити процес підключення і конфігурування максимально простим. Тепер необхідно перевірити працездатність мережі. Для цього будь-яке доступне пристрій підключаємо до точки доступу шляхом активації передавача Wi-Fi. Потім на ньому необхідно запустити будь проинсталлированный браузер. В адресному рядку набираємо останнього rambler.ru і переходимо на стартову сторінку цього інформаційного порталу. Якщо браузер видав помилку, то необхідно перевірити настройки маршрутизатора.

На закінчення

В рамках цього матеріалу дана загальна характеристика мережних пристроїв компанії TP-Link. Як підключити їх і налаштувати, а також задати параметри для нормальної роботи маршрутизатора.
Цікаво по темі
Роутер Trendnet TEW-651BR. Призначення, параметри і алгоритм налаштування
Роутер Trendnet TEW-651BR. Призначення, параметри і алгоритм налаштування
Роутер моделі Trendnet TEW-651BR відмінно підходить для реалізації локальних обчислювальних мереж початкового рівня. Саме його технічні параметри,
Маршрутизатор D-Link DIR-620. Настройка, підключення та характеристики
Маршрутизатор D-Link DIR-620. Настройка, підключення та характеристики
У матеріалі буде викладено стандартний алгоритм налаштування DIR-620. Даний роутер бюджетного класу націлений на створення обчислювальних мереж
Роутер TD-W8951ND від TP-Link. Сфери використання, комплектація, технічні характеристики та порядок налаштування
Роутер TD-W8951ND від TP-Link. Сфери використання, комплектація, технічні характеристики та порядок налаштування
Розширені технічні специфікації і демократичний цінник маршрутизатора TD-W8951ND роблять його відмінним рішенням для реалізації домашніх або офісних
Мережна точка доступу початкового рівня DAP-1155 від компанії D-Link. Характеристики, параметри та налаштування
Мережна точка доступу початкового рівня DAP-1155 від компанії D-Link. Характеристики, параметри та налаштування
Точка доступу DAP-1155 розроблена компанією-виробником D-Link, націлена на реалізацію обчислювальних мереж початкового рівня. У неї дуже демократична
Роутер ASUS RT-N10E. Основні специфікації та порядок налаштування
Роутер ASUS RT-N10E. Основні специфікації та порядок налаштування
Для реалізації комп'ютерних мереж початкового рівня призначений ASUS RT-N10E. Цей роутер має типові для цього сегмента ринку специфікації. Його