Підключення відеокарти до ноутбука: покрокове керівництво, поради та рекомендації

470 0 Новини високих технологій

Зараз багато хто активно використовують ноутбуки. Таке рішення зрозуміло. Ці пристрої компактні і, на подив потужні. По своїй продуктивності вони впритул наближаються до повноцінних комп'ютерів. І тільки один компонент не може порівнятися у продуктивності з «повноцінної» версії – відеокарта. Хороші ігрові лептопи коштують дорого. Відеокарти набагато дешевше. Мало хто знає, але підключення відеокарти до ноутбука (зовнішньої) можна здійснити підручними способами. Однак для цього повинні бути дотримані деякі умови. Про них ви дізнаєтеся трохи пізніше. Як і про способи підключення відеокарти до ноутбука.

Підключення відеокарти до ноутбука: покрокове керівництво, поради та рекомендації

Який ноутбук для цього потрібен?

Підключення відеокарти до ноутбука може бути можливо тільки в тому випадку, якщо в самому лептопі немає дискретного графічного адаптера. Тобто пристрої з гібридною графікою (начебто NVidia Optimus) категорично не підходять. Також дуже бажано, щоб в лептопі були інтерфейси начебто Thunderbolt, PCI Express, USB 3.0 FireWire або mini PCI-E. Перший зустрічається виключно в пристроях від Apple, другий найчастіше повноцінних комп'ютерах, третій і четвертий мають досить низькою швидкістю передачі даних. А ось п'ятий цілком підійде. Зазвичай у цей роз'єм підключається адаптер бездротового зв'язку. Але при деяких умовах можна здійснити підключення відеокарти до ноутбука.


Підключення відеокарти до ноутбука: покрокове керівництво, поради та рекомендації
Також варто врахувати той факт, що старі лептопи з малопотужним процесором і слабкою оперативною пам'яттю не підійдуть для здійснення таких задумів. Вони просто не впораються з обсягом робіт. Іноді також може знадобитися зовнішній монітор, оскільки не у всіх лептопах можна буде адекватно масштабувати зображення на вбудованому дисплеї. Варто також відзначити, що ноутбук обов'язково повинен бути оснащений мобільним процесором від Intel. Тут справа не в уподобаннях, а в тому, що саме ці «камені» володіють найбільш відповідною продуктивністю. Мобільні рішення від AMD не можуть похвалитися потрібною потужністю. Підключення відеокарти до ноутбука у цьому випадку не виправдає себе.
Підключення відеокарти до ноутбука: покрокове керівництво, поради та рекомендації

Яку вибрати відеокарту?

Тепер перейдемо до вибору відеокарти. Тут не всяка підійде. Наприклад, продукцію від AMD варто відразу виключити. Ці девайси добре працюють лише при підключенні за допомогою Thunderbolt. Але ж далеко не у кожного є в наявності макбук. Тим більше що Mac OC не особливо підходить для ігор. А значить, і позитивного результату при використанні зовнішньої відеокарти ніякого не буде. Для здійснення цього задуму краще використовувати продукти від NVidia. Та й то не всі. Приміром, немає резону брати для цих цілей моторошно дорогі топові карти. Вони в будь-якому випадку не зможуть себе проявити в тандемі з ноутбуком.


Найкраще для такої задачі підходять відеоадаптери серії GTX (з 560 до 760). Вони володіють великою потужністю і прості в експлуатації. Загалом, для підключення відеокарти до ноутбука найкраще підходить продукція зеленого бренду. І це факт незаперечний.

Який спосіб підключення вибрати?

А ось тут варто подумати. Якщо ви вирішуєте здійснити підключення відеокарти до ноутбука через USB, то будьте готові до того, що хорошого приросту продуктивності ви не побачите. Справа в тому, що зазначений інтерфейс не володіє достатньою пропускною здатністю. Варіант з Thunderbolt вже краще. Але далеко не кожен лептоп оснащений цим інтерфейсом. Оптимальним виглядає варіант зі слотом mini PCI-E. Саме у нього відповідна пропускна здатність. Але при цьому доведеться пожертвувати бездротовим передавачем. Або придбати USB-Wi-Fi-«свисток».
У будь-якому разі, саме так можна буде досягти майже повного розкриття потенціалу зовнішньої відеокарти. А тепер перейдемо до самого процесу підключення. Він досить складний. Новачкам не рекомендується виконувати ці дії самостійно. Занадто високий ризик серйозно помилитися.

