Мережеві сховища для будинку NAS: основні функції, рейтинг кращих, поради та відгуки власників

209 0 Новини високих технологій

У століття фотографій з високою роздільною здатністю і практично постійного захоплення відео, простір для зберігання на ПК і мобільних пристроях заповнюється швидше, ніж коли-небудь. Хоча можна використовувати зовнішній жорсткий диск для вивантаження і резервного копіювання файлів з комп'ютера (і, відповідно, з телефону). Якщо відключити жорсткий диск і залишити його в офісі, отримати доступ до цих файлів з дому буде неможливо. Існують способи, що дозволяють іншим користувачам обмінюватися файлами на жорсткому диску і отримувати до них доступ, але вони можуть бути складними для реалізації або становити загрозу безпеці. NAS-сховище для дому - відмінне рішення. Це модуль, що складається з кількох носіїв.


Як випливає з назви, NAS - це сховище великої ємності, який підключається до домашньої або офісної мережі, так що користувачі і призначені ними гості можуть отримувати доступ до файлів з мобільних пристроїв і ПК без підключення до накопичувача. Ось що вам потрібно знати, щоб вибрати правильно пристрій.

Для чого використовується

NAS-сховище для будинку підійде для різних цілей. В основному його застосовують у бізнесі і при розробці програмного забезпечення. Однак нерідко сховище використовується і вдома. Як тільки користувач вирішить, що потрібно зберігати файли на диску, потрібно визначитися, що треба з ними робити, щоб зрозуміти, який тип NAS підійде.
Мережеві сховища для будинку NAS: основні функції, рейтинг кращих, поради та відгуки власників
Наприклад, спільне користування доступу до файлів Office, таких як електронні таблиці і документи Word, з колегами - проста задача для NAS. Якщо клієнт використовує NAS для резервного копіювання ноутбуків відразу, це теж досить просто. Але якщо користувач одночасно транслює HD-відео по своїй домашній мережі на два планшета, ноутбук і Smart TV, знадобиться NAS з більш високими характеристиками для пам'яті, процесора і мережевих можливостей. Також знадобиться більш потужний NAS, якщо потрібно зберігати великі бібліотеки мультимедіа, наприклад, колекцію з 100 тисяч фотографій для графічної студії.


Як і будь-яка комп'ютерна периферія, функції, пропоновані різними блоками NAS, сильно розрізняються для задоволення цих вимог. Таким чином, потрібно зрозуміти умови та функції пристрою, перш ніж відправитися за покупками.

Основи покупки

Оскільки пристрій NAS сховища для будинку на найпростішому рівні являє собою невеликий контейнер для жорсткого диска або дисків (з деяким додатковим інтелектом), специфіка номер один для будь-якого пристрою NAS - це його потенційна ємність, обумовлена кількістю відсіків для дисків, які воно містить. У більшості пристроїв споживчого рівня і домашнього офісу є один або два відсіки, в той час як моделі, призначені для офісу, мають чотири або більше. Але це не абсолютний орієнтир.
Мережеві сховища для будинку NAS: основні функції, рейтинг кращих, поради та відгуки власників
Зазвичай експерти в оглядах NAS-сховищ для дому не рекомендують використовувати диски з одним відсіком, якщо тільки вони не використовуються суто для резервного копіювання даних, які також будуть перебувати на комп'ютерах в мережі. Деякі диски з одним відсіком дозволять підключити другий пристрій або зовнішній жорсткий диск для цієї мети.
Більшості домашніх користувачів, у яких немає сховищ відеофайлів, може бути досить пристрої з двома відсіками за умови, що вони з самого початку придбають досить великі диски.

