Куди встановлювати кеш ігор на Android? Інструкція

222 0 Новини високих технологій

Операційна система Android нині дуже популярна, виходять і оновлюються все більше і більше ігор і додатків для пристроїв з даної "начинкою". І якщо раніше гри були "простими" і не вимагали завантаження додаткових файлів, то тепер справа йде зовсім інакше. Якість ігор покращився. Але і розмір їх стало набагато більше. І якщо ви завантажуєте не якусь "простеньку" аркаду вагою в кілька десятків мегабайт, а що-то "поважче", вам обов'язково потрібно знати, куди встановлювати кеш ігор на "Андроїд".

Що це таке?

З французької cacher означає "ховати", що добре пояснює призначення та необхідність кешу для ігор Android. Якщо apk-файл - це основний пакет завантаженої вами програми, то в кеші "заховані" або збережені додаткові ресурси гри: графіка, відео, картинки, звук, тобто всі дані, необхідні для успішного користування додатком. Слід зазначити, що найчастіше вага apk - не більше 50 Мб. У той час як обсяг файлів кеша може бути більше 1 Гб!


Як встановити кеш до гри на Android?

Слід пам'ятати, що при скачуванні ігри з Google Play ніяких додаткових настановних дій робити не потрібно. При запуску apk-файлу сама гра буде качати кеш. Здавалося б, що може бути простіше? Але часто такі ігри платні, тому доводиться знаходити файли на інших сайтах. Якщо ж ви завантажили гру зі стороннього джерела, тут доведеться "попітніти". За допомогою файлового менеджера необхідно розархівувати кеш і перемістити в потрібну папку у внутрішню пам'ять пристрою. Зазвичай файли кешу запаковані в архів zip. Тому для роботи програми потрібно розпакувати. Багато користувачів в цих цілях застосовують "ES Провідник", який можна завантажити в магазині ігор і додатків на Android Google Play.


Куди кидати кеш до гри на "Андроїд"?

Мабуть, це дія - одне з найбільш важливих при установці програми. Якщо файли гри будуть не в тій папці - гру можна буде запустити, але вона не буде працювати. Визначаючи, куди кидати кеш, уважно читайте інструкцію на тому сайті, де ви завантажуєте. Найчастіше папку кешу знаходиться по дорозі: sdcard/android/obb, де sdcard - це внутрішня пам'ять вашого смартфона. Іноді в папці android немає obb. Не хвилюйтеся, створіть папку по шляху sdcard/android з назвою obb і кидайте кеш саме туди. Також бувають і інші місця, де зберігається кеш гри. Це:
 • sdcard/gameloft/games або sdcard/games - коли гра від виробника Gameloft;
 • sdcard/android/data.
 • Особливості

  Слід врахувати, що є ігри з встановленим кешем на "Андроїд". Тобто, запускаючи apk-файл, гра сама викачує додаткові файли. На фотографії нижче можна побачити, як завантажується кеш після запуску Real Racing 3.
  Куди встановлювати кеш ігор на Android? Інструкція
  Перевага такої завантаження кешу в тому, що додаток качає файли конкретно під ваш смартфон/процесор. Тому вам гарантована працездатність гри і відсутність яких-небудь багів, "білих текстур" і так далі. Але при цьому для такого скачування кешу потрібно Інтернет, частіше всього Wi-Fi-з'єднання. Якщо ж у вас його немає, то з комп'ютера на сторонніх сайтах можна завантажити кеш безпосередньо під відеоприскорювач вашого пристрою. Потім за допомогою USB-кабелю розпакований кеш необхідно перемістити по вищевказаному шляху в кореневу систему смартфона.
  Іноді гра завантажує кеш поступово, по мірі проходження процесу.
  Куди встановлювати кеш ігор на Android? Інструкція
  Наприклад, це FIFA Mobile Football (на фотографії вище, у нижньому лівому куті гра попереджає про необхідність підключення до Інтернету для завантаження файлів) або F1Mobile Racing (де після кількох пройдених трас завантажуються наступні). Ще бувають ігри з величезною вагою apk-файлу. У цьому випадку, як кажуть, кеш "вшитий" в апк, і не потрібно завантажувати додаткові файли для роботи програми. Одна з таких ігор - Zootopia: Racing Carnival.
  Куди встановлювати кеш ігор на Android? Інструкція
  На фотографії вище видно, що вага цього додатка - майже 700 Мб. У подібних випадках процес встановлення ігор спрощено, якщо, звичайно, ваш девайс зможе "осилити" настільки об'ємний інсталяційний пакет програми.

  Розпакування кеша. Інструкція

  Отже, куди встановлювати кеш ігор на Android і як розпакувати його правильно? Розглянемо це питання на прикладі NFS Most Wanted, користуючись додатком "ES Провідник".
  Куди встановлювати кеш ігор на Android? Інструкція
  Завантажуючи гру, необхідно уважно читати інструкцію по розпакуванні кеша. Завантажений архів автоматично збережеться в папці завантажень по шляху sdcard/download.
  Куди встановлювати кеш ігор на Android? Інструкція
  Натиснувши на нього, можна побачити кілька файлів. Це можуть бути оригінальний apk з Play Market, модифікований (зламаний на велику кількість грошей, відкриті автомобілі і траси) і, власне, сам кеш (найчастіше в подібних архівах знаходиться тільки кеш, apk потрібно завантажити з сайту окремо).
  Куди встановлювати кеш ігор на Android? Інструкція
  Користувач сам вирішує, яким apk користуватися - полегшувати собі проходження гри чи ні. Для того щоб розпакувати кеш в потрібну папку по шляху sdcard/android/obb, необхідно "тапнути" довгим натисканням на com.ea.games.nfs13_row до тих пір, поки внизу не з'явиться функція "Витягти".
  Куди встановлювати кеш ігор на Android? Інструкція
  Потім треба вибрати необхідний шлях до кореневої системи пристрою, натиснути OK і дочекатися закінчення процесу розпакування. Вийшовши з провідника, можна запустити додаток і радіти чудовій грі.
  Куди встановлювати кеш ігор на Android? Інструкція

  Якщо кеш не в архіві

  Іноді завантажені додаткові файли виглядають не у вигляді архіву, а у файлі .obb. Якщо ви завантажили подібний, що робити? Куди встановлювати кеш гри на Android? Потрібно створити папку самостійно. Але як дізнатися правильну назву для папки кешу? Зайшовши в Google Play на сторінку даної гри. Нижче на фотографії наведена сторінка гри NFS Most Wanted в "маркеті".
  Куди встановлювати кеш ігор на Android? Інструкція
  Виділений текст після id= в адресі сторінки (вгорі) - і є назва папки кешу. Цей текст необхідно скопіювати і вставити в назву папки. Тоді вона отримає назву com.ea.games.nfs13_row. Тепер залишається скинути файл .obb в цю папку - і можна запускати додаток.

  Підсумок

  У цій статті було розказано про те, куди встановлювати і де кеш ігор на "Андроїд". Пам'ятайте, що при скачуванні зі сторонніх ресурсів потрібно уважно читати інструкцію по його розпакуванні. Якщо при запуску гри, незважаючи на те, що ви вже розпакували кеш, у вас спостерігається чорний екран або з'являється повідомлення про завантаження файлів, по всій видимості, ви помилилися з місцем призначення для кеша. Перевірте всі ще раз, куди встановлювати кеш ігор на "Андроїд". Що ж, нехай ніщо не перешкодить вам тішитись безкоштовним іграшок на своєму пристрої.

  Популярі новини
  Загрузка...