Додаткова клавіатура: опис, підключення, налаштування

306 0 Новини високих технологій

Багато користувачів при покупці нового периферійного обладнання звертають увагу на клавіатуру і додаткові символи на ній. У даній статті буде розглянуто кілька видів клавіатур, їх властивості та характеристики.

Опис пристрою

Історія появи клавіатури безпосередньо пов'язана з пристроєм друкарських машинок. Якщо звернути увагу на розташування букв, то можна виявити абсолютну ідентичність. У сучасному варіанті замість управління переходу на новий рядок і виносок, доступні клавіші спеціального призначення, які спрощують роботу. Клавіатура - це засіб для введення інформації в комп'ютер. Її використовують як інструмент для набору тексту, введення паролів і особистих даних, управління в комп'ютерних іграх і так далі. На даний момент існує безліч клавіатур з додатковими функціями і клавішами.

Опис клавіш

Крім додаткової клавіатури, існує ще основна і керуюча. Клавіші в кожній з груп відповідають за свої функції, а саме:
 • Букви від А до Я призначені для введення текстової інформації.
 • Клавіша спеціального призначення Enter призначена для підтвердження операцій. У разі введення тексту дана кнопка забезпечує перехід на новий рядок.
 • Клавіша Shift, у комбінації з будь-якою літерою, змінює регістр, і літера стає головною. Поєднання Shift+Alt допомагає здійснити зміну мови.
 • Ctrl теж клавіша спеціального призначення і працює тільки в сполученні з іншими клавішами, що дозволяє виконувати різні операції в системі.
 • Caps Look - якщо натиснути її один раз, то всі букви будуть великими, однак повторне натискання поверне все на круги своя.
 • TAB - ця клавіша пересуває рядок до середини сторінки.
 • Є ще одна клавіша, яка буває, в основному, внизу клавіатури - це Fn. Вона взаємодіє з клавішами функціонального плану, які маркуються як F1 F2 і так далі до F12. На клавіатурі відображається, яка клавіша за що відповідає.


  Клавішами керування називаються ті кнопки, які допомагають орієнтуватися в просторі текстових редакторів:
 • Page Up - перегортання сторінки вгору.
 • Page Down - перехід на сторінку вниз.
 • Insert - допомагає перенести скопійований текст.
 • Print Screen - фіксує зображення, яке потім можна відредагувати або вставити в редактор зображень.
 • Home - повертає курсор на початку тексту.
 • Delete - видалення певного файлу або букв.
 • End - перехід в кінець тексту.
 • Додатковий блок

  Додатковою клавіатурою вважається цифровий блок, який носить назву Num Lock. В даному блоці знаходиться десять цифр від 0 до 9 математичні символи додавання, віднімання, множення, ділення, дріб і крапка. Ось які клавіші додаткової клавіатури.


  У ноутбуках старого покоління додаткові кнопки відсутні, тому застосовуються цифри, які знаходяться поверх основної клавіатури. Придбання такого блоку може здатися дивним. Однак люди, які мають справу з обчисленнями і постійним набором цифр, які використовують додаткову клавіатуру.

  Різновиди пристроїв

  З кожним роком, щоб задовольнити потреби абсолютно кожного користувача комп'ютера, винахідники розробляють більш зручні і практичні види клавіатур з додатковими символами, з мультимедійною розкладкою, програмують клавішами і так далі. Тепер можна розглянути весь асортимент клавіатур, які доступні рядовому користувачеві.

  Механічного будови

  Додаткова клавіатура: опис, підключення, налаштування
  Ця модель з додатковими символами на клавіатурі має найпростішим механізмом набору тексту, який побудований на впливі пружини. Діє це наступним чином - натискаючи пальцем на клавіатуру, користувач складає пружину до такої міри, що відбувається замикання.
  Після цього на моніторі з'являється відповідь на натискання у вигляді літери, а потім пружина повертається на вихідне місце. Плюс пружинного механізму в тому, що на клавішу необов'язково натискати з усієї сили, доводячи кнопку до упору. Досить легкого, але відчутного натискання, щоб спрацював механізм. Єдиним вагомим недоліком є мала захист клавіатури, так як з часом всередині накопичується пил, бруд, а в деяких випадках - залишки їжі. Ця стандартний тип пристрою, на якому відсутні додаткові клавіші на клавіатурі.

  Полумеханического будови

  Додаткова клавіатура: опис, підключення, налаштування
  Пристрій цього зразка трохи відрізняється за своїм будовою, так як замість пружини використовуються елементи з пружної гуми. Одне з достоїнств експлуатації даної клавіатури - це висока зносостійкість, яка забезпечує тривалу службу. В якості додаткових кнопок на клавіатурі використовується цифровий блок.

  Мембрана

  Додаткова клавіатура: опис, підключення, налаштування
  Клавіатури з використанням мембрани можна зустріти практично повсюдно. Незважаючи на низьку вартість за порівняно з попередніми варіантами, її якість роботи нічим не поступається іншим зразкам клавіатури з додатковим блоком.
  Пристрій складається з пластикового корпусу, всередині якого полімерна плівка. Кожна кнопка закріплюється простим механізмом, що забезпечує стійке положення клавіші. Наявність полімерної плівки та фіксація клавіш забезпечує захист від бруду та пилу. Клавіатури на мембрані не видають гучних звуків, як інші представники даної периферії. Негативна сторона експлуатації клавіатури на мембрані - це підвищена вразливість і повна відсутність зносостійкості. І чим довше він пробуде у використанні, тим більше буде пропадати чутливість.