Заповнена або бездискова система

Деякі накопичувачі NAS-сховищ для будинку продаються з попередньо заповненими дисками, часто вже оформлені для використання у конкретній конфігурації RAID, в той час як інші поставляються «бездисковими». У кожного постачальника обладнання є свої тенденції в цьому відношенні. Але є нюанс – виробники накопичувачів, які також є виробниками жорстких дисків (Seagate, Western Digital), воліють заздалегідь заповнені диски зі зрозумілих причин - вони збувають свої власні жорсткі диски, коли продають таке обладнання. Збираючи NAS -сховище для будинку своїми руками, варто про це пам'ятати.
Мережеві сховища для будинку NAS: основні функції, рейтинг кращих, поради та відгуки власників
Інші виробники, які не є виробниками дисків, такі як Synology і QNAP, з більшою ймовірністю продають свої пристрої без дисків, хоча вони (або, точніше, їх реселери) також можуть запропонувати пристрою, попередньо заповнені і оснащені приводами для зручності покупців. Якщо даний NAS пропонується як у попередньо заповненому, так і в бездисковом вигляді, фахівці рекомендують перевірити різницю у вартості і переконатися, що приводи, подані в заповненій моделі, доступні за прийнятною ціною. З накопичувачами, призначеними тільки для заповнення, від Seagate і WD, вартість внутрішніх дисків, як правило, набагато нижче, ніж ціна самих пристроїв зберігання.

Які диски використовувати всередині

Збираючи NAS-сховище для будинку своїми руками необхідно визначитися і з типом дисків. Виробники, які продають бездискові накопичувачі, рекомендують певні моделі накопичувачів або сімейства, які були протестовані для використання з їх накопичувачами. Ці моделі або збігаються з жорсткими дисками, які вони фактично проводять, чи ні. Перед покупкою необхідно поглянути на ці списки сумісності дисків. Якщо вже є банк жорстких дисків, що користувач збирається встановити, потрібно зробити таку перевірку сумісності. Якщо жорстких дисків немає в списку, це не означає, що вони не будуть працювати, але якщо ви купуються нові диски, то краще дотримуватися рекомендацій виробника.
Мережеві сховища для будинку NAS: основні функції, рейтинг кращих, поради та відгуки власників
Мережеві сховища NAS для будинку мають окрему специфікацію по накопичувачів. Деякі накопичувачі від HGST, Seagate, Toshiba WD помічені як спеціально призначені для використання з віддаленим доступом. Більшість з цих жорстких дисків, сертифікованих NAS, були протестовані на роботу 24/7/365 що набагато вище рівня звичайних накопичувачів споживчого рівня.

Жорсткий диск Seagate IronWolf 12TB

Якщо ви дивитеся на диски Seagate, то диски NAS-класу називаються лініями IronWolf і IronWolf Pro. Прямі диски IronWolf - це те, що потрібно для оснащення дисків NAS в домашніх умовах. На даний момент вони мають ємність від 1 до 14 Тб. Приводи IronWolf Pro розраховані на обслуговування корпоративних або комерційних умовах. Диски HGST - це лінійка Deskstar NAS, а Toshiba - в серії N. Що стосується Western Digital, то для дисків NAS характерні WD Red ємністю від 1 Тб до 10 Тб, а серія WD Red Pro призначена для корпоративного використання.

