Shareware - що це таке Перелік програм, опис принципів програмування

144 0 Новини високих технологій

Велика частина shareware програм поставляється безкоштовно, але автор, як правило, просить, щоб користувач заплатив невелику суму, якщо йому подобається додаток і він регулярно використовує його. Відправивши невелику плату, він реєструється у виробника, щоб надалі отримувати сервісну допомогу та оновлення. Умовно-безкоштовний (shareware, SW) програмне забезпечення є недорогим, тому що воно здійснюється одним розробником і пропонується клієнтам безпосередньо. Таким чином, практично немає витрат на упаковку або рекламу. Перед тим, як детально розглянути, що таке це shareware, потрібно зробити невеликий екскурс в історію терміна.

Історія виникнення SW

Shareware - що це таке Перелік програм, опис принципів програмування
У 1982 році Ендрю Флюгельман створив телекомунікаційну програму для IBM PC і назвав її PC-Talk. Він використовував термін безкоштовний для PC-Talk. Через кілька місяців Боб Уоллес розробив текстовий процесор PC-Write і назвав його умовно-безкоштовним, що означає shareware.


У 1980-х і 1990-х таке було популярним для невеликих розробників. Поява компакт-дисків дозволило деяким з них представити свої розробки у вигляді колекції, такий, наприклад, як Top-100 Mac Games. Інші схожі колекції включають в себе утиліти, графічні програми для підвищення продуктивності. У багатьох випадках вони були повністю функціональними і просто просили пожертви від користувачів. Перед тим, як зрозуміти, що таке це shareware, потрібно розглянути їх види. Види shareware програм:
 • Freemium — з платної додатковою функцією, наприклад free-to-play або CCleaner. Вона на 100 % безкоштовна для стандартних функцій, але потрібно заплатити за розширену підтримку, планову очищення, автоматичні оновлення.
 • Nagware — програми, працездатні лише якийсь проміжок часу.
 • Adware — повнофункціональна програма з переглядом рекламних оголошень.
 • Donationware — повнофункціональна програма, з пропозиціями добровільних пожертвувань.
 • Некомерційне shareware — коли користувач, приміром, пригощає автора (beerware) або надсилає йому поштою листівку (postcardware).
 • Більшість SW-демонстраційних програм можна завантажити безпосередньо з веб-сайту видавця.


  Відмінності Free Software

  Shareware - що це таке Перелік програм, опис принципів програмування
  На комп'ютерне програмне забезпечення поширюються закони про авторське право з метою захисту його авторів і надання їм справедливої компенсації за важку роботу. Деякий комп'ютерне ЗА поширюється безкоштовно, тому перед тим, як зрозуміти, що таке це shareware, важливо знати відмінність в ліцензуванні. Традиційні ліцензії на ПЗ означає, що покупець сплачує автору за право використовувати продукт на обумовленій кількості комп'ютерів. Це не дає йому права володіти програмним продуктом, змінювати і поширювати його серед інших. Free Software означає свободу змінювати вихідний код і поширювати програмне забезпечення. Freeware – ЗА розповсюджується безкоштовно і без терміну придатності. Автор зберігає авторські права на продукт. Shareware – умовно-безкоштовне програмне забезпечення, яке спочатку розповсюджується безкоштовно, але пізніше може знадобитися плата за розблокування або збереження функціональності.
  Shareware - що це таке Перелік програм, опис принципів програмування
  Перед тим, як зрозуміти, що таке це shareware, потрібно вивчити огляд варіантів:

  Вид  Вартість  Зміна вихідного коду  Повністю працездатний  Термін використання  Free Software.  Безкоштовно.  Модифікація і поширення можна.  Так.  Немає.  Freeware.  Безкоштовно.  Не дозволено, розробник зберігає авторські права.  Звичайно, так.  Немає.  Shareware.  Без початкового вкладення, може бути оплата пізніше.  Не дозволено, розробник зберігає авторські права.  Залежить від різних причин, деякі функції можуть бути відключені, поки не надійде оплата.  Програма може працювати тільки протягом короткого часу, наприклад, 30 днів.

