Як змінити напрямок тексту в "Ворді"? Верстається текст, таблиці та заголовків

1400 0 Новини високих технологій

Програма Microsoft Word - найпоширеніший текстовий процесор. Такого широкого поширення, принаймні, на території країн колишнього СРСР, не отримав жоден інший пакет офісних програм. "Ворд" представляє масу можливостей, починаючи від простого набору, закінчуючи версткою серйозних проектів для друку. Тому в роботі можуть виникати дуже різноманітні ситуації. Сьогодні ми хочемо розповісти вам, як змінити напрямок тексту в "Ворді".

Як змінити напрямок тексту в "Ворді"? Верстається текст, таблиці та заголовків
Далі ми розглянемо базові ситуації, пов'язані зі зміною напрямку тексту при верстці текстових фрагментів за допомогою елемента "вставка-напис", а також при табличній верстці. На фото показано, де саме слід шукати потрібні настройки, і, крім того, ми наведемо практичні приклади застосування знань.

Для чого міняти напрямок тексту?

Як змінити напрямок тексту в "Ворді"? Верстається текст, таблиці та заголовків
За замовчуванням, напевно, в будь-якому текстовому редакторі, або в текстовому процесорі варто режим введення тексту по горизонталі, і це вельми логічно - у поширених мовах саме таким чином здійснюється читання. Сарказм, звичайно. Напрямок тексту задається згідно з оформленням документа і компонуванням тексту у формах. Так як змінити напрямок тексту в "Ворді" не кожен вміє, ми розповімо про це докладніше.

Як змінити напрямок тексту

Перш за все ви повинні знати, що у "Ворді", крім стандартного режиму набору, є ще й різні об'єкти, автофігури та таблиці. Спочатку потрібно розібратися з простим варіантом того, як змінити напрямок тексту в "Ворді". Ми це зробимо на прикладі об'єкта "Напис".

Цей об'єкт дозволяє задавати для себе довільні розміри, має гнучку настройку зовнішнього вигляду рамки по контуру та інші параметри, в тому числі напрямок тексту. Для того, щоб додати на сторінку елемент "Напис", вам потрібно:
 • Звернути увагу на верхнє меню - стрічку.
 • Перейти на вкладку "Вставка".
 • У стрічці знайти елемент "Напис".
 • Після вибору у вас з'явиться на аркуші елемент "Напис", а при його виділення в меню зверху додасться вкладка "Формат".
 • Переходьте на нову вкладку "формат" і в підрозділі стрічки "текст" вибирайте "Напрямок тексту".
 • Тепер ви можете виставити той напрямок, який буде зручним для вас. Даний прийом відмінно підходить, наприклад, для нанесення фонових написів і ватермарок типу "Зразок", виставлених по діагоналі прикладів заповнення документа.

  Працюємо з таблицями: як змінити напрямок тексту в "Ворді 2007"

  Робота з таблицями - це дуже важливий навик для оператора комп'ютерного набору. Таблиця - це відмінний спосіб структурувати дані, що став вже класичним. На практиці буває, що назва колонки набагато довше її вмісту, і в такій ситуації розумно змінити напрямок тексту, наприклад, на вертикальне. Давайте розберемося, як змінити напрямок тексту в таблиці "Ворд":
 • Для початку перейдіть в пункт меню "Вставка", клікаєм по розділу "Таблиця" і малюємо таблицю необхідною компонування.
 • Заповнюємо форми та рядки.
 • У вкладці "Макет" вибираємо напрям.
 • Як змінити напрямок тексту в "Ворді"? Верстається текст, таблиці та заголовків
  Змінювати параметри тексту в таблиці дуже легко. Ви можете досягти бажаного результату, вибравши потрібні вам параметри.

  В яких цілях використовувати цю функцію

  Навіть якщо у вас немає пакету програм, спеціалізованих на виконання верстки друкованих видань або брошур, то, проявивши кмітливість, ви можете виконати ці завдання MS WORD. Для цього чудово підійде будь-яка версія, починаючи з Word 2007. З кожною новою версією з'являються все більш цікаві функції і ведуться роботи над оптимізацією інтерфейсу, для зручності при роботі. Якщо ви захочете створити брошуру, ви спочатку разметите розміри, виставите межі згинів і розворотів, і коли ви почнете верстати, майже напевно вам знадобляться знання, як змінити напрямок тексту в "Ворді". Сподіваємося, що ця стаття була для вас корисною та актуальною.

  Популярі новини
  Загрузка...