Безпечне (складське) простір

Блоки, що мають більш одного диска, створені для забезпечення можливості резервування, тому в конфігураціях з двома і чотирма дисками додаткові можуть просто віддзеркалювати вміст іншого диска. При складанні NAS-сховища своїми руками цей момент вважається особливо важливим. Приміром, пристрій з двома відсіками і двома дисками по 4 Тб може запропонувати тільки 4 Тб доступного сховища, якщо залишити його в дзеркальному режимі. Інший диск в деякому сенсі невидимий, оскільки він використовується для створення другої копії всіх файлів з іншого диска у фоновому режимі.
Мережеві сховища для будинку NAS: основні функції, рейтинг кращих, поради та відгуки власників
Зазвичай користувач має можливість змінити диски, щоб отримати ємність другого диска, якщо це необхідно. Один із способів зробити це - «чергування», при якому дані будуть охоплювати обидва диска. У деяких випадках це збільшує швидкість читання і запису, оскільки користувач отримує доступ до двох дисків одночасно. Але у разі відмови одного з дисків всі дані можуть бути втрачені, тому не рекомендується такий підхід. Це істотно подвоює ризик відмови роботи системи.
Багато пристроїв NAS також підтримують режим JBOD («Просто набір дисків»), який дозволяє адресувати кожен диск як окрему букву диска і зберігати дані на окремі диски всередині блоку NAS. Це трохи безпечніше, ніж просте чергування, але будь-які дані, які зберігаються на цьому диску, як і раніше уразливі для відмови цього конкретного механізму. В оглядах NAS-сховищ можна часто зустріти згадку про це. Також можливо об'єднати чергування і віддзеркалення на трьох або більше дисках для підвищення швидкості і безпеки даних. При такому розташуванні NAS буде копіювати дані через масив дисків таким чином, що збій одного з дисків дозволить NAS відновити масив (і, отже, зберегти дані), якщо клієнт замінить диск на інший. В основному це представляє інтерес для бізнес-користувачів, яким необхідно максимізувати надмірність і швидкість передачі даних.

Медіа-потокові тонкощі

Якщо користувач вважає, що сховище даних NAS дозволить передавати будь-тип медіафайлів на будь-який пристрій або телевізор, варто мати на увазі, що деякі пристрої будуть відтворювати тільки певні типи файлів, і потрібно спільне програмне і апаратне забезпечення для цього.
Мережеві сховища для будинку NAS: основні функції, рейтинг кращих, поради та відгуки власників
Наприклад, DVD-копія з фільмом у форматі AVI не відкриється на iPhone без якого-небудь додаткового кодека. Він повинен бути у форматі MP4 щоб бути розпізнаним. Програмне забезпечення може обійти цю проблему, наприклад, утиліта VLC Media Player. Додатково деякі пристрої NAS працюють з Chromecast, Apple TV, Roku, телефонами/планшетами Android і іншими видами обладнання. Проте складно гарантувати, що певний файл або тип файлу буде відтворюватися на даному пристрої, тому слід уважно вивчити специфікації NAS, щоб визначити його можливості.

Роз'єми і елементи управління

Більшість накопичувачів NAS мають один або два USB-порту, які можна використовувати для підключення принтера або зовнішніх накопичувачів, що дозволяє додавати їх в мережу через сам NAS. Після підключення, як і все інше на NAS, вони можуть бути доступні всім користувачам мережі. Деякі пристрої NAS також мають кнопку «Копіювати» на передній панелі, призначену для копіювання зовнішнього диска, наприклад, флеш-накопичувача, NAS одним натисненням кнопки. Диски NAS поставляються портом Ethernet, можливо, з двома для резервування або зв'язування каналів (по суті, з використанням двох сполук Ethernet для підвищення швидкості) з бізнес-моделями дуже високого рівня.

Віддалений доступ

На додаток до перерахованих вище функцій загального доступу, більшість накопичувачів дозволяють відправляти веб-посилання користувачам, щоб вони могли віддалено отримати доступ до певних файлів і папок, розташованих на накопичувачі. Таким чином сховище даних для будинку NAS може працювати як власний Dropbox або Google Drive, але з набагато більшою ємністю зберігання і без щомісячних витрат.
Мережеві сховища для будинку NAS: основні функції, рейтинг кращих, поради та відгуки власників
З допомогою цієї функції також можна отримати доступ до самого NAS з будь-якого підключення до Інтернету, а не тільки через локальну мережу. В результаті з'являється можливість завантажувати файли в дорозі або передавати потокові фільми або музичні файли, що зберігаються на домашньому мережному сховищі, на ноутбук в готелі по всій країні або по всьому світу, якщо дозволяє пропускна здатність мережі. Нижче представлений рейтинг мережевих сховищ-NAS для дому за версією користувачів та експертів.

