Домашня група, Windows 10: як налаштувати через роутер?

706 0 Новини високих технологій

Найпростіший спосіб швидкої передачі файлів з одного комп'ютера на інший - це створити локальну мережу і взаємодіяти в її рамках. Вона дозволяє різним ПК у складі мережі обмінюватися файлами, музикою, фотографіями, фільмами та іншими важливими речами, по суті являючи собою об'єднання комп'ютерів незримою ланцюжком.

Типи мережі

Існує дві основні архітектури мережі: клієнт-серверні, в яких один із комп'ютерів виконує роботу сервера, і однорангові, де немає централізованого управління і всі рівні. До другого типу також відносяться так звані домашні групи, що спеціалізуються на невеликих приміщеннях і будинках з невеликою кількістю пристроїв. В принципі, це просто механізм щодо спрощення загального доступу. Саме домашні групи (нині відключені) були базовим засобом для файлообміну в Windows 7.


Але, як і з будь вбудованою програмою, з домашня група виникають труднощі при першому контакті, так що давайте розберемося, як налаштувати домашню групу Windows 10.

Проблема з оновленням

Домашні групи працюють з будь-якими операційками покоління Windows 7 і старше, але, на жаль, не підтримують Windows XP і Vista. До недавнього часу функція працювала і на "десятці", але після квітневого оновлення до версії 1803 її підтримка була припинена. Після цього, в нових версіях Windows 10 ви більше не знайдете домашню групу ні провідника, ні в панелі управління, ні в налаштуваннях. Мабуть, Microsoft хоче щоб їх користувачі використовували більш актуальні інструменти, такі як OneDrive і вбудована функція "поділитися", навіть якщо це буде в добровільно-примусовому порядку.


Незважаючи ні на що, в старих версіях ОС функція все ще активна. Як налаштувати домашню групу Windows 10 на ранніх версіях? Дуже просто.

Налаштування домашньої групи в ранніх версіях Windows 10 (оновлення)

Отже, як налаштувати домашню групу в Windows 10 через роутер? Необхідно виконати наступні дії:
 • Спочатку подивіться, чи є коннект пристроїв з роутером і є мережа взагалі, а також переконайтеся, що у всіх ПК єдине найменування робочої групи (перейдіть в "Властивості системи", натисніть кнопку "Змінити" і проставте їй ім'я WORKGROUP, яка система по-хорошому повинна виставити автоматично).
 • Далі увійдіть в Центр управління мережею і заг. доступом (ЦУ) і подивіться, чи є під вашим підключенням напис "Домашня мережа"? Якщо замість неї "Громадська мережа", то необхідно кликнути по ній, перейти в налаштування мережевого розміщення і перейти на домашню мережу.
 • Тепер, коли все гаразд, йдемо в "Параметри" в розділі "Мережа й Інтернет", підрозділ "Домашня група" в лівій частині екрана. Створіть свою групу, відзначте галочками те, для чого надаєте доступ, і продовжуйте.
 • Домашня група, Windows 10: як налаштувати через роутер?

  Створення пароля (оновлення)

  Windows згенерує унікальний набір символів, який стане вашим паролем для першої сесії (а може, і для всіх наступних, якщо ви його не зміните). Вам потрібно буде записати даний десятизначний пароль - він складається з набору цифр і латинських букв в різних регістрах. Тим не менш у ЦУ ви можете змінити пароль на більш зручний.
  Домашня група, Windows 10: як налаштувати через роутер?
  Але виникає питання: як налаштувати домашню групу Windows 10 без пароля, якщо ви вийшли з групи і забули записати навіть перший згенерований код? Без проблем: ви завжди можете згадати пароль у ЦУ, клікнувши на пункт "Показати або роздрукувати пароль домашньої групи". При цьому обов'язково вводити пароль лише один раз, всі наступні рази вхід буде здійснюватися автоматично.
  Домашня група, Windows 10: як налаштувати через роутер?
  У будь-якому випадку на це ви завершили формування домашньої групи і готові підключати комп'ютери до мережі. Але на цьому проблеми не закінчилися.

  Налаштування IPv6 (оновлення)

  Для нормальної роботи Домашня група необхідно налаштувати і підключити інтернет-протокол IPv6. Як налаштувати IPv6 в домашній групі Windows 10? В першу чергу перейдіть до вже знайомого нам Центру управління і знайдіть там пункт «Зміна параметрів адаптера». Перейшовши по ньому, виберіть властивості адаптера, який використовується для інтернет-з'єднання, знайдіть інтернет-протокол шостої версії (TCP/IPv6) і поставте у відповідному квадратику галочку, якщо вона там не була встановлена.

