Як зрозуміти, що згоріла відеокарта: ознаки, способи перевірки, можливі причини, вибір нової та заміна

328 0 Новини високих технологій

Відеокарта - це найважливіший компонент будь-якого комп'ютера і ноутбука, який відповідає за обробку і виведення інформації (зображення) на екран монітора. Але, як і будь-яке складне пристрій, відеокарта схильна поломок, і найпоширеніша з них - це перегрів відеокарти, який призводить до того, що вона згоряє. І так, як же зрозуміти що відеокарта згоріла?

Ознаки того, що згоріла відеокарта

Як зрозуміти, що згоріла відеокарта: ознаки, способи перевірки, можливі причини, вибір нової та заміна
Перше питання, яке необхідно розібрати, звучить наступним чином: як зрозуміти, що згоріла відеокарта на ноутбуці? Для відповіді на це питання слід звернутися до пунктів, розглянутих далі.
 • На моніторі ноутбука з'явилися різного роду смуги, спотворення зображення в різній колірній палітрі, безліч зайвих символів і т. д.
 • На екрані монітора зображення відсутній, або всі зображення виводиться в монотонному кольорі.
 • При установці драйвери відеоадаптера виникають труднощі, або установка неможлива.
 • При роботі складних графічних редакторів або тривимірних ігор пристрій автоматично перезавантажується.
 • Друге питання звучить наступним чином: як зрозуміти, що згоріла відеокарта на ПК? Щоб відповісти на це питання, розглянемо наступні пункти:


 • Монітор працює справно, але відсутнє зображення (на деяких моделях з'являється напис "немає сигналу").
 • Робота кулерів системи охолодження і підсвічування відеокарти справна, а зображення відсутня.
 • На моніторі з'являються артефакти, тобто зображення спотворене або має горизонтальні (вертикальні) смуги.
 • Драйвера відеоадаптера не оновлюються або оновлюються некоректно.
 • При установці драйверів з'являється синій екран.
 • Під час перевірки відеокарти на працездатність вона не виявляється ні в одній з програм.
 • При запуску пристрою з'являються звукові сигнали, що видаються системою BIOS. Щоб визначити, про що намагається повідомити система комп'ютера, необхідно прочитати інструкцію до даної версії BIOS.
 • Тепер, коли ми розібрали, як зрозуміти, що відеокарта згоріла, можемо переходити до наступних пунктів.


  Способи перевірки

  Як зрозуміти, що згоріла відеокарта: ознаки, способи перевірки, можливі причини, вибір нової та заміна
  Після того як ми відповіли на питання: «Як зрозуміти, чи згоріла відеокарта?», слід з'ясувати, що проблема полягає саме в ній. Необхідно перевірити на працездатність блок живлення. Для цього слід дізнатися, чи підключений він до материнської плати або немає. Далі при запуску комп'ютера варто звернути увагу на роботу кулера. Додатково варто перевірити, чи підключений блок живлення до процесора, а також відеокарті. Ще варто перевірити, спалахують чи світлодіодні лампочки системного блоку при запуску обладнання. Під час запуску пристрою воно видає звичні звуки Windows. Також потрібно перевірити, загоряється лампочка монітора, яка повідомляє про працездатності обладнання. Для цього потрібно підключити монітор до комп'ютера або ноутбука. Якщо Windows завантажується, як і раніше, а блок живлення і монітор працюють справно, то необхідно звернутися в сервісний центр.

