Бекап – що це таке? Резервне копіювання файлів

827 0 Новини високих технологій

На даний момент люди діляться на два типи: ті, хто спочатку створює резервні копії, і ті, хто став їх робити. Слід звернути увагу на слово став. Якщо людина ніколи не стикався з втратою важливих документів за будь-яку помилку, своєї або системної, то гумору він не зрозуміє. Якщо стикався, то такому користувачеві буде далеко не до сміху.

Бекап – що це таке? Резервне копіювання файлів
Такий казус можна легко запобігти, знаючи, що таке бекап. Це резервне збереження певних файлів. Далі докладніше.

Загальні відомості

Бекап — це резервне копіювання системних або будь-яких інших файлів. Робиться це для того, щоб у разі будь-якого збою або ураження вірусом операційної системи можна було відновити необхідні документи. Бекап здійснюється в ручному і в автоматичному режимі за допомогою спеціальних програм. У другому випадку слід завантажити утиліту, яка зробить все за користувача. У першому ж випадку можна копіювати в сховище певні файли, які представляють цінність. Потрібно зауважити, що утиліта здатна зберегти навіть цілу операційну систему.


А що це таке - бекап, якщо перекладати з англійської мови? Цей термін перекладається як запас. Слово запозичено саме з цієї мови. Крім того, серед інших значень слова можна помітити, що його дозволяється перекласти також як резервний або повторює. Тобто за допомогою цього терміна можна описати дію, при якому інформація перезаписується на інший носій.
Бекап – що це таке? Резервне копіювання файлів
Потрібно помітити, що навіть предки знали, що це таке - бекап. Однак у той час він ще так не називався. Всі рукописи, які представляли собою цінність, переписували кілька разів. В давнину досить часто бібліотеки спалювалися, тому було дуже важливо зберігати літописі в кількох примірниках. Крім цього, лихварі освоїли резервні копії. Вони зберігали списки, в яких описано, хто їм винен, в кількох примірниках.

Коли робити резервне копіювання

Потрібно для порівняння вказати такий приклад. Коли будь-який орган людини вже не працює, буде марно вживати таблетки або які-небудь мінеральні добавки для того, щоб поліпшити його роботу. Відповідно, те ж саме можна застосувати і до процесу бекапа. Зберігати документи потрібно постійно. Навіть якщо людина не зберігає на своєму комп'ютері максимально важливу інформацію, операційна система працює злагоджено і без жодних глюків, все одно необхідно робити копії своїх документів.

Якщо людина хоче завантажити програму і випробувати її, однак він нею раніше не користувався, то необхідно зробити бекап операційної системи. Буває таке, що утиліти пошкоджують системні файли або інші важливі документи, які впливають на працездатність системи.
Бекап – що це таке? Резервне копіювання файлів
При цьому потрібно розуміти, що перед перевстановлення операційної системи слід обов'язково свої музику і фільми перенести на запасний жорсткий диск. Як правило, програма установки зараз працює максимально ідеально, не дозволяючи людині видалити важливу для нього інформацію, проте іноді все ж трапляються казуси. Більш того, ніколи не завадить зайвий раз перестрахуватися.

Де можна зберігати резервну копію

Що це таке - бекап, ми вже зрозуміли, тоді слід розібратися, куди можна робити резервне збереження? Як правило, є два найбільш надійних способи, які дозволять максимально зберегти дані.
Бекап – що це таке? Резервне копіювання файлів
Їх необхідно перенести або в хмару, або записати на флешку, диск або інший фізичний носій. Розглянемо обидва способи, враховуючи всі їх плюси і мінуси. То, де зберігаються бекапи, повинен знати кожна людина.

Запис на зовнішній диск

Як правило, ємність будь-якого зовнішнього накопичувача становить кілька терабайтів, відповідно, на нього можна записати велику кількість важливих файлів, величезні архіви. Перевагою такого способу є не тільки велика ємність, але і простота у використанні і транспортуванні.
Бекап – що це таке? Резервне копіювання файлів
Потрібно зауважити, що єдиним недоліком даного способу створення бекапів є нестійкість до механічних пошкоджень. Саме тому слід купувати більш дорогі пристрої, які не тільки здатні витримувати будь-які удари, але також несприйнятливі до вологи.

Флеш-накопичувач

Якщо потрібно зберегти системні файли, то для цього буде цілком достатньо звичайної флешки. Вона досить дешева, з кожним роком на ринку з'являється все більше і більше варіантів з максимальною ємністю, при цьому для її використання не потрібно встановлювати драйвери. Надійність такого пристрою буде на висоті. Крім цього, зараз сучасні моделі здатні витримувати вплив вологості.

Серед недоліків слід відзначити, що флешка може вийти з ладу. При цьому утиліт, які могли б розпізнати, що флешка вже непридатна до використання, просто не існує. Час зберігання даних на пристрої не нескінченно, а швидкість запису на низькому рівні. Якщо покласти флешку і благополучно забути про неї, то, на жаль, десь через півроку користувач, включивши її, помітить, що даних на цьому пристрої немає. Особливо така проблема є актуальною для пристроїв з великим об'ємом, де виробники не навчилися правильно захищати пристрій від витоку інформації.

