Заміна Microsoft Office: альтернативні системи, рейтинг кращих, рекомендації та відгуки

121 0 Новини високих технологій

Офісний пакет від компанії «Майкрософт» став справжнім стандартом і еталоном того, як повинні виглядати продукти такого плану. Створення, редагування та виконання інших операцій з документами і таблицями «Офісу» немає рівних. Він зручний, зрозумілий, швидко працює, а документи на виході виходять чудово пристосованими для використання в якихось суміжних комплексах і редакторах. Одним словом, ми маємо тут без малого монополіста. Все б добре, але єдина і дуже суттєва для більшості вітчизняних користувачів ложка дьогтю – це вартість продукту. За разову ліцензію доведеться викласти близько 7 тисяч рублів, а за щомісячну передплату – близько 300 руб. У зв'язку з цим багато користувачів задаються цілком закономірним питанням: «Чим замінити Microsoft Office?»


На інтернет-просторах можна знайти чимало безкоштовних текстових і табличних редакторів. Але далеко не всі вони гідно справляються з поставленими завданнями. Так що до вибору програм, замінюють Microsoft Office, потрібно підходити серйозно. Чим ми і займемося в нашій статті. Отже, приступимо. Представляємо вашій увазі список кращих замін Microsoft Office. Розглянемо примітні якості кожного продукту: можливості, зручність користування, а також переваги з недоліками. Для більш наочної картинки список альтернативних програм буде представлений у вигляді рейтингу. Кращі рішення на заміну Microsoft Office:

 • Microsoft Office Online.
 • LibreOffice.
 • «Google Документи».
 • WPS Office.
 • SoftMaker FreeOffice.
 • Розглянемо кожен продукт докладніше.

  Microsoft Office Online

  Як би це дивно не звучало, але одним з кращих рішень для заміни Microsoft Office стала онлайн-версія комплексу. На відміну від повноцінного продукту, тут не потрібно платити за підписку. Ви отримуєте програми «Ворд», «Ексель», PowerPoint і OneNote, з тією лише різницею, що працювати вони у вас будуть не автономно, а в браузері.


  Заміна Microsoft Office: альтернативні системи, рейтинг кращих, рекомендації та відгуки
  Зовнішній вигляд і інструментарій веб-версії «Офісу» практично нічим не відрізняється від базового пакету. Судячи з відгуків користувачів, якихось проблем з форматами вони також не випробовували. Всі файли, виконані на стандартному «Офісі», прекрасно читалися в веб-аналогу. Але ця заміна Microsoft Office не позбавлена недоліків. Редагування документів можливе тільки в онлайн-режимі, а при відключеному інтернеті ви зможете тільки ознайомитися з текстом. Крім того, тут вирізані можливості роботи зі зведеними таблицями, відсутня підтримка форматів HTML і RTF з сильно обмежений майстер по висновку на друк.

  LibreOffice

  Багато користувачів не без підстави вважають даний пакет повноцінною заміною для Microsoft Office. Тут ми маємо практично ідентичну альтернативу «Орду», «Экселю» і PowerPoint. Також є і вельми розумний редактор баз даних, здатний замінити Microsoft Access.
  Заміна Microsoft Office: альтернативні системи, рейтинг кращих, рекомендації та відгуки
  Крім того, пакет «Лібре Офіс» містить програми Math і Draw. Перше дозволяє працювати з математичними формулами, а друга відповідає за побудова векторних діаграм. Судячи з відгуків, для деяких категорій користувачів цей момент став критичним, коли вони наглядали заміну Microsoft Office.
  Продукти «Лібре» вміють практично все те, що пропонують платні рішення від «Майкрософта». Що стосується форматів, то, судячи з відгуків користувачів, ніяких проблем з експортом та імпортом не виникає.

  Особливості

  Також варто зауважити, що навколо «Лібре» вже сформувався досить активний контингент розробників. Вони створюють нові доповнення, плагіни, допрацьовують старі розширення і адаптують наявні рішення під популярні платформи. Така значна підтримка дозволяє додати масу корисних функцій в базову версію пакету. Так що даний продукт – це відмінна заміна Microsoft Office для Windows 10 Мас і «Лінукс».
  Заміна Microsoft Office: альтернативні системи, рейтинг кращих, рекомендації та відгуки
  Як таких недоліків, судячи з відгуків, у продуктів «Лібре» немає. Деякі користувачі скаржаться на відсутність повноцінної підтримки мобільних гаджетів і супутніх додатків, але для тих, хто використовує софт на персональному комп'ютері, це не критично. До того ж тут йдеться лише про неможливість редагування файлів, а перегляд даних на смартфонах і планшетах реалізований у повною мірою.

