Сучасні ПК: види, характеристики та класифікація

308 0 Новини високих технологій

Про те, якими бувають сучасні ПК, в загальних рисах сьогодні знає і старий, і молодий. А ось детально в питанні орієнтуються небагато. ПК – персональний комп'ютер. Якими їх роблять у наш час? Розглянемо в загальних рисах, приділивши увагу типології та різновидів.

Про види

Якщо запитати знавця, які сучасні ПК бувають, він розповість про поділ на категорії, виходячи з призначення машини. Так, універсальні моделі створені для роботи над різними проблемами. Заздалегідь не встановлюється, які завдання буде вирішувати така техніка, які типи. У загальному випадку машин такого класу притаманна здатність взаємодіяти з усім розмаїттям форм інформації. Діапазон значень даних великий, точність подання досить велика. Універсальні машини володіють досить великою пам'яттю і хорошою системою виведення відомостей, введення даних. Передбачені можливості підключення різноманітної периферії для введення, виведення інформації.


Ще один тип – це орієнтований на проблему. Такі машини створені для спеціалізованого вузького набору проблем. Переважно це управління об'єктами, роботи з даними, виконання нескладних обчислень. ПО, апаратура, доступні для введення в таку машину, досить малі в кількості і різноманітності. Нарешті, є спеціалізовані. Такі призначені для роботи над вузькоспеціалізованої проблемою. Цей один з трьох типів сучасних комп'ютерів, основних для діючої класифікації, формується таким чином, щоб структура була націлена на вирішення основного завдання. Машини конструюють так, щоб мінімізувати ціну, зменшити складність, зберігши бездоганні показники продуктивності. Важливий критерій предмета – рівень надійності. До числа таких комп'ютерів належать агрегати, відповідальні за керування зовнішньою пам'яттю. Обивателям вони відомі як контролери (адаптери).


Сучасні ПК: види, характеристики та класифікація

Про габаритах

Серед типів сучасних комп'ютерів є: мікро-, супер-, великі, малі вироби. Супер – це потужні системи з великим числом процесорів. Їм властиве унікальне швидкодію. За рахунок великої кількості процесорів завдання вирішуються одночасно багатьма з них. Великий обсяг пам'яті гарантує максимальну швидкість отримання рішення. Нерідко такі вироби використовують для роботи над експериментальними завданнями. Саме вони потрібні, щоб провести турнір по грі в шахи. Великі агрегати також називають мэйнфреймами. Їх особливість – можливість одночасного використання численними користувачами, до тисячі чоловік в один момент часу. Такі механізми переважно використовують у науковій роботі, з їх допомогою трудяться над технічними проблемами, взаємодіють із значними інформаційними базами. Мейнфрейми корисні, якщо потрібно керувати сіткою комп'ютерів або контролювати ресурси таких машин.

Малі та мікро

Малі сучасні машини з інформацією працюють в цілях відстеження конкретного технологічного процесу. Такі використовують, якщо необхідно обрахувати багатокористувацький проект. Їм знайшлося місце в проектувальних системах, що автоматизують роботу, моделюючих системах, працюють над порівняно простими об'єктами. Малі машини використовуються, якщо необхідно моделювати штучний інтелект.
Мікро – це такий тип машин, у який об'єднано універсальні, спеціалізовані агрегати. Такі ПК призначені для роботи однієї людини, можуть підтримувати багатокористувацький режим. Є спеціалізовані прилади, розроблені для одночасного використання різними людьми. Їх називають серверами. Це потужні вироби, що застосовуються для обсчитывания запитів об'єднаних в мережу машин. Спеціалізовані прилади, розраховані на одного користувача, називають робочими станціями. Вони створені для роботи над прикладними завданнями. Універсальні багатокористувацькі мікро – це машини, що володіють значними ресурсами, які мають декілька терміналів. Є універсальні микроагрегаты, створені в розрахунку на одного користувача. Це загальнодоступні прилади. Саме до них належать персональні комп'ютери. В даний час в нашій країні найчастіше люди вдаються до типу сучасного ПК «Айбіем» (IBM).
Сучасні ПК: види, характеристики та класифікація

