Цифровий блок клавіатури. Опис пристрою і спосіб підключення

245 0 Новини високих технологій

Без клавіатури зараз не обходиться жоден комп'ютер - комусь вона потрібна для набору тексту, а комусь- для ігор. На даний момент існує кілька різновидів клавіатур для самих різних завдань, а цифровий блок клавіатури - один з її видів.

Опис пристрою

Клавіатура - це, спочатку, пристосування для набору і редагування тексту, а вже потім вона стала ігровий складової. Пізніше з її допомогою можна було вводити паролі, листуватися в чаті і використовувати гарячі клавіші. Перш ніж приступити до опису цифрового блоку клавіатури, потрібно розглянути базовий варіант. Клавіатура ділиться на кілька секцій. Перша секція - це функціональні клавіші, які можуть виглядати як F1 і так далі. Всього цих клавіш дванадцять.


Далі йдуть спеціальні клавіші, які розташовані по краях клавіатури. За допомогою цих кнопок можна проводити маніпуляції з різними функціями операційної системи. З правого боку, між цифрами і літерами, є блок управління курсором. Дана секція призначена замінити комп'ютерну мишу, у разі її відсутності. З самого краю на більшості клавіатур розташований цифровий блок клавіатури. На ньому є необхідні цифри та математичні знаки. Активувати даний блок можна за допомогою клавіші Num Lock. Коли секція не активна, можна використовувати ці кнопки в якості стрілок "хрестовини".

Види клавіатур

Крім окремого цифрового блоку клавіатури, існує безліч видів пристроїв даного типу. Перше відмінність периферійного обладнання полягає в способі підключення - воно може бути провідним і безпровідним. Перший спосіб підключення може бути з роз'ємом PS2 або зі штекером USB. Другий варіант більш сучасний, так як пристрою не обов'язково безпосередньо контактувати з системним блоком. Підключитися можна, використовуючи різного роду бездротові інтерфейси.


Наступна відмінність видів один від одного вже стосується загального функціоналу, так як зовні вони абсолютно різні. Клавіатури можуть бути виконані в традиційному стилі, коли вона являє собою прямокутну конструкцію зі стандартним набором клавіш.
Цифровий блок клавіатури. Опис пристрою і спосіб підключення
Клас мультимедійних клавіатур має у своєму розпорядженні додаткові клавіші для перемикання мультимедійних файлів і їх налаштування.
Цифровий блок клавіатури. Опис пристрою і спосіб підключення
Наступним представником є ігрова клавіатура, у якої на борту розташовано чимала кількість програмованих кнопок. Додаткові клавіші гравець зможе запрограмувати так, як йому буде зручно. Іноді на таких клавіатурах є сенсорний дисплей. Є клавіатури з окремим цифровим блоком, який можна підключити або використовувати окремо. Бездротові варіанти є двох типів - стандартного інтерфейсу і на основі мембрани. Останні дуже м'які і гнучкі, вони не мають цифрового блоку клавіатури.
Цифровий блок клавіатури. Опис пристрою і спосіб підключення

Цифровий блок

Підключення цифрового блоку клавіатури з USB найчастіше можна зустріти у бухгалтера на робочому місці, так як його завдання - вести постійні розрахунки. Однак і серед геймерів є ті, які користуються цим варіантом.
Цифровий блок клавіатури. Опис пристрою і спосіб підключення
Додатковий цифровий блок клавіатури може бути корисний у тому випадку, коли необхідно більше вільного простору. Існує два види цифрових блоків: стандартний набір цифр і знаків та ігровий варіант. Ігрові блоки клавіатури мають тільки клавіші, призначені для пересування, кнопки першої необхідності (R, E, F, Z, X).
Стандартний вигляд цифрового блоку абсолютно ідентичний калькулятору, так як розташування чисел аналогічне. У неактивному вигляді клавіші 486 і 2 виконують функцію курсору, а решта цифри замінюють такі клавіші, як Home, Page Up, Page Down і End. Ці кнопки дозволяють швидше переміщатися в робочому просторі, не використовуючи при цьому комп'ютерну мишу.

Використання у повсякденному житті

Більшість сучасних клавіатур не мають цифрового блоку, обходячись лінійним розташуванням цифр. Насправді в його повсякденному використанні немає потреби, оскільки людина, що не має нічого спільного з числами, навряд чи буде коли-небудь використовувати цю секцію клавіатури. Для тимчасового використання можна придбати такий блок окремо, щоб клавіатура займала менше місця на робочому столі. Також наявність цифрового секції збільшує відстань до мишки, що теж не дуже практично, особливо коли справа стосується комп'ютерних ігор. При відсутності миші можна використовувати цифровий блок клавіатури в якості її заміни, але для цього знадобиться знання операційної системи, щоб виставити необхідні налаштування.

Популярі новини
Загрузка...