  «Google Документи»

  Рішення від відомого пошуковика, так само як і у випадку з Microsoft Office Online, працюють в браузері. Такий підхід відразу прибирає зайві питання про кроссплатформенности продуктів. Проект в першу чергу орієнтований на командую роботу, а тільки вже потім на одного користувача.
  Заміна Microsoft Office: альтернативні системи, рейтинг кращих, рекомендації та відгуки
  Завдяки веб-інтерфейсу можна верстати таблиці, презентації і документи на будь-якому пристрої, а колеги без проблем оцінять проект та за необхідності внесуть необхідні зміни прямо в режимі онлайн. Також варто зауважити, що, на відміну від Microsoft Office Online, тут можна редагувати текст без підключення до інтернету. Досить завантажити спеціальний дозвіл для браузера «Хром».

  Плюси і мінуси

  Судячи з відгуків користувачів, їх також порадувала чудова інтеграція комплексу в сервіси компанії – фірмову електронну пошту, «Гугл Диск», календар і інші хмарні клієнти. Що, знову-таки, дуже зручно для виконання корпоративних завдань. Але є у цього комплексу і свої недоліки. Незважаючи на заявлену розробником підтримку форматів від «Майкрософту», збережені у «Ворді» або «Ексель» документи іноді втрачають частину форматування. Також користувачі скаржаться на убогий набір інструментів. У тій же «Лібри» їх набагато більше. Та й оформлення інтерфейсу, судячи з відгуків, далеко не всім припало до душі. Тут воно надто вже аскетичне і викликає більше тугу, ніж бажання працювати.

  WPS Office

  Даний продукт дуже прискіпливо копіює рішення від «Майкрософта». Причому це стосується не тільки функціоналу і зовнішнього вигляду інтерфейсу, але і користувальницького досвіду в цілому. Необізнаному юзеру буває складно відрізнити один продукт від іншого, тому як практично єдина різниця – це назва програми у верхньому лівому кутку.

  Заміна Microsoft Office: альтернативні системи, рейтинг кращих, рекомендації та відгуки
  Комплекс пропонує повні клони «Ворда», «Екселю» і PowerPoint. Крім того, розробник добре попрацював над адаптацією формату. Програми повністю підтримують збережені в програмах від «Майкрософта» файли.

  Відгуки

  Також варто відзначити наявність дуже тямущого PDF-редактора в якості приємного бонусу. З можливостями продукту від Adobe, йому, звичайно, не зрівнятися, але для безкоштовної версії тут досить просунутий функціонал. Судячи з відгуків, комплекс дуже хороший, але практично всі користувачі скаржаться на велику кількість реклами. Банери, рядки, а іноді навіть і спливаючі вікна на весь екран заважають роботі. Для виконання разових завдань дане рішення цілком згодиться, але для потоку його використовувати не можна, бо через велику кількість реклами можна залишити все нерви на черговому проекті.

  SoftMaker FreeOffice

  Цей комплекс також є дуже непоганою альтернативою рішенням від «Майкрософт». Продукт, як і в попередньому випадку, копіює «Ворд», «Ексель» і PowerPoint, але тільки не з такою прискіпливістю. Тим не менш інструменти на панелі легко впізнавані, порогу входження як такого для новачків немає.
  Заміна Microsoft Office: альтернативні системи, рейтинг кращих, рекомендації та відгуки
  Комплекс працює з усіма форматами від «Майкрософт» і не втрачає форматування навіть в найскладніших випадках (вбудовані таблиці, перехресна верстка тощо). Також варто зауважити, що програми отримали можливість зберігати файли у форматах PDF і ePub, що для деяких категорій користувачів є вагомим плюсом. Відгуки про продукт в цілому непогані. Він добре справляється з офісними завданнями, але є у нього ряд недоліків, з якими деякі не готові миритися. По-перше, тут вкрай погано реалізована можливість командної роботи. Тобто онлайн-редактура не передбачена. По-друге, багато користувачів скаржилися на відсутність тезауруса. А це далеко не останній за важливістю елемент для офісного програмного забезпечення. Але безкоштовно ліцензія розповсюдження з повною відсутністю реклами зробили продукт популярним і затребуваним.

  Популярі новини
  Загрузка...