Перенесення Windows 10 на інший комп'ютер: способи та інструкції

261 0 Новини високих технологій

Питання, пов'язані з перенесенням Windows 10 на інший комп'ютер, хвилюють багатьох користувачів. Найчастіше в пошуках рішення щодо виконання таких дій доводиться звертатися до довідкових матеріалів у тих випадках, коли потрібно перенести повністю активовану і працездатною ОС з усіма встановленими в ній програмами, настройками і наявними користувацькими файлами на термінал з більш потужною конфігурацією або при виконанні заміни комплектуючих власного ПК (наприклад, при заміні материнської плати або жорсткого диска). За великим рахунком, процес цей досить складний, однак при виконанні основних операцій необхідно буде врахувати деякі важливі нюанси (хоча б для того, щоб не «злетіла» активація, якщо ос Windows була куплена офіційно).


Як перенести робочу активовану Windows 10 на інший комп'ютер: варіанти дій

Деякі необізнані в цих питаннях користувачі наївно вважають, що для перенесення системи на інший ПК або ноутбук у кращому випадку досить просто скопіювати вміст системного (а може бути, ще і віртуального) розділу на інший жорсткий диск і на цьому можна закінчити. Найголовніше помилка полягає в тому, що зарезервовані системою розділи, які не відображаються в файлових менеджерах і утилітах, можуть бути загублені. Далеко не факт, що і завантажувальні розділи теж можна буде перенести на інший носій. Крім усього іншого, деякі системні компоненти можуть бути захищені від копіювання, так що найпростіші дії з ними виконати теж не вийде. Нарешті, не варто забувати і про те, що операційна система має чітку «прив'язку» до комп'ютерного «залозу», не кажучи вже про активацію її на конкретному терміналі у вигляді тієї ж передвстановленою ОЕМ-версії.


І як перенести Windows 10 на інший комп'ютер в такій ситуації? Як виявляється, рішення є. Дехто рекомендує відразу приступити до створення портативної копії системи, використовуючи для цього можливості Windows To Go. Але це не зовсім те, що мається на увазі під повним перенесенням. З точки зору практичності, безпеки і простоти виконуваних дій, найбільш прийнятним є метод, запропонований нижче, який полягає в тому, щоб, грубо кажучи, скинути параметри апаратної частини на вихідному ПК, створити резервну копію наявної системи, а потім розгорнути її на іншому терміналі (як би відновити її з образу, хоча насправді на комп'ютері встановленою ОС може і не бути).

Яке програмне забезпечення буде потрібно?

З основним варіантом дій розібралися. Але ж доведеться використовувати якесь програмне забезпечення! Яке саме? В принципі, достатньо буде вбудованої в Windows системної утиліти Sysprep (вона потрібна для того, щоб прибрати «прив'язку» до апаратних ресурсів вихідного ПК і скинути активацію, якщо це потрібно) і який-небудь програми для роботи з образами (бажано має можливості створення завантажувальних носіїв). В якості другої утиліти для простоти роботи буде використовувати відоме додаток AOMEI Backupper.

Попередня інформація

Тепер приступимо безпосередньо до перенесення Windows 10 на інший комп'ютер. Насамперед необхідно створити резервну копію системи і виконати скидання параметрів «заліза», оскільки цільової термінал може мати зовсім інші складові, а захаращувати жорсткий диск непотрібними встановленими драйверами вкрай небажано.
Перенесення Windows 10 на інший комп'ютер: способи та інструкції
Перед використанням цього інструменту настійно рекомендується створити контрольну точку відновлення, використовуючи для цього властивості комп'ютера розділ і захисту системи, а також повністю відключити штатний антивірус і, по можливості, файрвол.

Дії щодо створення завантажувальної флешки Windows 10

Отже, спочатку нам потрібно створити завантажувальний носій, який згодом може бути використаний для старту на цільовому комп'ютері, куди переноситься наявна ОС.
Перенесення Windows 10 на інший комп'ютер: способи та інструкції
Для цього скористаємося «Бэкаппером», в якому в розділі утиліт вибираємо пункт створення завантажувальних носіїв, після чого вказуємо для нього тип на основі Windows PE. Тепер на вибір пропонується три варіанти дій: або використовувати оптичні диски або USB-носії, або зберегти файл образу. Якщо нам потрібна саме завантажувальна флешка з Windows 10 вибираємо USB. Зберігати образ необхідно тільки в тому випадку, якщо дії по перенесенню виконуються для комп'ютерів з первинними системами UEFI, для яких «Бэкаппер» створювати завантажувальні носії не вміє. Але для роботи з можна скористатися програмами на зразок Rufus або аналогічними утилітами. Однак виходимо з того, що система підтримує створення завантажувального USB-носія, і в процесі підготовки перенесення Windows 10 на інший комп'ютер буде використовуватися саме він.

Скидання параметрів «заліза»

Флешка, з якої можна буде завантажитися на цільовому ПК, створена. Тепер настав час застосувати утиліту Sysprep.
Перенесення Windows 10 на інший комп'ютер: способи та інструкції
Запустити її можна через консоль «Виконати», вписавши в полі вибору програми однойменну команду і вказавши такий же файл підготовки системи автоматично вікні «Провідника». Тепер вже після його старту з'явиться вікно попередніх налаштувань OOBE. Тут важливо звернути увагу на пункт підготовки до використання. Якщо активацію чіпати не потрібно, він не відзначається (перенесення профілю Windows 10 на інший комп'ютер буде виконаний як раз із збереженням ліцензії). Для скидання активації його потрібно відзначити галочкою. В якості остаточного дії після виконання скидання краще виставити завершення роботи.

