Як знайти диспетчер пристроїв на Windows 10: поради

287 0 Новини високих технологій

Як відомо, у будь-якої модифікації Windows є спеціальний інструмент управління всіма компонентами апаратної частини («заліза») і деякими віртуальними пристроями, які необхідні і для роботи самої ОС, і для функціонування користувацьких програм, званий «Диспетчер пристроїв». Зазвичай більшість користувачів використовують такий інструментарій в основному для усунення проблем з драйверами, часто забуваючи про його найсильнішою інформативній стороні. Говорити на цю тему можна досить довго, однак нижче мова піде про те, як знайти «Диспетчер пристроїв на Windows 10 системах рангом нижче. Оскільки виклик більшості системних інструментів Windows дуже часто дублюється, то і для запуску цього аплету можна запропонувати декілька розрізняються між собою способів.


Як знайти «Диспетчер пристроїв на Windows 10: найпростіший метод

Отже, для початку зупинимося на самому примітивному методі. Шукати цей інструмент серед стандартних або службових програм системи в головному меню «Пуск» марно, бо його там просто немає. Зате в восьмою і десятою модифікаціях Windows можна використовувати додаткові нововведення, що стосуються дій з кнопкою пуску. Вона має не одне, а два основних меню. Перше запускається стандартним кліком лівої кнопки миші, а для виклику другого передбачений ПКМ.
Як знайти диспетчер пристроїв на Windows 10: поради
Таким чином, немає нічого простіше, ніж викликати саме меню ПКМ і запустити потрібний інструмент звідти.

Використання властивостей комп'ютера і меню параметрів

Тепер подивимося, як знайти «Диспетчер пристроїв на Windows 10 використовуючи для цього розділ властивостей комп'ютера. Оскільки раніше присутній на Робочому столі значок комп'ютера в десятій модифікації системи розробники прибрали, дістатися до цього розділу можна через ПКМ прямо з «Провідника».


Як знайти диспетчер пристроїв на Windows 10: поради
Після виклику розділу властивостей зліва вгорі і дме представлений пункт запуску інструментарію управління пристроями.
Як знайти диспетчер пристроїв на Windows 10: поради
Попутно можна зайти в додаткові параметри, в новому вікні перейти на вкладку устаткування і натиснути кнопку запуску диспетчера. У перших збірках Windows 10 посилання на запуск диспетчера можна було знайти в і розділі пристроїв, який викликається через альтернативне меню параметрів.
Як знайти диспетчер пристроїв на Windows 10: поради
Після установки оновлених збірок така можливість зникла, однак, що в зазначеному розділі, що в пошуковому рядку основного меню «Пуск», можна вписати пошуковий запит, задавши словосполучення «Диспетчер пристроїв», а в результатах пошуку відразу ж з'явиться значок швидкого запуску.

Запуск з розділу адміністрування

Кажучи про те, де знайти «Диспетчер пристроїв на Windows 10 можна запропонувати і більш довгий шлях, який застосовується практично до всіх останнім модифікаціям Windows, що мають в меню ПКМ на значку комп'ютера пункт адміністрування (управління). Знову ж таки, сам значок знаходиться в «Провіднику» (його, до речі, як і у всіх інших модифікаціях, швидко запустити можна через поєднання Win + E).
Як знайти диспетчер пристроїв на Windows 10: поради
У меню ПКМ вибирається розділ управління, а в новому вікні серед основних компонентів адміністрування і буде представлена посилання на старт диспетчера.

Старт з «Панелі управління»

Самій собою зрозуміло, що не варто забувати і про класичних методах, адже більшість інструментів управління системою можна відшукати в основний «Панелі управління». В десятій модифікації системи її найбільш швидко можна запустити через меню «Виконати» командою control.
Як знайти диспетчер пристроїв на Windows 10: поради
Для відображення вмісту краще встановити показ дрібних значків, а не групувати елементи, після чого можна відразу ж натиснути на іконку старту шуканого диспетчера.

Швидкий запуск диспетчера командою

Раз мова зайшла про меню «Виконати», яке багато хто користувачі кілька недооцінюють, подивимося, що можна зробити з його використанням. На жаль, для швидкого старту самого «Диспетчера пристроїв» гарячі клавіші Windows 10 не передбачені, проте можна застосувати поєднання клавіш Win + R для виклику саме консолі виконання програм, після чого в спеціальному полі потрібно просто ввести скорочення devmgmt.msc.
Як знайти диспетчер пристроїв на Windows 10: поради
Аналогічно виконати таку команду можна і з командного рядка, і з консолі PowerShell, і з самого звичайного «Диспетчера завдань». Де знайти «Диспетчер завдань» на "Віндовс 10"?
Як знайти диспетчер пристроїв на Windows 10: поради
Можна скористатися всім знайомими трипальцевими комбінаціями начебто Ctrl + Alt + Del, Ctrl + Shift + Esc, потім через файлове меню запустити виконання нового завдання і ввести команду, представлену вище. Зверніть увагу, що сам «Диспетчер пристроїв» запускати з правами адміністратора зазвичай не потрібно. Це необхідно тільки в тих випадках, коли на одному комп'ютері є кілька користувальницьких реєстрацій з обмеженими правами на зміну системної конфігурації, в тому числі і на управління драйверами.

Як відкрити «Диспетчер пристроїв» на "Віндовс 10" з «Провідника»?

Нарешті, трохи більш докладно зупинимося на самій команді запуску «Диспетчера пристроїв», яка була представлена вище. Якщо хто не знає, за замовчуванням основні скорочення команд відповідають назвам виконуваних файлів, що знаходяться в каталозі System32. Але в даному випадку мова йде не тільки про файли формату EXE. Деякі аплети інструментів управління представлені в системі у вигляді MSC-файлів. Як на Windows 10 знайти «Диспетчер пристроїв», використовуючи таку інформацію, думається, вже зрозуміло. Для цього можете просто зайти у вказану папку System32 (вона розташована прямо в основний директорії Windows на системному розділі), а потім просто знайти там файл devmgmt.msc, розширення якого за замовчуванням показано не буде, оскільки в самій системі спочатку розширення зареєстрованих (відомих системі) типів файлових об'єктів не відображаються.
Як знайти диспетчер пристроїв на Windows 10: поради
Після цього файл можна запустити або подвійним кліком, або через меню ПКМ з вибором бажаного типу старту (наприклад, якщо потрібно запуск виключно від імені адміністратора). Примітка: використовуючи меню ПКМ, можете виконати і закріплення значка на початковому екрані або створення ярлика на Робочому столі для більш комфортного або більш швидкого виклику основного інструменту без залучення додаткових переходів по різним меню або виконання непотрібних дій.

Який метод краще?

В принципі, всі представлені способи в тій чи іншій мірі є досить простими, а запуск не особливо тривалим. Різниця може полягати тільки в тому, що іноді інструментарій стартує у власній оболонці, а іноді вона вбудовується в іншу (як у випадку зі стартом через розділ управління). Втім, виходячи з можливостей десятої модифікації системи, думається, навіть ярлики створювати не потрібно, оскільки оптимальним варіантом все ж можна назвати старт диспетчера через меню ПКМ кнопки пуску. Але от для використання такого інструменту з адміністраторськими привілеями, краще застосовувати запуск або з файлу, або з «Диспетчера завдань» (в консолі «Виконати» пункт старту програм від імені адміна саме в десятій версії Windows не передбачений).

Популярі новини
Загрузка...