Необхідні програми для ноутбука Windows 10

410 0 Новини високих технологій

Ноутбуки істотно відрізняються від класичних комп'ютерів в плані архітектури. Однак набір програм для обслуговування операційної системи (та й просто для роботи) може збігатися. Потрібно тільки врахувати, що утиліти для ноутбука не повинні бути занадто вимогливі до ресурсів, інакше вони не зможуть нормально працювати. З виходом "Віндовс 10" з'явилося багато нових додатків. Однак і старі нікуди не поділися. В даному матеріалі ми розглянемо необхідні програми для ноутбука. В цьому списку будуть як платні, так і безкоштовні утиліти. Кожен користувач сам буде вирішувати, що йому підходить найбільше.

Необхідні програми для ноутбука Windows 10

ESET NOD32

Ні для кого не секрет, що штатний антивірус "Віндовс 10" - марна "латка", яка майже нічого не зловить, навіть якщо він буде посилено з допомогою SamsrtScreen і брандмауера "Віндовс". Тому непогано буде обзавестися актуальним антивирусником. Однією з найбільш необхідних програм для ноутбука з Windows 10 на борту може вважатися ESET NOD32 Smart Security Premium. Це не просто антивірус, а комплекс якісних інструментів для захисту комп'ютера від різного шкідливого програмного забезпечення. До складу цього пакету входить антивірус, якісний брандмауер, додаток "Антизлодій", надійне сховище паролів, інструменти для захисту операційної системи в режимі реального часу і багато чого ще. Але є один недолік: за ліцензію доведеться заплатити. Щоб зрозуміти, чи варто її купувати, можна спробувати безкоштовну версію з обмеженим терміном дії.


Однак продовжимо складати список необхідних програм для ноутбука. На черзі у нас програвачі.
Необхідні програми для ноутбука Windows 10

DAUM PotPlayer

Чудовий програвач відео для комп'ютерів на базі операційної системи Віндовс". Чому саме він потрапив в найнеобхідніші програми для ноутбука? Та тому, що цей плеєр є універсальним додатком, що не вимагає установки кодеків. Але головне його достоїнство полягає в швидкодії і поглинання дуже малої кількості ресурсів комп'ютера. Він здатний працювати навіть на лептопах з 1 гігабайтом оперативної пам'яті, так як самого плеєра достатньо всього лише 256 мегабайт. Це не може не радувати. Однак цікавіше інше: програвач є абсолютно безкоштовним продуктом. Його можна без проблем завантажити на сайті розробника. Фішкою цього плеєра також можна вважати всеїдність: він легко відтворює будь-який формат аудіо і відео без установки додаткових кодеків (так як він вже їх містить). Тому він знаходиться в списку найбільш необхідних програм для ноутбука.


Однак рухаємося далі. З відео все ясно. Але що робити, якщо хочеться послухати музику в пристойному якості?
Необхідні програми для ноутбука Windows 10

AIMP

Серед всіх існуючих плеєрів для "Віндовс" найкращим і універсальним по праву вважається саме цей. Даний програвач зробив революцію після того, як прийшов на зміну легендарному "Винампу". І донині він є актуальним. Плеєр дозволяє програвати всі існуючі формати аудіо, має сучасний інтерфейс, уміє інтегруватися в "Віндовс 10", має функціонал по проигрыванию стримов інтернет-радіо і може відтворювати звук за допомогою будь-яких джерел. Воістину це самий універсальний програвач музики! Програма абсолютно безкоштовна. Її можна легко завантажити на сайті розробника. Там же можна знайти плагіни, що розширюють функціонал утиліти і набір скінів на всі випадки життя. Без музики нудно жити. Саме тому AIMP входить в список необхідних програм для ноутбука.
Однак продовжимо.
Необхідні програми для ноутбука Windows 10

Auslogics BoostSpeed

Будь-який комп'ютер (у тому числі і мобільний) час від часу потребує очищення і оптимізації. У "Віндовс 10" арсенал інструментів для проведення профілактики операційної системи. Але ці утиліти працюють повільно і не дозволяють досягти бажаного результату. І якщо ви шукаєте відповідь на питання про те, які програми потрібно встановити на новий ноутбук, то він очевидний - Auslogics BoostSpeed. Це комплекс інструментів, який допоможе відстежувати загальний стан операційної системи і оперативно усувати проблеми. До складу пакету входять інструменти для дефрагментації і оптимізації дисків і реєстру, компоненти для тонкої настройки "Віндовс 10", комплекси для підвищення швидкодії комп'ютера, утиліти для оптимізації інтернет-з'єднання, пакет програм для забезпечення конфіденційності та багато іншого. Але, на жаль, програма аж ніяк не безкоштовна. І ліцензія коштує дуже дорого.
Необхідні програми для ноутбука Windows 10

