Що значить TI у відеокартах NVIDIA. Порівняння відеокарт

327 0 Новини високих технологій

У виборі відеокарти важливо враховувати те, для яких цілей вона буде використовуватися. Також важливо знати, що означає TI у відеокартах NVIDIA, а також інші буквені значення в найменуванні відеокарт всіх виробників.

Значення цифрової послідовності

Кожна цифра в назві відеокарти має велике значення. Адже при виборі графічного адаптера саме на них варто спиратися. Тому, перш ніж дізнатися, що означає TI у відеокартах NVIDIA, потрібно розібрати цифрову послідовність. На даний момент існують і трьох, і цифрові чотиризначні позначення карт від NVIDIA. За основу варто взяти останні моделі, які були засновані на архітектурі Pascal. Отже, перші дві цифри моделі 1050 тобто, 10 - це послідовний номер серії. Наступна цифра - 5 вказує на приналежність до п'ятого покоління, що вважається середнім класом серед відеокарт. У попередніх серіях траплялося так, що замість нуля в кінці стояло значення 5 що означало незвичайність складання графічного адаптера. Далі буде описано значення букв, і що значить TI у відеокартах NVIDIA.


Значення букв

Що значить TI у відеокартах NVIDIA. Порівняння відеокарт
Для початку варто дізнатися, що означає TI у відеокартах NVIDIA, а також інші букви в назвах відеокарт. Справа в тому, що так маркуються не самі відеокарти, а їх «мозок» — графічний чіп. Перед цифрами завжди йде дві або три літери — GT або GTX. Відеокарти з префіксом GT завжди йдуть офісного варіанта, тобто, не призначені для роботи з високопродуктивним обладнанням. Такий варіант добре поєднується з малобюджетним обладнанням, яке часто зустрічається в готових збірки системного блоку. Перш ніж дізнатися, що означає приставка TI у відеокартах NVIDIA, потрібно розглянути інший варіант буквеного позначення — GTX. Даний вид префікса вказує на ігрову специфікацію відеокарти. Остання буква завжди означає приналежність чіпа.


У ранніх версіях відеокарт, до п'ятисотого покоління включно, існувало ще й середнє позначення, яке в префіксі виглядало, як GTS. У цьому варіанті остання буква грала роль покажчика, який означав, що відеокарта невисоких потужностей, але впоратися з іграми може. Після цифр іноді можна побачити дві букви TI, що вказують на потужний потенціал карти. Відеокарти з такою приставкою можуть володіти підвищеною продуктивністю і великим запасом відеопам'яті, ніж аналогічний побратим, але без літер. Можна порівняти дві відеокарти і зрозуміти, що значить TI у відеокартах 1050 від NVIDIA.

Порівняння

Що значить TI у відеокартах NVIDIA. Порівняння відеокарт
Незважаючи на те, що GEFORCE GTX 1050 є представником середнього класу, її характеризують як ігрову відеокарту, на що вказує позначення GTX. Загальні параметри входить апаратна підтримка DirectX дванадцятій версії, що значно покращує якість гри. Це добре помітно в грі Rise of the Tomb Raider. Розробники змогли зробити так, щоб цей параметр збільшував приріст продуктивності за рахунок відеокарти. Ще одна спільна риса — це чіп, який був розроблений на унікальній архітектурі Pascal. Обидві моделі об'єднує формат використовуваної пам'яті GDDR5.
У звичайної версії GTX 1050 всього два гігабайти відеопам'яті, чого в сучасних іграх вже недостатньо (або впритул). Ядер CUDA у даного представника п'ятого покоління всього 640. Хоча частоти у звичайної версії найвищі - 1455 мегагерц.

Особливості покращеної версії

Що значить TI у відеокартах NVIDIA. Порівняння відеокарт
Для початку варто відзначити, що GEFORCE GTX 1050 TI є повноцінної ігрової картою. Це, в першу чергу, вказує об'єм пам'яті, який становить не два, а чотири гігабайти, на відміну від звичайної версії. Хоча частоти тут трохи нижче - 1392 мегагерц. CUDA ядер стало більше на 108 штук. За рахунок усіх показників і тестів, можна переконатися, що перевага залишається за відеокартою з приставкою TI. Відмітна якість даної відеокарти — це максимальний розгін, висока продуктивність і приріст кадрів у грі, щонайменше на десять одиниць.

Популярі новини
Загрузка...