Керівництво: як текст перевести в криві в ілюстратора

231 0 Новини високих технологій

У популярних програмах векторної графіки, таких як Adobe Illustrator, CorelDRAW, Adobe Acrobat, Adobe InDesign часто застосовується така операція, як конвертація шрифтових елементів в контури (криві Безьє). У даній статті розглядається, у яких ситуаціях може виникнути така потреба, як текст перевести в криві в ілюстратора і з якими помилками можна зіткнутися.

Керівництво: як текст перевести в криві в ілюстратора

Для чого це потрібно?

Необхідність конвертувати текст в криві в програмі Adobe Illustrator CC може виникнути в наступних випадках:
 • Шрифти на різних комп'ютерах можуть не збігатися, і тоді текст не відкриється коректно. При відкритті файлу програма буде видавати свої варіанти заміни, але зовсім необов'язково, що підставлений шрифт буде виглядати як вихідний. Навіть шрифтів з однаковими назвами, але видані в різний час і в різних версіях, не будуть відображати текст однаково, і ваша дизайнерська концепція буде змінена до невпізнання. Щоб уникнути цієї проблеми при передачі файлів з одного комп'ютера на інший або при відправці в друкарню на друк, настійно рекомендується ілюстратора перекладати тексти в криві. Багато друкарні виставляють переклад шрифтів в криві як обов'язкова вимога для прийняття замовлення до друку.
 • Часто дизайнери при створенні логотипів або для додання оригінальності шрифтовым елементів вдаються до наступного прийому: набирають напис з використанням шрифту, найбільш відповідного творчого задуму. Потім переводять текст в криві в ілюстратора. Тепер це вже не текстові елементи, а векторний малюнок, і його можна редагувати, змінювати конфігурацію, видаляти, додавати, переміщати вузлові точки і т. п.
 • Можливість використовувати шрифт як образотворчий елемент з ефектами, фантазійними заливками і т. п. Наприклад, поширена серед дизайнерів проблема – програма не дозволяє застосувати градієнтну заливку до тексту, тільки до векторних об'єктів. Тоді не залишається іншого виходу, крім як текст у ілюстратора перевести в криві. Інший приклад - використання шрифтових символів в якості маски для іншого зображення або як фрагмент фону.
 • Як конвертувати текст в криві?

  До того, як текст перевести в криві в ілюстратора, спочатку його потрібно виділити. Якщо вам потрібно конвертувати в криві гарантовано всі шрифти у всіх текстових блоках і у всіх шарах документа, рекомендуємо виконати наступну послідовність дій:


 • розблокувати всі шари (зняти замочки в палітрі шарів);
 • розблокувати всі об'єкти «Object - Unlock All» (Об'єкт - Звільнити всі) або Ctrl+Alt+2;
 • виділити текстовий блок «Select – Object Type - Text Object (Виділення – За типом об'єкта – Всі об'єкти тексту).
 • Керівництво: як текст перевести в криві в ілюстратора
  Тепер продемонструємо, як перевести в криві в ілюстратора виділений текст. Для цього потрібно застосувати одну з наступних операцій:
 • Меню «Турі» (Текст) – «Create Outlines» (Перетворити в контури).
 • Клацнути по тексту правою кнопкою миші, у випадаючому меню вибрати «Create Outlines» (Перетворити в контури).
 • Використовувати комбінацію клавіш Ctrl+Shift+O.
 • Керівництво: як текст перевести в криві в ілюстратора

  Важливо пам'ятати

  Конвертація тексту в криві - процес незворотний. Текст перетворюється на малюнок і втрачає всі свої властивості – можливість змінювати розмір, накреслення та міжрядковий інтервал та інші параметри, його неможливо буде редагувати. Тому рекомендуємо перед тим, як ілюстратора перевести текст в криві, зберігати макет з текстом в окремому файлі, а з кривими – в окремому.

  Популярі новини
  Загрузка...