Microsoft Office

Легендарний пакет офісних додатків від компанії "Майкрософт". Як ні намагалися створити альтернативу, такого якісного продукту не вийшло. Є різні аналоги (зразок LibreOffice), але це все не те. Microsoft Office - це одна з відповідей на питання про те, які програми потрібно встановити на ноутбук в першу чергу. Звичайно, тільки в тому випадку, якщо ви працюєте за допомогою лептопа. А якщо ні, то цей пакунок вам не потрібен. У набір програм входять такі відомі продукти, як "Ворд", "Ексель", "Павер Поінт", "Бавовна" і багато іншого. Останні версії "Майкрософт Офіс" орієнтовані на пристрої з сенсорними екранами і володіють багатим інструментарієм для роботи в інтернеті. Однак якщо вам не потрібні всі ці додаткові опції, то можна поставити більш старі версії. Але платити за них все одно доведеться. Компанія "Майкрософт" не збирається віддавати свої продукти безкоштовно.
Необхідні програми для ноутбука Windows 10

Mozilla Firefox

Всім відомо, наскільки глючными є інтернет-оглядачі від компанії "Майкрософт". Творці операційної системи Віндовс" чомусь ніяк не можуть привести в порядок штатний браузер "Інтернет Експлорер". Тому відразу після придбання нового ноутбука необхідно інсталювати альтернативний варіант. Кращим з усіх існуючих вважається "Мазило Фаєрфокс". Цей браузер швидко завантажує сторінки, відрізняється високою швидкістю роботи і щадяще витрачає оперативну пам'ять (на відміну від того ж браузера "Гугл Хром"). Тому він і входить в список необхідних програм для ноутбука. Цей браузер можна легко налаштувати під себе, при цьому він абсолютно безкоштовний. Офіційну російську версію можна завантажити на сайті розробника. В числі сильних сторін браузера - потужний режим приватного перегляду і величезний магазин доповнень. Встановити саме "Мазілу" безперечно варто. Плюсом браузера є і те, що він постійно оновлюється. Це дозволяє безпечно серфити в Інтернеті і відвідувати різноманітні сайти, навіть з вельми сумнівним вмістом. На думку деяких фахівців, "Мазило Фаєрфокс" є найбільш адекватним браузером з усіх існуючих на сьогоднішній день.

Необхідні програми для ноутбука Windows 10

Total Commander Extended

Відмінний файловий менеджер з двухпанельной структурою. Набагато краще стандартного Провідника Windows. Файловий менеджер володіє багатим функціоналом і широкі можливості кастомізації. В комплект версії Extended також входять різні плагіни та додатки. Приміром, у складі "Тотал Командер" є спеціальні програми для відображення графіки, читання електронних книг і інші. У складі пакету також можна знайти і численні програми для отримання інформації про комп'ютер та моніторингу його загального стану. У загальному і цілому, "Тотал Командер" - необхідна програма для ноутбука. Вона дозволяє більш ефективно управляти файлами на жорсткому диску. А за допомогою плагінів можна навіть змусити файловий менеджер керувати і самим комп'ютером. Універсальний продукт для повсякденного використання. Однак дана програма аж ніяк не безкоштовна. За ліцензійну копію доведеться заплатити.

На закінчення

Отже, вище ми розібрали програми, які необхідні для ноутбука в першу чергу. Всі вони відносяться до різних категорій. Деякі з них абсолютно безкоштовні, а за деякі зразки доведеться заплатити. Їх об'єднує одне: всі вони можуть використовуватися на лептопі з "Віндовс 10" на борту і не особливо навантажувати операційну систему. Саме тому вони вважаються найкращими. І якщо ви принциповий противник піратства, то краще заплатити за використання деяких з перерахованих вище програм. Точно не будете розчаровані. У даних додатків, звичайно ж, є і безкоштовні аналоги, але всі вони по функціоналу куди бідніший, та й дизайн у них, як правило, залишає бажати кращого.

Популярі новини
Загрузка...