  Можливі причини

  Як зрозуміти, що згоріла відеокарта: ознаки, способи перевірки, можливі причини, вибір нової та заміна
  Відповівши на питання про те, як зрозуміти, що відеокарта на комп'ютері згоріла, ми розберемо можливі причини цієї ситуації:
 • Найголовніша причина полягає в тому, що відеокарта не впоралася з перегрівом у зв'язку з тим, що на ній було багато пилу, або термопаста не була вчасно замінена.
 • Підшипник кулера прийшов в непридатність, тому система охолодження не впоралася із навантаженням.
 • Відеокарта не впоралася з виниклими перебоями в напрузі електромережі: дана ситуація може виникнути навіть у тих користувачів, які користуються безперебійним джерелом живлення (але це тільки в тому випадку, якщо неправильно встановлений болт заземлення, або користувач забув його встановити).
 • Злетіла прошивка відеокарти: в даній ситуації фізично відеокарта ціла, але її внутрішня складова пошкоджена.
 • Пристрій неправильно вимикали (є причиною багатьох поломок комп'ютерів і ноутбуків).
 • Також існує причина, пов'язана не із самою відеокартою, а зі слотом PCI-E, так як він міг прийти в непридатність.
 • Як вибрати нову відеокарту

  Як зрозуміти, що згоріла відеокарта: ознаки, способи перевірки, можливі причини, вибір нової та заміна
  Для початку розберемося з варіантом, при якому користувачеві не потрібна потужна відеокарта, так як він не працює в серйозних графічних редакторах, не займається фото та відеомонтажем, а також не грає в комп'ютерні ігри. В даній ситуації користувач може сміливо купити відеокарту нижнього цінового сегмента і не переживати за швидкодію комп'ютера. Але перед тим як йти в магазин, необхідно дізнатися шину відеокарти (формат слоти материнської плати під відеокарту). Для цього необхідно подивитися характеристики материнської плати в програмі Everest.
  Тепер розберемо параметри відеокарти для просунутих користувачів:
 • Графічний процесор. Від нього буде залежати швидкість переміщення зображення на екрані.
 • Слід звертати увагу на версію прошивки, так як чим вона вище, тим більше нові ігри буде тягнути відеокарта (оновити версію прошивки неможливо).
 • Пам'ять відеокарти. Тут роль грає модель (GDDR3 GDDR4 і GDDR5) і об'єм пам'яті. Рекомендується брати не один чіп пам'яті (наприклад на 8 гб), а два по 4 гб, і встановлювати їх не один за іншим, а пропускаючи слот, тоді пам'ять буде заповнюватися в два рази швидше і не окремо на кожен, а відразу на обидва.
 • Пропускна здатність шини. Чим вище пропускна здатність шини, тим швидше відеокарта буде обмінюватися інформацією з пам'яттю.
 • Також варто звертати увагу на систему охолодження і можливість підключення двох відеокарт одночасно.
 • Як замінити відеокарту

  Як зрозуміти, що згоріла відеокарта: ознаки, способи перевірки, можливі причини, вибір нової та заміна
  Після того, як користувач вибрав нову відеокарту, залишилося лише дізнатися, як зробити заміну відеокарти.
  Необхідно видалити старі драйвера для відеоадаптерів. Для цього потрібно зайти в диспетчер пристроїв (щоб відкрити його, можна скористатися пошуковою рядком меню Пуск). Тепер потрібно витягти стару відеокарту: для цього вимикаємо комп'ютер і обесточиваем його. Далі чекаємо кілька хвилин і починаємо відкривати бічну панель. Після цього слід повністю від'єднати відеокарту від задньої панелі системного блоку, а також від'єднати всі кабелі, що зв'язують відеокарту і материнську плату. При витяганні відеокарти необхідно пам'ятати, що найчастіше в слоті материнської плати відеокарта зафіксована за допомогою затискача. Після того як відеокарта була вилучена, необхідно провести прибирання материнської плати: для цього виносимо системний блок на вулицю або балкон, і з допомогою фена (фен ставиться в холодний режим) продуваємо системний блок від пилу. Щоб краще очистити системний блок від пилу, можна використовувати м'яку пензлик для малювання. Тепер акуратно встановлюємо нову відеокарту, не забуваючи про всі необхідні дроти. Після того як відеокарта встановлена, необхідно завантажити драйвери для нового обладнання.

  На закінчення

  Щоб звести до мінімуму ризик перегріву відеокарти, необхідно стежити за внутрішньою чистотою пристрою і звертати увагу на найменші збої в роботі комп'ютера.

  Популярі новини
  Загрузка...