Як відключити автоматичну перезавантаження Windows 7: основні ситуації та рішення

96 0 Новини високих технологій

Якщо не все, то дуже багато користувачі стикалися з тим, що система при виникненні якихось критичних збоїв або помилок починає мимовільно перезавантажуватися. Гаразд, якби виконувався тільки рестарт, а то дуже часто цьому супроводить і поява синіх екранів. Як вимкнути автоматичну перезавантаження Windows 7 і, взагалі, чи варто це робити? Безумовно, дане питання є дуже спірним, тому спробуємо розібратися, що до чого.

Причини автоматичної перезавантаження Windows 7 і аналогічних систем

Як вже зрозуміло, система виробляє мимовільний рестарт не просто тому, що їй цього захотілося. Причина найчастіше криється саме у появі критичних збоїв в роботі і самої системи, так і встановленого обладнання з драйверами. При рестарті виконується автоматичний пошук і усунення проблем. Здавалося б, що в цьому поганого? Зависла програма або неправильна робота якогось збійного компонента буде завершена, а потім все прийде в норму. На жаль, це не завжди так. Справа в тому, що система буде перезавантажуватися до тих пір, поки виник збій не буде виправлено цілком і повністю, а деякі помилки в роботі тих же драйверів операційна система самостійно може і не усунути.


Як відключити автоматичну перезавантаження Windows 7: основні ситуації та рішення
А ось після інсталяції пакетів апдейтів рестарт за замовчуванням теж проводиться автоматично, що дуже не подобається користувачам. Так, що ж робити?

Як відключити автоматичну перезавантаження комп'ютера з Windows 7 в працюючій системі?

В принципі, деактивувати службу, відповідає за таку поведінку системи досить просто. Однак у такій ситуації потрібно чітко розуміти, що в подальшому при виявленні помилок і збоїв справа може дійти до того, що система просто перестане працювати, але попередньо вас про появу неполадок повідомлено не буде. Потім доведеться займатися тривалим процесом відновлення, а в разі непоправних помилок – перевстановлювати Windows. Тим не менш, давайте подивимося, як відключити автоматичну перезавантаження Windows 7 припускаючи, що система в якийсь момент приходить в працездатний стан, або збої особливо критичними не є.


Як відключити автоматичну перезавантаження Windows 7: основні ситуації та рішення
Для виконання необхідних операцій через властивості комп'ютера перейдіть до додаткових параметрів системи, у вікні налаштувань завантаження і відновлення натисніть кнопку параметри, а потім в новому вікні зніміть прапорець з пункту автоматичного рестарту.

Відключення постійного рестарту в командному рядку

Розглядаючи питання про те, як відключити автоматичну перезавантаження Windows 7 не слід забувати і про дуже потужний інструмент у вигляді командної консолі, яка є не тільки у всіх існуючих Windows-системах, але і в дистрибутивах або у відновних середовищах. Практично ті ж дії, але без непотрібних переходів по всіляких меню можна виконати лише однією командою.
Як відключити автоматичну перезавантаження Windows 7: основні ситуації та рішення
Спочатку необхідно запустити саму командую рядок (бажано від імені адміністратора), а потім вписати поєднання, представлена на зображенні вище. Тим, хто розбирається в налаштуваннях системи, по виду використовуваної команди одразу ж стане ясно, що вона вносить деякі корективи до реєстру без необхідності фізичного виклику редактора і виконання дій щодо зміни налаштувань.

Дії з реєстром

Якщо хочете, вимкнути автоматичну перезавантаження Windows 7 можна і в реєстрі.
Як відключити автоматичну перезавантаження Windows 7: основні ситуації та рішення
Для цього необхідно запустити редактор (regedit), по гілці HKLM через підрозділ SYSTEM дістатися до каталогу CrashControl, а потім змінити значення ключа з ім'ям AutoReboot з одиниці на нуль. По завершенні всіх дій систему потрібно перезавантажити в обов'язковому порядку.
Як відключити автоматичну перезавантаження Windows 7: основні ситуації та рішення
До речі, тут же можна вимкнути автоматичний рестарт після установки апдейтів, створивши новий ключ у відповідному розділі, як показано вище.

Вимкнення перезавантаження в стартовому меню

Тепер давайте подивимося, як відключити автоматичну перезавантаження Windows 7 використовуючи для цього інструментарій всім відомого стартового меню, яке при завантаженні ОС викликається натисканням клавіші F8.
Як відключити автоматичну перезавантаження Windows 7: основні ситуації та рішення
У представленому списку дій, що пропонуються користувачеві, потрібно всього лише спуститися до пункту деактивації рестарту при відмові системи, а після відключення виконати перезавантаження.

Додаткові методи усунення несправностей

Як відключити автоматичну перезавантаження Windows 7 розібралися. Наостанок коротко зупинимося на деяких додаткових діях, які можуть знадобитися при усуненні можливих проблем і збоїв. Так, наприклад, навіть при відключеному рестарті така проблема може виникнути після установки оновлень. До речі сказати, саме для сьомий модифікації Windows збійних пакетів чомусь випускається найбільше. Виправити ситуацію можна за рахунок видалення того апдейта, який і привів до появи помилок. Для цього можна скористатися або розділом програм і компонентів, або програмами-деинсталляторами, або автоматизованої утилітою-фиксером від Microsoft під назвою Show or hide updates, що дозволяє ізолювати збійні пакети, виключивши їх зі списку обов'язкової установки. Іноді проблема може полягати і в драйверах (найчастіше сині екрани з'являються саме з їх вини). У цій ситуації, якщо система хоч якось працює, слід оновити керуюче ПЗ (найпростіше скористатися програмами на кшталт Driver Booster, що всі дії виконують в автоматичному режимі, але для їх роботи необхідна наявність стабільного підключення до інтернету). Нарешті, не варто забувати і про вплив вірусів. Якщо портативні сканери загроз не виявлять, для повної впевненості краще всього виконати перевірку за допомогою потужною дискової утиліти Kaspersky Rescue Disk або її аналогів (їх можна записати на знімний носій і завантажитися з нього ще до старту операційної системи).

Популярі новини
Загрузка...