Що ще потрібно для здійснення підключення?

По-перше, знадобиться блок живлення стандартного формату, який зазвичай встановлюється в комп'ютерні корпуси. Справа в тому, що зовнішня відеокарта обов'язково повинна від чогось харчуватися. Вона не зможе брати енергію від ноутбука. Кращий вихід – стандартний блок живлення комп'ютера. Але тут потрібно правильно розрахувати необхідну потужність. А взагалі, можна придбати блок могутніше. Отакий «заділ на майбутнє». По-друге, потрібно перехідник mini-PCI-E слот для підключення відеокарти. Або ж, якщо використовується варіант з USB, такий же для інтерфейсу USB 3.0. По-третє, у деяких випадках знадобиться спеціальний кейс, який одночасно служить захистом для відеокарти і володіє необхідним набором інтерфейсів для підключення. Однак коштує таке задоволення досить дорого.
Слід зазначити, що якщо здійснюється підключення відеокарти до ноутбука через USB 3.0 то харчуватися від лептопа вона все одно не зможе (не вистачить сили струму і потужності). Так що наявність блоку живлення обов'язково в будь-якому випадку.
Підключення відеокарти до ноутбука: покрокове керівництво, поради та рекомендації

Підключення за допомогою USB

Порт USB мало придатний для цього, але даний варіант найбільш простий. Все, що потрібно – потрібний перехідник і блок живлення. Отже, як здійснити підключення відеокарти до ноутбука через USB? Дуже просто. Необхідно під'єднати блок живлення до гнізда живлення на відеокарті, підключити перехідник, а в порт на відеокарті «увіткнути» зовнішній монітор. Важливо перевірити, щоб скрізь підключення було стабільним. Якщо потрібно, притисніть роз'єми щільніше. Тепер можна включати ноутбук. Варто відзначити, що деякі лептопи вміють визначати зовнішню відеокарту і встановлювати на неї драйвери самостійно. Але частіше за все доводиться робити вручну. Тому варто заздалегідь запастися актуальними драйверами для графічного адаптера. Після установки рекомендується перезавантажити комп'ютер. Якщо зображення після перезавантаження веде себе нестабільно, то, найімовірніше, виною тому перехідник для підключення відеокарти до ноутбука. Варто його замінити. І тоді все буде нормально.
Підключення відеокарти до ноутбука: покрокове керівництво, поради та рекомендації

Підключення за допомогою mini-PCI-E

Найбільш прийнятний варіант серед усіх перерахованих вище. Однак у цьому випадку знадобиться спеціальний перехідник. Один його кінець потрібно розмістити в корпусі ноутбука, а другий – вивести назовні і підключити до відеокарти. Мінус цього варіанта підключення відеокарти до ноутбука полягає в тому, що доведеться розкривати корпус останнього. І тому для деяких користувачів такий спосіб не підходить. Тим не менше саме він дозволяє домогтися найбільш високої продуктивності. Що потрібно зробити для здійснення підключення?

Першим ділом підключаємо блок живлення до відповідного роз'єму відеокарти. Потім під'єднуємо монітор до порту VGA або DVI на відеокарті (який більше підходить). Потім необхідно застромити один кінець кабелю mini-PCI-E на материнській платі лептопа, а другий до потрібного порту відеокарти. Тепер необхідно включити ноутбук. Після першого запуску буде потрібно встановити необхідні драйвери. Причому зробити це доведеться вручну, так як операційна система буде не в змозі визначити пристрій, підключений до слоту передавача Wi-Fi. Потім необхідно перезавантажити лептоп. І лише після цього можна насолодитися неймовірною продуктивністю.
Підключення відеокарти до ноутбука: покрокове керівництво, поради та рекомендації

Підключення за допомогою Thunderbolt

Здійснити підключення зовнішньої відеокарти до ноутбука через Thunderbolt вийде тільки в тому випадку, якщо лептоп був зроблений компанією Apple. Саме у них є даний інтерфейс в комплекті. Тут є два варіанти підключення: з допомогою перехідника або спеціального кейса. Варіант з перехідником набагато дешевше, але не настільки надійним, як варіант з кейсом. У цьому випадку користувач відштовхується від своїх фінансових можливостей. Варто відразу зазначити, що метод з підключенням через mini-PCI-E тут не підходить. Макбука вкрай болісно реагують на розтин і колупання в нутрощах. В порядку компромісу оберемо варіант з перехідником. Придбати його можна на Ebay або AliExpress.

