HP Defender: що це за програма і як видалити її, якщо це сумнівне або непотрібне?

119 0 Новини високих технологій

Те, що деякі виробники ноутбуків вбудовують в свої пристрої додаткове програмне забезпечення для швидкого відновлення або підвищення рівня захисту, ні у кого сумнівів не викликає. Але іноді власники техніки від Hewlett Packard (і не тільки вони) можуть абсолютно випадково виявити на своїх ноутбуках додаток HP Defender. Що це за програма, багато користувачів начебто і розуміють, відносячи її до засобів безпеки. Однак насправді це не завжди так. Спробуємо розібратися, що це за аплет, він проникає в систему, є вірусом, і чи можна його видалити, якщо це дійсно загроза.

HP Defender: що це за програма в прив'язці до Hewlett Packard?

Для початку кілька слів про офіційне. Так, дійсно, іноді таке додаток зустріти можна. Як стверджують фахівці, воно є вбудованим хмарним сервісом, що працює за типом антивіруса або засоби запобігання проникнення в систему рекламного або небажаного ПЗ, аналізуючи загрози «на льоту», поміщаючи їх саме в хмару до того, як вони зможуть влаштуватися на жорсткому диску.


HP Defender: що це за програма і як видалити її, якщо це сумнівне або непотрібне?
Крім того, саме ця утиліта на ноутбуках Hewlett Packard використовується ще і для запобігання деінсталяції передвстановленого софта, щоб користувач випадково не видалив якісь важливі компоненти, вбудовані в програмне середовище. Однак найчастіше користувачі, на жаль, мають справу з абсолютно іншою програмою, а схожість з назвою офіційної утиліти змушує користувачів не звертати на неї уваги.

My Company HP Defender: що це таке?

Другий різновид «липового» захисника відноситься як раз до іншого виробника. Припустимо, користувач виявив на своєму комп'ютерному пристрої аплет HP Defender. Що це за програма і хто є її розробником, неважко зміркувати, якщо просто подивитися на назву видавця у списку програм і компонентів. А ось там якраз і буде зазначено, що авторство цього додатка належить якійсь компанії My Company.


Незважаючи на те що воно позиціонується, знову ж таки, як захисний засіб, що насправді ця програма видає помилкові спрацьовування, наводнює веб-браузери рекламою, змінює стартові сторінки і т. д. Але що це? HP Defender чомусь до розряду вірусних загроз офіційно не належить. Цей аплет класифікують як небажане програмне забезпечення (PUP), яке нібито шкоди комп'ютерній системі в сенсі впливу вірусного не завдає.

Як HP Defender проникає на комп'ютери?

Але це було тільки короткий опис HP Defender. Що це за неофіційна програма, трохи стало зрозуміло. Тепер окремо варто зупинитися на тому, як вона взагалі з'являється на комп'ютерах і ноутбуках. У більшості випадків її появу можна зустріти при відвідуванні різних торрент-трекерів, на яких зосереджена найбільша кількість вірусів. Іноді додаток може встановлюватися в систему самостійно в якості партнерського, коли користувач при інсталяції іншої програми не звертає уваги на пункти установки рекомендованих додаткових компонентів. До речі, сама програма має сертифікат безпеки і цифровий підпис видавця, тому більшістю безкоштовних антивірусів ігнорується.

Найпростіший метод видалення програми

Якщо ж говорити про те, як видалити HP Defender (саме шкідливу програму), в найпростішому випадку можна скористатися тим самим розділом програм і компонентів.
HP Defender: що це за програма і як видалити її, якщо це сумнівне або непотрібне?
Але такий метод у більшості випадків незручний тим, що після деінсталяції основного додатка користувачеві доведеться самостійно позбавлятися від залишкових файли, папки та ключі реєстру. Це не тільки незручно, але для деяких рядових юзерів досить проблематично.

Використання спеціалізованої утиліти

Тепер ще один погляд на додаток HP Defender. Що це за аплет, трохи зрозуміло. Але при його розгляді особливо слід звернути увагу ще й на те, що в інтернеті можна знайти посилання навіть на офіційні утиліти для його деінсталяції!
HP Defender: що це за програма і як видалити її, якщо це сумнівне або непотрібне?
Однією з таких є, як стверджується, безкоштовна програма Should I Remove It, яка начебто виробляє видалення програми з повною очисткою системи від залишкових компонентів. Треба сказати, що її застосування виглядає вельми сумнівним.

Видалення у програмах-деинсталляторах

Як виявляється, найбільш дієвим методом видалення описуваного сумнівної є використання програм-дєїнсталлятор. Серед них досить цікавою і потужною є утиліта iObit Uninstaller. У ній потрібно просто вибрати зазначену програму зі списку, натиснути кнопку видалити, а по закінченні підтвердити очищення знайдених залишків. Також автоматичне видалення сміття можна активувати ще на початковій стадії.
Примітка: після закінчення деінсталяції на всяк випадок рекомендується перевірити властивості ярликів всіх браузерів, щоб в полях типу об'єкта після розширення виконуваного файлу браузера не було вказано жодних приписок, які можуть ініціювати самовільні переходи на якісь сторінки при запуску браузера.
HP Defender: що це за програма і як видалити її, якщо це сумнівне або непотрібне?
Але це стосується тільки видалення в програмі iObit Uninstaller рекламного програми HP Defender. Що це за програма для роботи з «вшитими» апплетами, неважко збагнути навіть при видаленні того самого офіційного захисника, перешкоджає користувальницьким дій по деінсталяції зайвого встановленого ПЗ. Тільки в цьому випадку потрібно буде звернутися до розділу системних додатків (найчастіше вони будуть перебувати серед програм Windows).

Популярі новини
Загрузка...