Комп'ютери та не тільки

Практично не знайти сучасної людини, якому був би зовсім незнайомий хоч який-небудь тип сучасних ПК. У загальному випадку людина розуміє ПК як агрегат для набору тексту, ігор, оформлення матеріалів, друку, архівації інформації, управління ресурсами. Тут можна дивитися фільми, слухати звуки, розраховувати інженерні проекти, обмінюватися інформацією за допомогою Всесвітньої павутини, вчитися.
Важливий аспект – вміння відрізняти ПК від ігрової приставки. Іншим здається, що такі вироби дуже схожі на ПК, тому їх умовно можна об'єднати в одну категорію. Як вважають знавці, схожість вичерпано фактом можливості грати в різноманітні ігри. Завдяки застосуванню найсучасніших технологій ПК, доступні нашим сучасникам – це не тільки стаціонарні, але і персональні моделі. Настільні вироби в іноземних мовах називають десктопами. Зменшені варіації ПК – це ноутбуки. Деякий час тому створили кишенькові комп'ютери. Це спрощені моделі з обмеженим функціоналом. Якщо стоїть завдання вибору комп'ютера для себе, треба знати особливості кожної з цих категорій, щоб правильно визначити, що потрібно в конкретному випадку. Щоб покупка не розчарувала, слід знати заздалегідь, які критерії заслуговують особливої уваги. Мова йде про оптимальної конфігурації.

З чого все починається

Щоб сучасні ПК з інформацією могли працювати досить ефективно, в структуру таких машин введений процесор. Цей блок відповідає за управління всіма іншими частинами системи. Робота процесора підпорядкована програмного забезпечення, заданої користувачем. Навіть молодші прилади дають хорошу швидкість, отетеріють неабиякою продуктивністю. Є порівняно недорогі вироби, яких найчастіше вистачає для машини звичайної людини. Якщо хочеться отримати надійний і потужний агрегат, слід розглянути можливість встановлення одного з новітніх продуктів «Інтел».

Незалежно від виду, сучасний ПК оснащується материнською платою. Її називають системною. Це виріб гарантує зв'язок між різними частинами, з яких складається машина. Є кілька відомих виробників. Крім вже згаданого підприємства «Інтел» материнські плати, представлені ринку, є у фірм АМД, АСУС, «Гігабайт». Є більш дорогі та надійні моделі і порівняно дешеві. Наприклад, якийсь час назад виключно затребуваними були вироби бренду «Формоза». Звичайно, вони поступалися за якістю і надійності топовим продуктам більш відомих марок, але приваблювали своєю доступною ціною, тому певний час користувалися масовою популярністю.

Про пам'яті

Щоб було можливим використання сучасного ПК, в ньому обов'язково повинна бути оперативна пам'ять. Цей елемент відповідає за накопичення інформації про програму, що виконується в поточний момент. Тут же міститься інша інформація, важлива для працездатності машини. Якщо на ПК стоїть проста операційна система, а користувач запускає тільки офісну програму, йому більш ніж вистачить пари гігабайт. Чим більше пам'яті, тим швидше працює машина, тим вище рівень її продуктивності, тим більш вимогливі програми зможе запускати користувач. Високий рівень графічного дозволу, сучасні ігри, оновлені операційні системи змушують оснащувати робочий агрегат кількома десятками гігабайт оперативної пам'яті.
Ще один важливий компонент сучасного ПК – жорсткий диск (вінчестер). Це виріб призначений для зберігання інформації. Йому властива велика ємність, тому на диску можна зберігати дані, програми, фільми, аудіофайли і будь-яку іншу інформацію, важливу для користувача. Сьогодні у продажу вже майже не знайти готового стандартного комп'ютера, вбудована пам'ять якого була б менше 500 Гб. Багато вважають, що при покупці слід одразу ставити вінчестер або кілька, які працюють в парі, так, щоб сумарна доступна пам'ять складала терабайт або кілька. Чим більший обсяг, тим більше інформації вдасться зберегти на комп'ютері. Втім, якщо стоїть завдання складання мінімальній комплектації, спочатку можна поставити порівняно невеликий накопичувач – в майбутньому його без праці вдасться змінити або доповнити ще одним диском.
Сучасні ПК: види, характеристики та класифікація