Компакт-диски

Незважаючи на те, що дані пристрої вже вийшли з моди, все одно в деяких випадках вони незамінні. Не потрібно використовувати варіанти з 700 Мб. Диск з пам'яттю майже в 9 Гб цілком може бути гарним носієм. Однак слід зауважити, що ці пристрої потрібно захищати від перепаду температур, дефектів, а також сонячного світла. Якщо говорити про надійність і місткості, то слід вибирати диски DVD. Такі болванки цілком надійні. Також добре підходять CD диски, однак їх максимальна ємність 700 Мб. На даний момент це смішний показник. Дуже місткими є диски blu-ray. Вони здатні вміщати понад 30 Гб інформації. Однак приводи для того, щоб їх читати і записувати на них, встановлені не в кожному пристрої. Більше того, вони максимально чутливі до механічних впливів.

Хмара

За останні кілька років хмара стало дуже популярним. Як зробити бекап в дану систему? Потрібно просто завантажити в хмару необхідні файли, а автозбереження дозволить не турбуватися про безпеку завантажуваної інформації. Потрібно зауважити, що хмара — це сервер сторонньої компанії, яка надає певний обсяг чи вільне місце за символічну плату або безоплатно.
Бекап – що це таке? Резервне копіювання файлів
Найбільш популярними зараз є хмарами сервіси Dropbox, Google і "Яндекс". Потрібно зауважити, що другий варіант безкоштовно видає користувачем 15 Гб місця, чого буде максимально вистачати для домашнього використання.

Як створити резервну копію Windows

Якщо людина до цього працював з Windows 98 то він чудово пам'ятає про збої системи. Операційка була, в принципі, непогана, однак при несумісності будь-яких утиліт на 100% завжди було ясно, що системна помилка призведе до перевстановлення операційної системи. Однак у нових версіях виробник все ж передбачив бекап Windows. В Vista, а також версії 7 і 8 дана функція була доведена практично до відмінного стану. На прикладі розглянемо створення бекапу операційної системи Windows 7. Зробити його можна дуже просто. Слід зайти в панель керування, там знайти пункт "Архівація і відновлення". Варто натиснути на меню лівою клавішею мишки і перейти до підпункту "Створення образу". Знову відкриється вікно, в якому потрібно вибрати будь-який з трьох варіантів створення резервної копії. Зробити це можна на болванку, залити в мережу або скористатися жорстким диском. Слід поставити галочку напроти пункту, куди людина зібрався проводити бекап. Після цього слід зберегти налаштування. Потрібно зауважити, що, якщо з'єднання з інтернетом погане, а також нестабільне, то спроба зберегти в мережу операційну систему вийде невдалою. Все це також можна зробити за допомогою спеціальних утиліт. Найбільш відомі програми для бекапа - це ті, які були створені компаніями Norton і Acronis. Нерідко користувачі використовують утиліти від Nero. Потрібно зауважити, що хоч і функціонал у них прекрасний, проте не кожен готовий платити за це. Але якщо людині потрібна підвищена надійність і безпека, то все ж доведеться звернути увагу на платні сервіси. Звичайним же користувачам буде цілком достатньо внутрішніх засобів системи для створення резервних копій.

Мобільні пристрої

Як зробити бекап на комп'ютері, ми вже розписали. Однак що ж щодо мобільних пристроїв? На цих агрегатах зараз зберігається велика кількість важливої інформації, причому мова йде не тільки про телефонах, але і про планшетах. На сьогоднішній момент найбільш поширеною є система Android, саме про неї і поговоримо. Як же зробити бекап такого пристрою?
Бекап – що це таке? Резервне копіювання файлів
Потрібно зауважити, що копіювати будемо не звичайні фотографії та відео, програми і їх налаштування. Слід зазначити, що якщо все це втратити, то для відновлення мало того, що знадобиться витратити багато часу, так ще і немає ніякої ймовірності, що вони будуть повністю відновлені. Для початку потрібно відзначити прекрасну утиліту Titanium Backup. За допомогою неї можна зберегти велику кількість файлів і налаштувань операційної системи, вона максимально надійна і виручить в тому випадку, якщо людині потрібно зберегти всі свої особисті дані, а також зробити бекап налаштувань утиліт.

Що потрібно для резервного збереження

Для початку, щоб зробити резервне копіювання, потрібно зробити дві речі. Отримати root-права, тобто права адміністратора. На даний момент практично не зустрінеш телефонів, які при продажу вже мають такі права. Тому користувачу доведеться трохи помучитися, щоб отримати опції адміністратора. Друге, що потрібно – це утиліта Titanium Backup. Вона відмінно проявляє себе при роботі і є високоякісною. Для створення копії слід обов'язково використовувати саме її.

Популярі новини
Загрузка...