1. Synology DiskStation DS718 +

Плюси:
 • Простота установки.
 • Пропонує 4K транскодування відео.
 • Підтримує численні конфігурації RAID.
 • Багато портів для підключення.
 • Безліч додатків.
 • Мінуси:
 • Не поставляється з жорсткими дисками.
 • Підсумок: Synology DiskStation DS718 + - це універсальний багатофункціональний NAS з двома накопичувачами, що забезпечує стабільну продуктивність.

  2. Synology DiskStation DS218j

  Плюси:
 • Дуже простий в установці і управлінні.
 • Надійні програми.
 • Стильний дизайн.
 • За розумною ціною продається.
 • Мінуси:
 • Середня швидкість передачі файлів в тестуванні.
 • Не поставляється з жорсткими дисками.
 • Підсумок: Synology DiskStation DS218j - це відмінний пристрій NAS з двома відсіками початкового рівня, яка підтримується безліччю варіантів управління і сторонніх додатків.

  3. Synology DiskStation DS418play

  Плюси:
 • Простота установки.
 • Сани для приводу, що дозволяють ставити жорсткий диск без додаткових інструментів.
 • Подвійні порти локальної мережі.
 • Щедрий каталог додатків.
 • Хороша продуктивність при передачі файлів.
 • Мінуси:
 • Тривала процедура перевірки на парність.
 • Диски для зберігання не включені.
 • Підсумок: Synology DiskStation DS418play з чотирма відсіками - це мультимедійний мережеве сховище (NAS), яке пропонує безліч додатків, доступ до дисків без інструментів і відносно високу продуктивність.

  4. Asustor AS3202T

  Плюси:
 • Швидкий чотирьохядерний процесор Intel.
 • Підтримує багато спільних програм.
 • Підтримує 4K HDMI відео вихід.
 • Мінуси:
 • Потрібно завантаження і установка більшості сервісів, включаючи медіа сервери і менеджери закачувань.
 • Використовує кілька мобільних додатків замість одного мобільного інтерфейсу.
 • Підсумок: Asustor AS3202T - це потужний файловий сервер і NAS, але він вимагає великих зусиль і додаткових утиліт, щоб використовувати всі свої мультимедійні можливості.

  5. Asustor AS6302T

  Плюси:
 • 4K відео вихід.
 • USB Type-C підключення.
 • Зручні веб-додатки та мобільні додатки для управління.
 • Підтримує безліч сторонніх додатків.
 • Мінуси:
 • Дорогий.
 • Середні швидкості передачі файлів.
 • Прискіпливий процес установки.
 • Підсумок: В рейтинг NAS сховищ це обладнання потрапило завдяки широкому функціоналу. Це пристрій з двома відсіками, яке пропонує чудовий вибір портів і наборів функцій, але його складно встановити, а швидкість передачі файлів посередня.

  6. Promise Apollo

  Плюси:
 • Простота установки, доступу та обміну.
 • Автоматично завантажує відео і фото з камери телефону.
 • Мінуси:
 • Слабка система.
 • Не може відобразити диск для прямого доступу.
 • Необхідно використовувати додатки для доступу до сховища.
 • Підсумок: Promise Apollo об'ємом 4 терабайта - це персональне хмарне пристрій, що підключається до маршрутизатора і автоматично завантажує і зберігає фотографії і відео зі смартфона або планшета, щоб звільнити більше місця на пристроях.

  7. Promise Apollo Cloud 2 Duo

  Плюси:
 • Простота установки і використання.
 • Стильний дизайн.
 • Мобільний веб-інтерфейс користувача.
 • Автоматичне резервне копіювання камери.
 • Мінуси:
 • Складний доступ до дисків.
 • Середня продуктивність при передачі файлів.
 • Підсумок: Promise Apollo Cloud 2 Duo - це стандартне, симпатичне пристрій, який пропонує рясне і просте у використанні персональне хмарне сховище, хоча і працює трохи повільніше, ніж конкуренти. Однак його функціонал і доступність в ціні знаходиться на рівні сховища NAS QNAP.

  Популярі новини
  Загрузка...