Відео

Плануючи збірку сучасного ПК, доведеться грунтовно вивчити ринок на предмет наявності якісної, продуктивної, адекватно стоїть відеокарти. Це виріб призначений для виведення на дисплей монітора різноманітних картинок, включаючи тривимірні зображення, відображення відео. Багато в чому ця карта визначає, наскільки буде якісним відображається зображення, як швидко вдасться відтворювати графіком. Якщо користувач планує працювати з офісними програмами, довідниками, йому не потрібна особливої потужності відеокарта, а значить, на ній вдасться заощадити. Іноді вистачає інтегрованого вироби, тобто карти, вбудованої в материнську плату. Якщо в планах – сучасні ігри, доведеться розглянути новітні моделі від топових виробників. Основні гіганти ринку – «Джифорс» та АТІ. При підборі моделі потрібно звернути увагу на пам'ять, вбудовану в відеокарту. Чим вона більше, тим вище буде рівень продуктивності. Втім, найякісніші вироби коштують десятки тисяч рублів. Нерідко ціна однієї тільки відеокарти порівнянна з вартістю цілого комп'ютера для рішення нескладних задач.

Зустрічають по одягу

Навіть самий сучасний ПК має корпус, як це було в колишні часи, коли такі машини ще тільки-тільки з'явилися. Багато чого змінювалося, інші блоки зливалися в одне виріб, щоб заощадити місце, інші виділялися з метою підвищення продуктивності, але ось корпус як був, так і залишається важливою частиною будь-якого ПК. Він відповідає за достатня напруга, а значить, харчування частин машини. Всередині корпусу – основна частина комп'ютера. Багато з елементів генерують тепло, причому досить інтенсивно. Щоб це змінити, передбачена вбудована в корпус охолоджувальна система. До речі кажучи, в старі часи ПК були досить слабкими, тому машина могла працювати без спеціального охолодження. Але це було дуже давно, в період, коли доступна потужність справді була мізерною. Якщо вивчити сучасні вимоги до ПК в аспекті охолодження, можна дізнатися, що якісним варіантом вважають наявність вбудованих охолоджувальних блоків на різних схемах, а також наявність загальної системи охолодження всередині корпусу, причому вона теж буває багатошаровою. Практично не знайти відеокарти, в якій не було б власного вентилятора. Якщо вивчити представлені у продажу корпуси, можна побачити, що деякі оснащені вентиляторами, в інших лише передбачено місце для їх установки, але є і комбіновані варіанти. Базовий, порівняно слабкий охолоджувальний пристрій передбачений конструкцією, а додаткові блоки призначені для подальшої установки потрібних елементів, якщо вони знадобляться користувачу.

Периферія: як набрати текст?

Передбачений для набору тексту в сучасному ПК інтерфейс – це роз'єм, через який підключається клавіатура. Це виріб допомагає друкувати, вводити текстові дані, управляти різними рішеннями, встановленими на машині. Прилад є інтерактивним, тобто потребу в даних, які користувач повинен надавати під час роботи. Відповіддю на ці дані стають запрограмовані дії. Клавіатура, миша вироби, за допомогою яких користувач передає інформацію. Без них навіть самий потужний ПК досить марний. Сьогодні на ринку є велика різноманітність клавіатур. Існують зовсім прості моделі, є доповнені специфічним функціоналом. В клавіатуру можуть вбудовуватися системи управління звуком, дисководом, браузером. Якщо вона розрахована на сприяння гравцеві, то має ряд додаткових клавіш, за допомогою яких можна керувати грою швидше і ефективніше. Декому здаються особливо привабливими для структури сучасного ПК працюють дистанційно предмети. Вони дозволяють передавати текстові дані на машину, будучи від неї на відстані в кілька метрів. Правда, щоб такий прилад працював, необхідно стежити за рівнем заряду і регулярно заряджати виріб.
Сучасні ПК: види, характеристики та класифікація

Де буде картинка?