  Області застосування Shareware

  Розуміючи тепер, яке програмне забезпечення називається терміном shareware і чому деякі розробники і компанії бачать таке програмування як альтернативний шлях поширення продукту на продаж, можна окреслити сферу застосування. Це те, що потрібно для щоденної роботи на ПК: офіс, графіка, безпека, мережа. Такі програми швидко поширюються по інтернет-сайтам і групам користувачів.
  Shareware - що це таке Перелік програм, опис принципів програмування
  Багато успішні комерційні програми отримали таким чином початок у велике життя, а деякі все ще поширюються як SW-продукти. До них відносяться поштовик Qualcomm Eudora, редактор зображень Paint Shop Pro від Jasc Software, розпакувальник WinZip від Nico Mak, інтернет-інструмент Ipswitch WS_FTP Internet та відеоігри. Деякі компанії, такі як Netscape, побудували бізнес, поширюючи програми безкоштовно для особистого або освітнього використання, в той же час, стягуючи плату за комерційне використання. Іноді компанії пропонують свої платні програми безкоштовно, але з обмеженнями. Цей ліцензія продукту відмінно підходить для тих, хто хоче спробувати програму, перш ніж здійснювати її купівлю.
  Деякі розробники дозволяють оновлювати свій SW-програмне забезпечення до платної версії на місці з використанням ліцензії, такий як ключ продукту або файл ліцензії. Інші можуть застосовувати екран входу, який містить реєстраційну інформацію.

  Переваги загальнодоступних програм

  Shareware - що це таке Перелік програм, опис принципів програмування
  Для споживачів перевагами є безризикова пробна версія, низька вартість і індивідуальна підтримка. Переваги для виробників полягають у зниженні накладних витрат і економії коштів. Пробне ЗА не представляє ніякої складності для споживачів. SW-програма пропонує миттєве винагороду як для постачальника, так і для споживача. Таке є економічно ефективним. Роздрібне може бути дуже дорогим у виробництві, упаковці і поширенні. Упаковка, копіювання та друк самі по собі можуть вимагати величезних інвестицій. Витрати на рекламу можуть бути надмірно високими. Для споживача немає ніяких ризиків, якщо пробна версія не задовольняє потреби покупців, вони не витрачають гроші на реєстрацію. Оцінка продукту перед покупкою також підвищує задоволеність клієнтів, оскільки вони отримують повне уявлення про нього.

  Замовники часто спілкуються безпосередньо з розробниками, запитуючи оновлення функцій, тим самим покращуючи його для всіх. Форуми підтримки користувачів допомагають новачкам зробити свій вибір. Це дозволяє розробникам зосередитися на майбутніх оновленнях, в той час як повторювані проблеми, на думку форумчан, можуть бути швидко вирішені. Розробники, які продають продукт через SW-метод, революціонізували традиційні моделі підтримки. Багато з умовно-безкоштовних каталогів надають рейтинги та оцінки користувачів. Часто їх відгуки дають уявлення про важливі наборах функцій.

  Уразливість загроз безпеки

  Shareware - що це таке Перелік програм, опис принципів програмування
  Shareware не завжди становлять загрозу безпеці. Все зводиться до того, наскільки користувач довіряє розробнику. Погано виконане комерційне додаток може мати набагато більше дірок в безпеці, ніж ретельно розроблене SW-додаток. Що таке shareware програми з точки зору безпеки? SW це економічна модель, а не методологія проектування або реалізації. Таким чином, хороша і погана захист може виходити від будь-якої моделі, і жодна з них не є більш чи менш безпечною. Однак, коли мова йде про ризики безпеки, у користувача може бути більше легальних варіантів з комерційним. Комерційні постачальники часом намагаються зняти з себе відповідальність за погано спроектовані додатки з допомогою складних ліцензійних угод, але якщо покупець зуміє довести, що вони знали про дірки в безпеці, то може подати позов про відшкодування збитку. В SW-середовищі, оскільки клієнт не заплатив за програму, з юридичної точки зору, такі можливості у нього мінімальні.
  Більшість розробників комерційних додатків пропонують підтримку для контролю недоліків безпеки і періодично випускають виправлення. Деякі розробники SW-програм також пропонують відмінну підтримку, а інші – ні. Останні є любителями, які створили відмінну програму, але потім перейшли до інших речей, залишивши своє дітище безхазяйним з точки зору підтримки. Такі програми з плином часу можуть ставати небезпечними.

