Налаштування madVR: покрокова інструкція

285 0 Новини високих технологій

MadVR - це высокостандартный видеорендерер з підтримкою графічних процесорів, що забезпечує високорівневе підвищення кольоровості і масштабування: бикубическое, митчелловское, ланцошо, сплайн. Функції налаштування madVR здатні виконувати перетворення YCbCr -> RGB, гамма-корекцію калібрування дисплея, обхід алгоритмів ушкоджень відеокарти. Вся робота виконується з допомогою шейдерів GPU, без ярликів, найвищий стандарт якості має пріоритет над усім іншим. Є 32-бітна і 64-бітна версія програми.

Високоякісний видеорендерер

Це програмне забезпечення, яке обробляє відео файл і відправляє послідовно до дисплею, платі контролера для відображення на екрані комп'ютера. Налаштування madVR дозволяє досягти найкращої якості відтворення.


Налаштування madVR: покрокова інструкція
Особливості видеорендерера:
 • Обробка з високою розрядністю.
 • Високоякісні алгоритми для масштабування, підвищення різкості, розшарування, згладжування.
 • Плавне відтворення руху без тремтіння 3:2 навіть при налаштування madVR 60 Гц.
 • Відтворення кадрів у форматі 3D через HDMI 1.4+ (Windows 8.1 або новіше).
 • Примусовий режим перетворення формату 60i в ідеальне 24p.
 • Надійне відтворення з використанням автоматичного повноекранного ексклюзивного стандарту.
 • Налаштування madVR: покрокова інструкція
  Вимоги до пристроїв - GPU з повною апаратною підтримкою D3D9/PS3. Необхідне обладнання:
 • Установник mpc x86 вважається одним з кращих програвачів директ-шоу для Windows.
 • MadVR.zip - вважається кращим рендерером відео з більшістю поліпшень якості.
 • Установка для декодування відео

  Перед запуском інсталятора MPC x86 звертають увагу, що він дає можливість виконати скидання налаштувань madVR, якщо переплутані дії з іншими керівництвами або пакетами кодеків, можна почати процес заново.


  Налаштування madVR: покрокова інструкція
  Алгоритм дії:
 • Розпаковують zip-файл і запускають для нього install.bat.
 • Щоб вказати mpc, відкривають його, натискають «o» для вибору параметрів, переходять до виходу і вибирають в розділі налаштування 4k madVR «Пряма відео».
 • Щоб отримати доступ до параметрів декодування, відкривають mpc, натискають для параметрів, переходять до внутрішніх фільтрів і натискають внизу Video Decoder.
 • Відзначають опції апаратного прискорення у верхній правій частині. Загалом, dxva copyback використовується для декодування через графічний процесор.
 • Використовують опцію «none» mpc hc, якщо потрібно включити ПК.
 • Апаратне прискорення знижує використання процесора у підтримуваних форматах, таких як 8-бітний HEVC, 8-бітний H264 VC-1 і mpeg, в залежності від графічної карти і того, що зазначено в параметрах декодера.

  Поєднання клавіш madVR

  Налаштування madVR: покрокова інструкція
  MadVR Debug OSD (Statistics) особливо корисний при діагностиці проблем з відображенням відео. Для цього буде потрібно включити відображення статистики налагодження OSD. Послідовність дій:
 • Відключають опцію «Віддалений, клавіатура, геймпад або інший HID»;
 • Перезапускают MC, і натискають на Ctrl+J для коректної роботи налаштування madVR під проектор.
 • Використовують Ctrl+J з відкритим діалогом налаштувань.
 • Отримують доступ до конфігурації, починають відтворення, натиснувши правою кнопкою миші в будь-якому місці екрану і перейшовши до DirectShow Filters> madVR.
 • Знімають прапорець «використовувати тільки, якщо медіаплеєр має фокус вводу» в діалоговому вікні «Користувальницький інтерфейс madVR».
 • Виділяють будь заголовок меню в лівій частині налаштувань.
 • Натискають на Ctrl+J. З'явиться екранна статистика madVR Debug. Комбінація Ctrl + R також буде працювати для скидання статистики, поки відкритий діалог налаштувань.
 • Багатовіконний режим