Як вище було зазначено, основний елемент сучасного ПК – процесор. Правда, для конкретного користувача не настільки важливо, як він хороший, якщо агрегат не володіє дисплеєм, куди б виводилася інформація. Самий потужний процесор, доповнений усіма іншими панелями і картами, не створить зображення в повітрі. Щоб бачити динамічні картинки, використовують монітор. Він призначений для відображення візуальних даних, що створюється приладом. Монітор – це одна з ключових частин агрегату. При підборі потрібно враховувати габарити виробу, якість картинки, на відображення якої виріб здатний. Різні монітори працюють на різній частоті. У середньому популярні ринкові моделі відрізняються більш ніж подібними характеристиками. Серед недорогих покупцям доступні моделі «Самсунг» і «В'юсонік». Якщо хочеться купити щось дорожче, надійніше, варто придивитися до товарів «Соні» і «Хітачі». Як вважають знавці, варто купувати монітор, діаметр якого – не менше 17 дюймів.

Як все починалося

Цікаво не тільки уявляти собі структуру сучасного ПК, але і знати історичні подробиці. Вперше ПК з'явилися в 70-х. Перший час такі вироби звали мікрокомп'ютерами. Перші покоління продавалися у вигляді набору деталей і інструкції. Складання, налагодження, програмування покладалися на користувача, тому управляти приладом міг лише досвідчений чоловік, обізнаний машинні коди. У 75-му ринку представили модель «Альтаїр 8800». Саме він вважається прабатьком всіх сучасних ПК. Виріб ґрунтувалося на шині З-100. Таку модель представили покупцям відразу декілька виробників. Були готові предмети і складальні набори. Процесори, покладені в базу моделей того часу – це серія i8080. Специфічні архітектурні особливості були такі, що користувач міг поставити виріб інший процесор, відомий в ті роки. Переважно прилади підтримували ОС СР/М У 77-му з'явилася машина «Еппл 2». Вона стала першим масовим сучасним ПК для того періоду. Виробником, як можна здогадатися з назви, було підприємство «Еппл Комп'ютер». Поступово пристрої для будинку ставали зручніше, користувач не повинен був володіти такою кількістю спеціалізованих умінь. В кінці літа 81-го «Айбіем» презентувала споживачам нову систему «Айбіем РС». У 80-х з'явився англійський «Зетикс Спектрум». У 83-му світ побачив «Еппл Ліза», ще через рік підприємство випустило «Макінтош». Цей прилад був першим масово популярним виробом з ГУИ. У 85-му випустили «Амига», мультимедійний ПК. До 95-го «Амига» і «Макінтош» були самими популярними ПК у світі.

Історія: 1995

В цьому році відбулося кілька подій, що визначили знайоме нам пристрій сучасного ПК. Спершу стали банкрутом виробники «Комодор», з 80-го активно виробляли ПК. Ця компанія спеціалізувалася на приладах «Амига», «Комодор». У цьому ж році побачила світ нова ОС «Майкрософт Віндовс 95». Можливості ПК стали максимально близькими до того, що доступно в наш час. Мультимедійні можливості сьогодні є на будь-якій платформі у кожного користувача, що володіє ПК.