  Проекційна

  Додаткова клавіатура: опис, підключення, налаштування
  Даний тип пристрою проектується практично на будь-яку поверхню і працює за допомогою відстеження торкання проекційним клавішах. В такому пристрої розкладки клавіатури на додаткову не передбачено. Незважаючи на свої портативні якості, використання такої клавіатури на вулиці неможливо. Справа в тому, що в замкнутому просторі світло поводиться по-іншому, тому даний спосіб обмежує місце застосування. Популярне використання проекційної клавіатури для смартфонів і планшетів.

  Оптична

  Історія її появи бере свій початок в 1962 році, а головною умовою такої клавіатури стала безшумність. Таким чином, перемыкались не контакти при натисканні на клавішу, а перетиналися світлові промені.

  Такі пристрої знайшли широке застосування в сучасному світі в якості домофонів, які, завдяки унікальній будові, важко зіпсувати, що значно збільшує їх термін служби.

  Мультимедійна

  Додаткова клавіатура: опис, підключення, налаштування
  Виключно мультимедійних клавіатур мало, і вони не призначені для роботи з комп'ютером. Однак існують клавіатури з додатковими кнопками на них, які називаються мультимедійними. В коло цих клавіш входять контролери:
 • Наступна доріжка.
 • Попередня доріжка.
 • Стоп.
 • Відтворення/Пауза.
 • Збільшення гучності.
 • Зменшення гучності.
 • Виклик музичного плеєра, який використовує комп'ютер за замовчуванням.
 • Як зрозуміло з назви, вона використовується для управління музичним плеєром. Ця додаткова клавіатура дозволяє перемикати мелодії, не згортаючи при цьому робоче вікно або гру. Такі клавіші функціоную незалежно від інших частин клавіатури, а також не беруть участь в комбінаціях. Можна зустріти моделі мультимедійних пристроїв з екраном, на якому відображається рівень звуку і еквалайзер. Існує набір програм для окремих моделей мультимедійних клавіатур, які дозволяють повністю розкрити її потенціал і додаткові можливості. Іноді можна зустріти окрему мультимедійну панель, яка відноситься до додаткової клавіатурі.

  Ігрова

  Додаткова клавіатура: опис, підключення, налаштування
  Серед звичайних периферійних пристроїв можна зустріти клавіатуру, на якій виділені клавіші управління, що застосовуються в іграх. Самі поширені гідності ігрових пристроїв наступні:
 • Висока швидкість відгуку.
 • Підвищена зносостійкість.
 • Якісні елементи збірки.
 • Спеціальні можливості, які використовують програми на додаткову клавіатуру.
 • Всі клавіші виконані так, щоб вони повторювали форму пальця, який лягає на неї. Багато виробників додають додатковий функції кшталт наявності USB-портів, додаткових індикаторів. В основному, такі види клавіатур випускаються з підсвічуванням, що виглядає досить стильно, проте непрактично. Справа в тому, що наявність такого доповнення вказує на відсутність звичайної маркування білих символів на чорних клавішах. Виходячи з цього можна зрозуміти, що в денний час доби клавіші будуть ледве помітні. Це єдиний суттєвий недолік. Також виробники додають спеціальні панелі під ліву руку, які дозволяють не заробити таку хворобу, як тунельний синдром зап'ястя. Кисть знаходиться в плавному підйомі, і м'язи не затікають. Такі клавіатури ще називають ергономічними. Вибираючи ігровий апарат, слід пам'ятати, що його ціна набагато вище, ніж у стандартних варіантів. Також варто звернути увагу на наявність екрану, на якому відображається кількість кадрів, затримка підключення для режиму онлайн і статистика битв.

  Рекомендації

  Щоб догодити всієї аудиторії комп'ютерного світу, виробники перевершують всі самі розумні очікування. Однак, володіючи ігровою або простий клавіатурою, необхідно дотримуватися кількох рекомендацій по експлуатації:
 • При купівлі звертати увагу на якість з'єднання матеріалу корпусу і стан кабелю.
 • Уникати попадання вологи і пилу в область між клавішами.
 • Не варто пробувати самостійно полагодити несправний клавіатуру, так як її пристрій занадто складне.
 • Насправді, зараз простіше і дешевше купити нову клавіатуру в заміну старої, так як цей товар став згодом більш доступним, ніж кілька років тому. При купівлі клавіатури дуже важливо знати її технічні характеристики. По-перше, найважливішим пунктом є спосіб підключення, так як нові і старі комп'ютери володіють різними інтерфейсами. У разі помилкової покупки можна скористатися спеціальним перехідником. Останнім часом стали популярні клавіатури з бездротовим підключенням, так як не потрібно плутатися в проводах. По-друге, чим жорсткіше клавіші, тим важче на них натискати, а деколи доводиться з силою натискати, що призводить до швидкого зносу. По-третє, якщо є мета заощадити якомога більше місця, то варто звернути увагу на компактні варіанти, якими виробники забезпечують сучасний ринок. Немає потреби купувати клавіатуру з двома цифровими блоками. В якості додаткових кнопок для офісного сегмента можна придбати апарат з кнопками, які допомагають керувати факсом. Сенсорні варіанти підійдуть власникам міцних нервів і любителям всього футуристичного. Крім повнорозмірних пристроїв для набору тексту, можна зустріти і окремі блоки. Наприклад, ігровий блок клавіатури, який містить в собі тільки клавіші управління і взаємодії.
  Додаткова клавіатура: опис, підключення, налаштування
  Ще один варіант - це додаткова цифрова клавіатура, в якій тільки числа. В цілях економії місця і скорочення відстані існують клавіатури, у яких відсутній додатковий цифровий блок.

  Популярі новини
  Загрузка...