  Налаштування для Android (оновлення)

  Домашня група, Windows 10: як налаштувати через роутер?
  А тепер ми дізнаємося, як налаштувати домашню групу Windows 10 телефону:
 • У першу чергу потрібно перейти за посиланням "Змінити додаткові параметри спільного доступу" в розділі "Домашня група" (знаходиться через пошук) і там увімкнути виявлення, а також поставити галку на квадратику автоналаштування на мережевих пристроях.
 • При цьому у підрозділі "Приватна" повинен бути включений доступ до файлів і принтерів і дозволено керування з'єднаннями будинок. групи; у підрозділі "Гостьова" виявлення залишається підключеним, а доступ до файлів і принтерів повинен працювати; ну і по Всіх мережах" - підключення загального доступу і вимикання парольної системи.
 • Тепер потрібно підготувати папку для телефону і дати їй доступ. Виберіть потрібну папку, у властивостях зайдіть в "Доступ" - "Загальний доступ". У діалоговому віконці виберіть клієнта і натисніть "Поділитися".
 • Знову перейдіть в "Властивості", вже в "Безпека", і клацніть на "Додати". У новому вікні вибору користувача або групи діяти так: "Додатково" > (відкривається вікно "Пошук". Серед результатів пошуку "Всі" і натиснути "Ок".
 • Комп'ютер підготовлений, можна підключати телефон.
  Тепер потрібно визначитися, як налаштувати домашню групу Windows 101803.

  Windows 10 версії 1803

  Оновлення 1803 на Windows 10 виключає з системи домашню групу як функцію. Таким чином, після оновлення виявите, що навігаційна панель і панель управління не показують робочу групу, а ви не можете працювати з даною функцією і надавати файлів доступ. Але це не означає, що надання загального доступу неможливо в принципі, просто це буде працювати зовсім за іншим принципом. Отже, як налаштувати домашню групу Windows 10 після оновлення? По-перше, для повноцінної роботи ПК-сервера треба провести мережеву налаштування (на всіх пристроях):
  Домашня група, Windows 10: як налаштувати через роутер?
 • Через пуск увійдіть у "Мережа та Інтернет", підменю Enthernet в лівій частині екрана відкрийте "Змінити додаткові параметри спільного доступу".
 • Далі перейдіть в підрозділ "Приватна" і проставте галочки, що дозволяють виявлення мережі і роблять доступними файли для всіх пристроїв у локальній мережі.
 • У підрозділі "Всі мережі" вимкніть паролі (зрозуміло, якщо ви впевнені що незнайомі люди не зможуть приєднатися до вашої мережі).
 • Домашня група, Windows 10: як налаштувати через роутер?
  Мережеві налаштування зобов'язані відповідати всім нижчезазначеним вимогам:

 • Всі ПК мають свої унікальні імена і ай-пі-адреси для ідентифікації.
 • Мережа може бути тільки приватною.
 • Іноді в мережі зустрічаються пристрої зі старими OC (ХР, "Віста"). Щоб вони могли працювати з "десяткою", потрібно в налаштуваннях підключити SMBv1 і дозвіл мережевого доступу гостям.
 • Все те ж саме проводиться і налаштовується на другому (клієнта) пристрої з W10 і саме воно надалі отримає доступ до розшарені даними.

  Расшариваем папки і файли (1803)

  Продовжуємо розбиратися, як налаштувати домашню групу Windows 10. Тепер давайте дізнаємося, як зробити доступними (розшарити) ваші папки і файли для пристроїв-клієнтів в даній мережі:
 • На комп'ютері-сервері знайдіть каталоги, які ви збираєтеся розшарити і дати доступ для інших користувачів.
 • Натисніть на конкретного каталогу правою кнопкою миші, і в спливаючій формі налаштуйте доступ до окремим людям.
 • Для того, щоб дозволити тільки окремих облікових записів взаємодіяти з даними з ПК, потрібно вибрати конкретного користувача зі списку в меню доступу до мережі. При цьому, якщо працюють паролі, дані юзери зобов'язані будуть запроваджувати їх при кожному вході. А можна дати взагалі всім користувачам доступ до файлів, навіть анонімним - для цього в списку є група "Everyone". При цьому запиту пароля при вході в папки і файли в мережі вже не буде.
 • При виборі груп користувачів система запропонує кілька режимів доступу, які можна вибрати, клацнувши по стрілочці і вибравши відповідний пункт з випадаючого меню: читання, читання/запис, заборона на читання.
  Домашня група, Windows 10: як налаштувати через роутер?
 • Параметр "пошук" не включений за замовчуванням, і якщо ви раніше його не підключали, то буде виведено діалогове вікно з запитом, в якому система запропонує зробити файли доступними для всіх мереж. У вас є два варіанти:
 • Відмовитися - в результаті дана мережа стане приватною, і всі локальні дані і виявлення мережі будуть доступні для робітників або домашніх мереж.
 • Погодитися — тоді доступ до ваших даних не буде обмежений нічим.
 • Так як ми шукаємо альтернативу класичної домашньої групи, в даному випадку потрібно залишити приватну мережу.
 • Домашня група, Windows 10: як налаштувати через роутер?

  Відкриття папок (1803)

  На екрані буде виведена інформація про те, що цей каталог тепер доступний для пристроїв, а також показаний адреса мережі папки типу: UNC: Dektop//J0f9/Distr.
  Домашня група, Windows 10: як налаштувати через роутер?
  Таким чином, ви з одного комп'ютера можете маніпулювати локальними каталогами іншого комп'ютера в загальній мережі. Щоб зробити це, достатньо просто ввести в адресний рядок провідника адреса каталогу за типом: Unc: desktop//J0pf9/Distr. Щоб забезпечити більшу зручність і утилітарність, можна зробити ярлик папки і в подальшому переходити через нього.

  Популярі новини
  Загрузка...