Створення резервної копії системи без прив'язки до «заліза»

Наступним етапом перенесення Windows 10 на інший комп'ютер стане звичайне створення копії працездатною системи, як уже зрозуміло, з усіма інстальованими програмами. Само собою зрозуміло, що зберегти її можна на тому ж завантажувальному носії, але особливо варто звернути увагу на необхідний обсяг вільного простору.
Перенесення Windows 10 на інший комп'ютер: способи та інструкції
Для створення копії скористаємося тим же «Бэкаппером», вибравши в розділі архівації розділ резервного копіювання. Відразу ж зверніть увагу, що раніше створений розділ обсягом близько 500 Мб буде позначений, як зарезервований системою, а новий системний розділ буде показаний у вигляді диску «D». Його вибираємо на першому етапі, а на другому етапі вказуємо зовнішній несистемний диск, після чого натискаємо кнопку запуску процесу архівації. Знову ж таки, щоб не втрачати час, відразу ж можна відзначити пункт виключення ПК по завершенні копіювання. Коли комп'ютер вимикається, флешку або зовнішній знімний USB-вінчестер можна від'єднати і підключити до комп'ютера, на якому передбачається розгорнути систему.

Відновлення системи на іншому терміналі

Після підключення носія до цільового терміналу, включаємо комп'ютер і виставляємо завантажувальну флешку або диск першим для завантаження в налаштуваннях BIOS.
Перенесення Windows 10 на інший комп'ютер: способи та інструкції
Після перезавантаження і старту утиліти Backupper вибираємо розділ відкату і вказуємо шлях до збереженого файлу образу на тому ж носії. На наступній стадії відзначаємо пункт відновлення в інше місце і вказуємо саме жорсткий диск цільового ПК, який буде позначений як «Диск 0» (якщо на ньому присутня розділеного простору, нічого страшного). Далі звертаємо увагу на розмір вихідного та цільового розділів.
Перенесення Windows 10 на інший комп'ютер: способи та інструкції
Якщо вихідний за обсягом менше, цільової теж можна зменшити, скориставшись відповідними налаштуваннями. Далі просто підтверджуємо старт операції, а потім, як і в попередніх випадках, відзначаємо виключення комп'ютера по закінченні виконання необхідних операцій.

Що слід врахувати при роботі з новим жорстким диском?

На попередній стадії особливу увагу необхідно приділити ще й самому жорсткому диску, який буде використовуватися в якості цільового. Наприклад, якщо ви тільки що купили і на ньому немає взагалі ніякої розмітки, спочатку на працюючому комп'ютері диск необхідно ініціалізувати і відформатувати, використовуючи для цього хоча б власний інструментарій операційної системи у вигляді утиліти управління дисками (diskmgmt.msc) або сторонні програми на кшталт того ж додатка Partition Assistant від AOMEI або аналогічні засоби від Acronis.

Перший старт системи на іншому комп'ютері

Тепер припускаємо, що всі попередні операції завершені успішно. Тепер включаємо комп'ютер з перенесеною системою і бачимо щось схоже на першу установку Windows. У разі якщо активація була збережена, приймаємо ліцензійну угоду і вводимо ключ. В принципі, цей крок можна пропустити і виконати активацію пізніше. Далі проходимо кілька стандартних кроків і пропускаємо створення облікового запису Microsoft. Після завершення налаштувань, коли з'явиться вже «Робочий стіл», виходимо з створеної автоматично реєстрації, після чого у вікні вибору входу можна буде увійти під старою «учеткой», а нову при необхідності видалити зовсім.

Питання перенесення ліцензії

Як вже зрозуміло, що термін ліцензії Windows 10 який діяв у старій системі, буде збережено автоматично. Однак це стосується тільки коробкових версій системи, які були куплені в роздріб. Якщо Windows спочатку була передвстановленою ОС, як це можна спостерігати практично на всіх нових моделях ноутбуків, реєструвати її доведеться заново. Сама основна проблема навіть при наявності дійсного ключа продукту полягає в тому, що ОЕМ-модифікації та їх копії можуть активувати тільки по одній. Іншими словами, спочатку потрібно видалити ліцензію з вихідної ОС, а потім активувати її до цільової. Для видалення ключа ще на попередній стадії можна скористатися позначкою пункту підготовки до використання утиліти Sysprep або командної консолі командою slmgr.vbs /upk.
Перенесення Windows 10 на інший комп'ютер: способи та інструкції
Перенесення ключа Windows 10 на інший комп'ютер виконується командою slmgr.vbs /ipk, після якої через пробіл вписується 25-значний код наявної ліцензії.

Ручна активація Windows 10 на іншому терміналі

Незважаючи на здаються складності, активацію Windows 10 на іншому комп'ютері абсолютно елементарно можна виконати і більш простим методом, який, правда, в певному сенсі, є протизаконним.
Перенесення Windows 10 на інший комп'ютер: способи та інструкції
Мова йде про те, щоб скористатися утилітами начебто KMSAuto Net, які здатні згенерувати ліцензію самостійно. Але виконуваний файл такого портативного активатора слід спочатку помістити в яку-небудь локацію у віртуальному розділі, щоб система його не чіпала, а також внести додаток в список виключень антивіруса, якщо воно з якихось причин буде блокуватися і відзначатися як небажане. Крім того, на одній зі стадій потрібно дати згоду на внесення виконується кожні десять днів завдання «Планувальник завдань», що дозволить повторно активувати ліцензію без участі користувача та повторного запуску утиліти в ручному режимі.

Популярі новини
Загрузка...