  Налаштування madVR: покрокова інструкція
  Щоб зрозуміти, що це за програма madVR і, як вона функціонує, використовують вкладку «Налаштування віконного режиму» в Windows або коли відключений повноекранний ексклюзивний варіант. Збільшення кількості буферів може потенційно призвести до плавного відтворення за рахунок збільшення пам'яті. Рекомендується залишити їх за замовчуванням. При використанні Smooth Motion, рекомендують встановити їх на максимум до 8.
  Підключення ексклюзивних параметрів:
 • Відкрити вкладку «Налаштування ексклюзивного режиму».
 • Перед тим як налаштувати madVR використовують Media Center - вона малює панель пошуку, яку можна використовувати в варіанті FSE, не повертаючи юзера назад.
 • Встановлюють затримку перемикання в ексклюзивний режим на 3 секунди. Якщо медіаплеєр перемикається в повноекранний перегляд, а FSE включений, він завжди буде перемикатися миттєво. Цей параметр призначений для випадків, коли що-то, наприклад керований мишею інтерфейс Media Center, перериває FSE і переводить його в віконний режим. Якщо опція включена, вона буде чекати 3 секунди, повертаючись в FSE, а не перемикаючись миттєво. Це може бути корисно, якщо користувач збирається внести кілька змін, такі параметри, як перемикання доріжки субтитрів і регулювання розміру і положення, без необхідності входити/виходити з FSE кожен раз при виклику меню.
 • Присутність декількох кадрів повинно бути включено. Відключення цієї опції переводить madVR в застарілий режим, який на даний момент не підтримується.
 • Встановлюють видеорендерер з попереднім поданням 4 кадрів за замовчуванням.
 • Збільшують обсяг CPU /GPU відповідно, щоб заповнити буфер.
 • Алгоритми масштабування

  Налаштування madVR: покрокова інструкція
  Для того, щоб правильно відредагувати параметри madVR, спочатку відтворюють будь-яке відео в mpc hc налаштування madVR. Потім правою кнопкою миші натискають на файл, переходять до фільтрів і натискають на madVR, вибираючи розділ «Змінити налаштування». Переконуються, що усі потрібні фільтри правильно відображаються в списку фільтрів.
  Для зменшення масштабу зображення рекомендується використовувати Catmull rom. Для кольоровості і масштабування вибирають Jinc з фільтром захисту від спотворень, він вважається кращим за якістю, але для нього потрібно швидкий графічний процесор. Якщо комп'ютер слабенький, рекомендують алгоритм Ланцоша 3 теж високого стандарту і не вимагає потужної відеокарти. Зокрема, для сучасних Intel параметри масштабування dxva забезпечують хороші параметри перегляду при дуже невеликому зниженні продуктивності. Масштабування є однією з основних причин використання madVR, пропонує дуже високі опції масштабування. Велика частина відео зберігається з використанням вибірки кольоровості у форматі 4: 2: 0 як чорно-біле «детальне зображення (яскравість) з «кольоровим» (кольоровістю) більш низького дозволу, наслоенным зверху. Така технологічна конструкція допомагає маскувати низька роздільна здатність кольорового зображення.

  Зменшення, застосовується тільки в тому випадку, якщо воно відображається з нижчим дозволом, ніж вихідне - наприклад, вміст 1080p на дисплеї з роздільною здатністю 720p. Масштабування кольоровості виконується для всіх відео - воно бере кольоровості зображення з чвертю дозволу і масштабує його до вихідної яскравості відео. Якщо потрібно масштабувати далі, будь то збільшення або зменшення масштабу, тоді алгоритм застосовується, як до кольоровості, так і до яскравості. Щоб madVR автоматично переключається на правильну частоту оновлення, переходять у розділ пристроїв в налаштуваннях і вибирають дисплей з переглядом, а потім - режими відображення. Встановлюють прапорець, щоб перейти у відповідні параметри, а потім перераховують частоти оновлення, які підтримує пристрій: 2397624 505994 60 або їх кратні. Імена цілих частот оновлення скорочені, тому 23976 = 23. Попередньо переконуються, що вони вводяться для власного дозволу дисплея, наприклад, не вводять значення 720p для дисплея 1080p. Можна побачити їх дані під час перегляду, натиснувши CTRL+J».