Радянська історія

У нашій країні вперше в серійне виробництво вийшов агрегат «Агат». Старт продажів припав на 84-ий. Незабаром створили ще кілька приладів, також стали затребуваними на ринку. У споживачів користувалися попитом моделі, сумісні з англійськими «Спектрумами». Розробили ПК, сумісні з «Айбіем РС». Для людей того часу пристрій сучасного ПК включало телевізор в якості дисплея. Роль зовнішньої пам'яті грав звичайний магнітофон, який працював на касетах. На екрані дані відображалися чорно-білими, четырехцветными, 64-символьними рядками, 32-символьними рядками. Рядків сумарно було 25. Звуковий сигнал подавався на спікер, передбачений в конструкції.

Новітні та зручні: планшет

Технології нашого часу зробили крок далеко вперед у порівнянні з 80-90-ми роками. Сьогодні користувачам, наприклад, доступний виключно зручний у застосуванні прилад, яким у класифікації сучасних ПК відведено особливе місце. Йдеться про планшеті. Популярність цього різновиду унікальна. Фактично - це лише екран, на якому пальцями людина може керувати програмами, запускати нові, вводити дані, зупиняючи вже працюють. Планшет не оснащений мишею, клавіатурою. В якості периферії може бути спеціальна ручка – стилус. Вона дозволяє уникнути торкання вироби пальцями. Втім, якщо це виявляється дуже вже незручно, можна підключити зовнішню клавіатуру. Така функція доступна не кожному планшету, але більшість сучасних моделей має такі можливості. Це робить роботу на планшеті ефективною, не настільки витратним за часом. Якщо звернутися до класифікації сучасних ПК, щоб дізнатися більше про планшетах, можна дізнатися, що основна частина подібних виробів призначена для вирішення повсякденних завдань. На таких мініатюрних комп'ютерах зручно грати, вивчати простори всесвітньої павутини, слухати аудіо, дивитися відео, читати книги. Більшість користується планшетами тільки для розваги. Вони незамінні у відпочинку. Планшети важать мало, компактніше ноутбуків. Їх зручніше брати з собою в поїздку. Щоправда, очікувати швидкого дії, як від повноцінного комп'ютера, не доводиться. Найбільш дорогі сучасні моделі відрізняються високою потужністю і продуктивністю, але і ціна на них відверто немаленька. Типовий представник такого класу люкс – продукт від «Еппл» «Айпад». Планшет працює за рахунок акумулятора. Його необхідно регулярно заряджати, користуючись спеціальними пристроями. Без підзарядки сучасні моделі працюють по 6-10 годин, що значно перевищує працездатність від батареї більшості ноутбуків.

«Еппл»

Якщо звернутися до ринку сучасних ПК, неможливо буде не помітити продукцію компанії «Еппл». Це підприємство є самим ефективним конкурентом «Айбіем». По ряду особливостей машини схожі: вони оснащуються процесорами, пам'яттю, системними картами і накопичувачами інформації. Продукція «Еппл» має закриту платформу, тобто у покупця є обмежений вибір компонентів, які можна активувати на приладі. ОС, що працюють на таких комп'ютерах, розробляє лише одне підприємство – те ж, що і випускає самі прилади. Як вважають багато, на сучасному ринку продукція «Еппл» виключно приваблива для кожного, хто може собі дозволити такі витрати. З одного боку, це досить дорогі машини, в той же час вони мають кілька унікальних особливостей і якостей. Це - швидкість дії, можливість використання офіційного програмного забезпечення, що знижує ризики зараження машини. Більшість моделей обладнані першокласними за якістю моніторами. Саме «Еппл» були тими, хто ввів дисплеї «Ретина» на машинах масового використання. Крім того, переважно моделі цієї марки компактні, особливо тонкі, естетично оформлені у відповідності з новітніми тенденціями нашого часу. Словом, такі сучасні ПК – предмет гордості свого власника.
Сучасні ПК: види, характеристики та класифікація

Що купити?

