Як видалити Clkmon.com: кілька простих порад

334 0 Новини високих технологій

Рекламні віруси, все частіше з'являються в Інтернеті, стали впливати на комп'ютери дуже вибірково і навіть, якщо можна так сказати, все більш витончено. Однією з найцікавіших загроз можна назвати Clkmon.com. Як видалити цю напасть, і далі буде показано. Але поки що давайте зупинимося на тому, що собою представляє цей додаток і як його вплив позначається на користувача системи.

Clkmon: що це за програма?

Дана програма (а це саме програма) нібито вірусом не є, а просто відноситься до розряду небажаного програмного забезпечення, яке може встановлюватися в операційну систему або через різного роду партнерські доповнення при інсталяції якогось основного програмного пакету, причому завантаженого з неблагонадійного джерела, або проникати на комп'ютери мимовільно, коли користувач випадково або навмисно переходить за сумнівним посилань в Інтернеті.


До пори До часу, користувач вплив вірусу не помічає, поки не починаються критичні зміни в налаштуваннях веб-оглядачів (це перша ознака). Але, що найцікавіше, багато хто навіть при вході в звичайний «Диспетчер завдань», мигцем глянувши на процеси, не помічають, що серед них присутній і Clkmon.com. Як видалити цей процес, якщо на нього ніхто не звертає уваги, неважко зрозуміти, якщо подивитися на назву виконуваного файлу – він нагадує службу ctfmon, яка відповідає за відображення мовної панелі і перемикання розкладки клавіатури. Користувацька неуважність і призводить до того, що без належних дій по видаленню вірус починає свою деструктивну діяльність. Таким чином, насамперед його потрібно завершити примусово.


Як вірус Clkmon.com впливає на операційну систему і браузери?

Спочатку змінюється стартова сторінка, підміняється пошукова система, яка до цього була встановлена за промовчанням, а потім починають відбуватися постійні перенаправлення на ресурси сумнівної (найчастіше рекламного) змісту. Додатково до всього редирект може проводитися і на заражені сайти, при відвідуванні яких користувач підхоплює нові віруси.
Як видалити Clkmon.com: кілька простих порад
Далі – гірше. Реклама настільки міцно впроваджується в систему, що спливаючі вікна починають з'являтися навіть при вимкненому браузері прямо на Робочому столі (зазвичай в області системного трею). Крім того, починається якась перевірка продуктивності комп'ютера, а це вже ознака того, що вірус глибоко засів у системі.

Як позбутися Clkmon.com: стандартне видалення

Тепер кілька практичних порад по видаленню цієї загрози. Як би банально це не звучало, позбавитися від неї, вірніше, від основних файлів програми, можна через розділ програм і компонентів, що знаходиться у стандартній Панелі управління».
Як видалити Clkmon.com: кілька простих порад
Вибираєте потрібний додаток і натискаєте кнопку видалення/зміни. По завершенні процесу потрібно врахувати ще один момент, що стосується аплету Clkmon.com. Як видалити його повністю? Доведеться позбутися залишилися після стандартної процедури деінсталяції компонентів. А це ключі реєстру, файли, папки і розширення (налаштування панелі) в браузерах.
Після видалення записів реєстру через пошук за оригінальним назвою насамперед у налаштуваннях браузерів, причому усіх, що є, видалити або вимкнути панелі, розширення або доповнення, хоч як-то мають відносин до даної загрози, після чого відразу ж змініть стартову сторінку (краще всього встановити порожню або показ панелі закладок), а потім поміняйте систему пошуку на потрібну, якщо вона була змінена.
Як видалити Clkmon.com: кілька простих порад
Після цього питання того, як видалити Clkmon.com передбачає коригування налаштувань властивостей ярлика або самого виконуваного файлу запуску, використовуючи для цього меню ПКМ з вибором рядка властивостей. Тип об'єкта буде зазначений повний шлях до виконуваного файлу браузера, який повинен закінчуватися його назвою та розширенням EXE. Якщо після розширення є якась приписка (зазвичай це http:clkmon.com), видаліть його та збережіть зміни, після чого виконайте перезавантаження системи.

Альтернативний метод видалення

Можна використовувати і більш прості методи видалення вірусу, які передбачають застосування спеціальних програм-дєїнсталлятор зразок iObit Uninstaller або Revo Uninstaller, які видалення встановлених програм або навіть компонентів операційної системи здатні ігнорувати діючі заборони. Як видалити Clkmon.com з їх допомогою? Досить знайти саме додаток або встановлені панелі (розширення) в основному списку програм або у списку наявні надбудови браузерів і використовувати деінсталяцію, після якої включається режим потужного сканування на предмет пошуку залишків, а всі знайдені елементи видаляються з залученням пункту знищення файлів (тут можуть бути і файли, папки, ключі реєстру). По завершенні всіх процесів, як вже повинно бути зрозуміло, проводиться рестарт комп'ютера.

Чого не варто робити ні в якому випадку?

Наостанок залишається дати одну пораду. Припустимо, користувач вирішив пошукати рішення з видалення даної загрози в Інтернеті.
Як видалити Clkmon.com: кілька простих порад
А адже там постійно пропонується завантажити утиліти начебто SpyHunter або чогось подібного. Аргументується це тим, що такі програми є найбільш потужними засобами виявлення і нейтралізації загроз цього типу. Не здумайте їх встановлювати, а потім позбавитися від нібито антивірусного програмного забезпечення буде ще складніше, ніж від самого вірусу.

Популярі новини
Загрузка...