  Калібрування у налаштуваннях

  У madVR є кілька додаткових опцій калібрування, процес досить складний - для калібрування може бути написано ціле керівництво. Якщо юзер не хоче використовувати більш просунуті функції калібрування madVR, зазвичай краще залишити налаштування за замовчуванням. З HD-контентом ці налаштування означають, що колір повинен виглядати так само, як і в інших рендереров, але з SD-відео він дозволяє виконувати перетворення колірного простору, необхідні для контенту SMPTE-C та EBU/PAL. Ці перетворення колірного простору вимагають невеликої кількості енергії графічного процесора, тому якщо комп'ютер слабенький, щоб відтворити файл madVR без проблем, його доведеться відключити. Опції y CMS і 3DLUT набагато складніше у використанні, оскільки вони більш вимогливі до GPU. MadVR включає перемикач режимів відображення для автоматичного дозволу та зміни частоти оновлення. Більшість користувачів застосовують його для обробки масштабування відео і зміни частоти поновлення, а вводять їх через кому. Попередньо переконуються, що дисплей дійсно підтримує вибрані дозволу. Рекомендують спочатку переключитися на них через панель управління відеокарти. Режим 25p для фільмів, як 24p (потрібно Reclock) корисний для тих, хто використовує контент на основі фільмів PAL (зазвичай DVD), оскільки він дозволяє або ReClock, або VideoClock JRiver для відтворення контенту PAL з вихідним форматом 24p. Все, що робить ця опція, це переключається на кращий режим відображення 24p, який залежить від програвача. Краще, якщо використовується ReClock або VideoClock. Перемикач відображень madVR зараз трохи більш просунутий, ніж в Media Center. З вмістом IVTC він перемикає відображення на 24p, тоді як перемикач JRiver - ні.

  Подвоєння дозволу Chroma або Luma

  Налаштування madVR: покрокова інструкція
  Його виконують з застосуванням NNEDI3. Перш ніж приступати до настроювання параметрів попередньо потрібно врахувати наступні фактори:
 • 720p споживає значно більше ресурсів, ніж 1080p, якщо включено подвоєння дозволу.
 • У більшості випадків 1080p не подвоюється, тому зниження продуктивності не відбувається.
 • Чим нижча роздільна здатність, тим більше обробки повинно бути зроблено під час налаштування madVR для кращої якості зображення.
 • Натискають CTRL+J для перегляду статистики під час відтворення відео, якщо помічено, що пропущені кадри потрібно зменшити кількість нейронів NNEDI3 до 32 або 64 для подвоєння. Після 64 нейронів спостерігається значний стрибок продуктивності, тому якщо немає GTX 970 або вище, швидше за все, доведеться залишитися в режимі 64 нейронами.
 • Не використовувати NNEDI3 для подвоєння дозволу Chroma, якщо в ПК немає достатньо потужного графічного процесора.
 • Використовують NNEDI3 щоб подвоїти параметри Luma і вимірюють, як комп'ютер обробляє файли, якщо час рендеринга менше 30 мс. Можна використовувати NNEDI3 для чотириразового дозволу при більш низьких рівнях нейронів, таких як 32 або 64.
 • Підвищення якості зображення

  Налаштування madVR: покрокова інструкція
  Залежно від відеокарти, опція DXVA2 може бути або високопродуктивної, або середньої. Є також фільтр захисту від продзвону і опція лінійного освітлення, які збільшують вимоги до графічним процесорам, коли вони включені. Спочатку метою має бути плавне відтворення, а не кращу якість зображення, тому рекомендують при встановленні і налаштуванні madVR для 4к виконати всі алгоритми масштабування на Bilinear. DirectX Video Acceleration (DXVA) - це специфікація Microsoft API для платформ Windows, яка дозволяє прискорювати декодування відео. Система допускає певні CPU - intensive. Наприклад, IDCT, стабілізацію руху і деинтерлейса, які повинні бути вивантажені на GPU. DXVA 2.0 допомагає апаратно прискорювати операції з захопленням і обробкою фільмів. DXVA функціонує у поєднанні з моделлю рендеринга, використовуваної відеокартою. Версія 1.0 існує, як стандартизований API для Win 2000. В даний час доступна в Win 98 або пізнішої версії і може використовувати або режим з накладенням, або VMR 7/9. Версія 2.0 застосовна тільки в Vista, Windows 7 /8 і пізніших випусках, інтегруючись з Media Foundation (MF) і застосовуючи Enhanced Video Renderer (EVR), присутній в MF.