При виборі моделі для себе важливо не тільки вивчити, якими бувають основні пристрої сучасного ПК (ключові перераховані вище), але і визначитися з виробником. Можна купити вже готовий прилад або придбати усі його елементи окремо, які потім власноруч поєднати в цілісну машину або звернутися до майстра, який на цьому спеціалізується. Основна ідея – вибирати елементи без зайвого поспіху. Як кажуть знавці, краще купувати всі частини в одному магазині, в ньому ж потім замовити складання з деталей цілісної машини. Перевагу віддають давно працюють на ринку, підприємствам, володіє хорошою репутацією. Перш ніж розплачуватися за вибрані деталі, розумно проконсультуватися з менеджером або складальником, щоб уточнити, наскільки обрані елементи комбінуються між собою. Бажано заздалегідь сформулювати, які очікування від приладу, щоб досвідчений чоловік оцінив, наскільки підібрана конфігурація відповідає майбутнім завданням. Основний плюс складання приладу за своїм вибором – можливість заощадити, прибравши зайве, зробивши акцент на особливо важливому для людини. І характеристики, і дизайнерське рішення продукту, а також його ціна – все це буде відповідати очікуванням, вимогам конкретного клієнта. Правда, не обходиться без недоліків. Збираючи комп'ютер таким чином, можна випадково вибрати несумісні елементи, неправильно визначити оптимальні комплектуючі, а менеджер не може проконтролювати цей момент. Ще один тонкий момент – це якість роботи складальника. Звернувшись в сумнівну точку продажів, можна отримати не надто добре зібране виріб.

Цілі і завдання

Різні по своєму рівню для сучасного ПК, основні пристрої сильно відрізняються за ціною. Прийнято ділити всі моделі на чотири категорії – початкові, середні, високі і спеціалізовані. Початкові – це бюджетні товари, які розроблені для найпростіших завдань. Через них можна дивитися відео та слухати звуки, можна серфіть по всесвітній павутині, працювати з офісними програмами. Деякі моделі цієї категорії впораються з простими іграми, але при мінімальних налаштуваннях. Вони актуальні для офісу, але в останні роки їх витісняють ноутбуки, більш зручні і вимагають мінімум місця. Середні за рівнем машини є універсальними. Саме таких на ринку найбільше. Можливості тут достатні для рішення простих задач, багато справляються і з порівняно вимогливими програмами. Якщо захочеться пограти, на такому комп'ютері доведеться запускати гру з мінімальними налаштуваннями або середнім рівнем, а ось висока якість буде доступно лише для небагатьох ігор (не самих нових). Таку машину вважають класичним варіантом для домашнього користування.
Сучасні ПК: види, характеристики та класифікація

Рівнем вище

Якщо характеристики сучасного ПК вище середнього, таку машину відносять до вищого рівня. Це комп'ютери, призначені для ігор. Вони дозволяють запускати новітні проекти на максимальних налаштуваннях. Спеціалізовані – це ПК, створені для монтування відео, рішення інженерних та інших високоточних, складних завдань. Їх потрібно збирати індивідуально, враховуючи потреби користувача.

На прикладах

Розглянемо характеристики сучасного ПК, призначеного для повсякденних завдань. Це досить бюджетна модель. Отже, параметри:
 • Корпус 60 Ст.
 • ССД-накопичувач 250 Гб.
 • Материнська плата «Асус» N3150I-С.
 • Оперативна пам'ять 16 Гб.
 • Проста машина впорається з базовими успіхами. Завдяки використанню накопичувача ССД операційна система буде завантажуватися гранично швидко.
  Сучасні ПК: види, характеристики та класифікація
  Більш універсальну модель можна зібрати з використанням таких комплектуючих:
 • Корпус з блоком живлення 400 Вт.
 • Додаткова система охолодження.
 • Оперативна пам'ять 8 Гб.
 • Вінчестер 1 Тб.
 • Процесор Інтел і3.
 • Материнська плата «Асус» «Прайм Н310М-ДО».
 • Такий прилад буде тихо працювати і забезпечувати досить високий рівень продуктивності.

  Популярі новини
  Загрузка...