Особливості підключення на макбуках

Що потрібно зробити перед підключенням? Встановити «Віндовс» макбук. Мало того що Mac OC не призначена для ігор, так ця операційна система ще і вкрай погано реагує на ось таке незрозуміле нове обладнання. Після установки «Віндовс» і необхідного програмного забезпечення можна приступати до підключення відеокарти до ноутбука через Thunderbolt. Підключаємо перехідник (з обох сторін), включаємо живлення на відеокарті з допомогою блоку, підключаємо зовнішній монітор до відеокарти. Запускаємо макбук. Встановлюємо драйвери, перезавантажуємо і користуємося.
Підключення відеокарти до ноутбука: покрокове керівництво, поради та рекомендації

Підключення за допомогою ExpressCard

Підключення відеокарти до ноутбука через ExpressCard може бути здійсненно тільки в тих лептопах, які мають відповідний роз'єм і інтерфейс. Але біда в тому, що таким роз'ємом комплектувалися виключно старі моделі ноутбуків. А підключати до них зовнішню відеокарту немає сенсу, так як малопотужний мобільний процесор не зможе розкрити відеокарту. Та й обсягу оперативної пам'яті може не вистачити. Але спробувати можна. Все, що потрібно для цього – придбати відповідний перехідник. Блок живлення і необхідна відеокарта у нас вже повинна бути. Отже, вставляємо один кінець перехідника в роз'єм ExpressCard на ноутбуці, а другий приєднуємо до відеокарти. Підключаємо до графічного адаптера зовнішній монітор і харчування. Після цього включаємо комп'ютер. Варто відзначити, що доведеться все налаштовувати вручну, так як ОС на таких лептопах буде не в змозі пізнати нове пристрій. Після встановлення необхідного програмного забезпечення перезавантажуємо пристрій і користуємося. Якщо, звичайно, слабенький лептоп потягне потужну відеокарту.
Підключення відеокарти до ноутбука: покрокове керівництво, поради та рекомендації

Підключення за допомогою райзера

Підключення відеокарти до ноутбука через подовжувач може здійснюватися з допомогою різних інтерфейсів. Справа в тому, що сам райзер – це пристрій, що підключається до mini-PCI-E зі спеціальним портом micro-USB. Також в комплекті є друга плата з повноцінним USB-портом для підключення до комп'ютера і роз'єму PCI на платі для підключення відеокарти. Такий варіант дозволяє підключити зовнішню відеокарту до ноутбука майже без проблем. Однак швидкість передачі даних при такому варіанті підключення викликає серйозні сумніви. Тим не менш підключити графічний адаптер до лептопу з допомогою райзера – пара дрібниць. Достатньо з'єднати між собою, підключити живлення до відеокарти і зовнішній монітор. Тепер можна включати лептоп і встановлювати необхідне програмне забезпечення для нормальної роботи всієї системи. Варто відразу зазначити, що особливого приросту продуктивності при використанні такого способу підключення можна не чекати. Пропускна здатність такої «приблуди» викликає серйозні сумніви. Тим не менше багато використовують таку конструкцію і навіть хвалять її. Як би те ні було, це один з простих варіантів підключення зовнішньої відеокарти до ноутбука. Його використання може допомогти навіть тим, у кого лептоп з гібридною графікою. Потрібно лише в настройках Біоса відключити «переключаемую» графіком і змусити ноутбук працювати виключно на вбудованому адаптері.

Висновок

Отже, ми розглянули питання про те, як здійснити підключення зовнішньої відеокарти до ноутбука через USB в тому числі). Зробити це можна декількома способами. Але найбільш прийнятний варіант – використання роз'єму mini-PCI-E на материнській платі ноутбука і відповідного перехідника.

Популярі новини
Загрузка...