  Система змішування кадрів

  Smooth Motion - нещодавно представлена система змішування кадрів для madVR - це система інтерполяції кадрів, вона не буде вводити «ефект тремтіння», як спостерігається на телевізорах з частотою 120 Гц. Smooth Motion застосовується для відображення контенту, в якому частота кадрів джерела не відповідає жодній з підтримуваних дисплеєм. Наприклад, це буде контент 25/50 кадрів/секунду на дисплеї тільки 60 Гц, або контент 24p на дисплеї тільки 60 Гц. Він не замінює ReClock або VideoClock, і якщо дисплей підтримує 1080p241080p50 і 1080p60 - в цих випадках не потрібно застосовувати Smooth Motion взагалі. Оскільки алгоритм працює з використанням змішування кадрів, можна побачити невеликі побічні зображення на краю рухомих об'єктів, але це проявляється рідко і залежить від використовуваного дисплея, і безумовно краще звичайного тремтіння через невідповідність частоти кадрів оновлення. Є деякі випадки, коли дисплей робить підтримку 1080p24 /50/60 і потрібно використовувати плавний рух. Якщо плазма відображає 24p при 48 Гц і потрібно відобразити її при 60 Гц, використовуючи замість цього Smooth Motion, щоб зменшити мерехтіння, то режим залишають включеним. Починаючи з madVR 0863 при показі відео зі швидкістю 23/24/25 кадрів/секунду і з частотою 24 Гц, не буде активувати Smooth Motion, а тільки 23/24/25 кадрів/секунду при 60 Гц. Тому відео, які відображаються в повноекранному режимі, не використовують Smooth Motion, але коли відтворюється фільм у вікні на робочому столі з частотою 60 Гц, Smooth Motion активується.

  Опції підвищення продуктивності

  Налаштування madVR: покрокова інструкція
  Ці опції існують для зниження якості зображення і підвищення продуктивності. Багато з цих параметрів будуть мати дуже незначний вплив на працездатність машини. Як правило, якщо існують проблеми з продуктивністю, краще всього підійти до списку, включивши їх по одному, поки відтворення не стане плавним. Подвоєння зображення і NNEDI3 - це дуже потужні поліпшення загальних параметрів відео, однак, вони призводять до того, що середній комп'ютер буде грітися, якщо користувач спробує перевірити налаштування. Ідея полягає в тому, щоб поекспериментувати з різними параметрами, поки не буде досягнуто час рендеринга менше 40 мс, а краще 30 мс для більшості типів відео з роздільною здатністю 720p і 1080p. Використовуючи різні параметри Chroma Upscaling, намагаються зрозуміти, які параметри підходять найкраще.

  Рендеринг для високопродуктивних процесорів

  Якщо у користувача високопродуктивний графічний процесор серії GTX 700 або вище, ці параметри повинні дати близько 12 мс часу рендеринга на кадр для 720p, завдяки CUDA. Час для 1080p, як правило, буде краще, ніж 720p, так як відбувається менше масштабування або подвоєння відео, якщо воно виглядає у форматі 1080p і 720p. Ці установки повинні працювати для обох форматів. В режимі 1080p можна використовувати 128 нейронів для збільшення кольоровості і подвоєння параметрів. Редагують налаштування, натиснувши правою кнопкою миші на значку madvr під час відтворення відео за допомогою mpc hc або PotPlayer. Якщо немає докладного списку, потрібно натиснути правою кнопкою миші на панелі завдань Windows > Властивості, а потім налаштувати область повідомлень і натиснути "завжди показувати всі значки і попередження". Це повинно працювати для Windows 7 і Windows 8. Якщо використовується графічний процесор Nvidia, переконуються, що включено шумозаглушення і посилення країв на панелі управління Nvidia.

  Конфігурація Nvidia SLI GTX 770

  Налаштування madVR: покрокова інструкція
  Подвоїти дозвіл Luma можна з використанням NNEDI3 і 32 нейронів. Для конфігурації GTX 970 використовують DXVA2 для масштабування зображення, оскільки при будь-яких інших налаштуваннях madVR час рендеринга становить 50 мс + з MPC-HC, що призводить до великої кількості пропущених відеокадрів. Ці параметри також добре працюють для фільмів з роздільною здатністю 720p і нижче. Можна стверджувати, що використання NNEDI3 для Chroma Upscaling не потребує додаткових витрат на GPU, і що Bicubic або Ланцоша є кращими режимними параметрами. Використання рендерера madvr з декодером lav cuvid дозволяє йому отримати доступ до API-інтерфейсу NVIDIA CUDA для обробки відео, що не було досягнуто раніше. Він використовує ту ж технологію, яка була доступна тільки для ігор. Ніхто не зміг створити програмне забезпечення, яке дозволить робити це з картами ATI, оскільки виходить далеко за межі можливостей dxva. Це найкраща якість зображення, що можете досягти з допомогою ПК. Також необхідно використовувати відеокарту з великою кількістю потокових процесорів. Таким чином, знадобиться не менше gts 450 переважно GTX 460.

  Популярі новини
  Загрузка...