  Користувача для документів Word

  В інтернеті існує досить функціональних SW-текстових процесорів для заміни Microsoft Word. Загальні властивості Shareware word 2010 (що це дає користувачу) можна розглянути на прикладі його функціональності. Наприклад, програма може відредагувати або переглянути файл з розширенням DOC (формат файлу, який використовується в Microsoft Word 97-2003) або DOCX (формат, що використовується у Word 2007+).
  Shareware - що це таке Перелік програм, опис принципів програмування
  Якщо потрібно створити документ з нуля, є способи використовувати Microsoft Word або аналогічний додаток безкоштовно:
 • Word Online пропонує практично повноцінну версію популярного текстового процесора з вікна браузера, надаючи можливість переглядати або редагувати документи, створювати нові шаблони, включаючи календарі, резюме, супровідні листи.
 • Мобільний додаток Microsoft Word доступно для безкоштовного завантаження на пристроях Android і iOS через Google Play і Apple App Store. Додатком потрібно підписку на Office 365 якщо потрібно створювати або редагувати документи на iPad Pro. Тим не менш основні функції доступні безкоштовно на пристроях iPhone, iPod touch, iPad Air і iPad mini і включають в себе можливість створювати, редагувати і переглядати документи Word.
 • Аналогічні обмеження виявляються у версії програми для Android, де аутентифікація з використанням безкоштовного облікового запису Microsoft відкриє можливість створювати і редагувати документи Word на пристроях з екранами розміром 101 дюйма або менше.
 • Безкоштовний текстовий процесор

  Apache OpenOffice є ще однією безкоштовною заміною Microsoft Word, працює в декількох операційних системах. Цей текстовий процесор OpenOffice, також званий Writer, довгий час був фаворитом тих, хто хоче переглядати, редагувати або створювати файли DOC без присутності Word.
  Shareware - що це таке Перелік програм, опис принципів програмування
  AbiWord є одним з відомих безкоштовних програмних додатків для завантаження текстових документів і володіє широким спектром функцій, включаючи словники для більш ніж 30 мов, засіб перевірки орфографії та інструмент для злиття. Найбільш цікава особливість полягає в тому, що програма призначена для використання на старих комп'ютерах, які не можуть обробляти великі набори текстових редакторів, таких як Word. Хоча безкоштовне програмне забезпечення для обробки текстів може бути не таким хорошим, як платні версії, часом вони близькі до цієї межі і є чудовим варіантом для компаній і користувачів персональних комп'ютерів, які хочуть відкласти покупку програмного забезпечення без втрати функціональності.

  Кращі програми для графічного дизайну

  Mischief – це SW-програма для графічного дизайну, призначена для створення концепцій та ідей. Користувачі можуть створювати піксельні або векторні файли у Mischief. Цей інструмент сумісний з операційними системами Mac і Windows. За одноразову плату в 25 доларів користувачі можуть перейти на повну версію Mischief. Це включає в себе додаткові функції, такі як шари і користувальницькі зразки кольорів.
  Shareware - що це таке Перелік програм, опис принципів програмування
  DesignEvo – freeware, shareware програма для графічного дизайну, яка використовується для створення авторських логотипів з використанням векторної графіки. Це рішення було створене для того, щоб користувачі, які не мали досвіду проектування, могли з легкістю створювати продукти. Крім безкоштовного DesignEvo пропонує два тарифних плани. Базовий план можна придбати за одноразову плату в розмірі 1999 доларів США. Додаткові функції в платформі включають файли з високою роздільною здатністю, довічну підтримку, можливість редагувати і повторно завантажувати будь-які файли і багато іншого. Умовно-безкоштовна SW-програма протягом десятиліть боролася зі стигмою нерозуміння. Хоча гіганти корпоративного програмного забезпечення більше не можуть ігнорувати маркетинговий потенціал пробної версії, невеликі стартапи борються з новими завданнями і витратами на продукт і досягають успіхів разом з користувачами.

  Популярі новини
  Загрузка...