Стандартна папка audio для GTA SA: опис, вміст, установка і настройка

474 0 Новини високих технологій

GTA San Andreas - величезне поле діяльності для любителів модифікацій, доповнень і змін графіки і геймплея. Навіть через більш ніж 10 років з моменту релізу проекту можна знайти нові доповнення від фанатів, які постійно допрацьовуються. Для тих, хто регулярно займається зміною чи заміною файлів гри, безумовно знадобляться оригінальні копії. Їх можна скопіювати в папку з грою у разі будь-яких несправностей або багів і відновити працездатність. У даній статті описана стандартна папка audio для GTA SA - її вміст, опис файлів, робота з каталогом і багато іншого.

Стандартна папка audio для GTA SA: опис, вміст, установка і настройка

Для чого потрібні оригінальні файли?

Відповідь на запитання може бути неоднозначним. Варіантів використання стандартних файлів може бути безліч. Нижче перераховані основні випадки, коли стандартна папка audio для "ГТА Сан Андреас" може знадобитися геймерам або модерам:


 • Відновлення працездатності гри. Якщо ви встановили які-небудь модифікації, пов'язані з радіо, звуками, доріжками з кат-сцен, то вони можуть стати причиною вильотів або багів всередині самої гри. Швидко виправити такі помилки можна лише заміною модифікованих файлів на оригінальні. А надалі творці мода можуть виправити помилки.
 • Додавання вирізаного радіо. Дана проблема особливо актуальна в часи активного поширення піратських копій на компакт-дисках. У більшості випадків гра була записана з безліччю помилок і втраченим контентом. Однією з поширених проблем є вирізане радіо. Коли головний герой сідає в автомобіль і гортає радіостанції, чути тільки шум настройки, після чого настає тиша. У таких випадках необхідно скопіювати стандартну папку audio для GTA San Andreas в кореневий каталог з заміною.
 • Стиснення місця для економії. В інтернеті можна скачати каталог тільки з необхідними аудіофайлами, без яких неможлива стабільна робота гри. Такий варіант актуальний для тих, хто воліє грати на мультиплеєрних серверах SAMP, де не вимагається оригінальна озвучка, відеоролики і голоси сюжетних персонажів. Якщо ви встановите спрощену папку audio, то запустити сюжетний режим спочатку у вас не вийде через помилки (на початку гри йде ролик, аудіодоріжки якого в даній версії не буде). В такому випадку необхідно завантажуватися з попередніх збережень.
 • У перших двох варіантах вам потрібно стандартна папка audio для GTA SA, а в третьому - спеціальний спрощений варіант. В обох ситуаціях принцип дій з даної директорією один і той же. Саме про це - нижче.


  Стандартна папка audio для GTA SA: опис, вміст, установка і настройка

  Як відновити оригінальні файли?

  Крім того що ви можете просто скопіювати папку з аудіо в кореневий каталог гри і підтвердити заміну файлів, у вас є два інших варіанти вирішення проблеми:
 • Переустановка гри. Найчастіше таким способом користуються недосвідчені геймери. Вам необхідно повністю видалити гру з допомогою стандартної або сторонньої програми, а потім встановити її з нуля. У такому випадку вам навіть не доведеться шукати каталог.
 • Заміна окремих файлів. Якщо ви точно знаєте, яких компонентів не вистачає або які файлів зіпсовані модифікаціями, то зможете легко видалити непотрібні дані, а потім скопіювати файли з оригінальної папки audio для GTA SA.
 • Повна заміна папки. В цьому випадку все гранично зрозуміло - необхідно видалити наявну папку і вставити нову.
 • Перевірка файлів за допомогою Steam. Ще один метод, що дозволяє повністю відновити оригінальні файли. Однак використовувати його можна тільки при наявності ліцензійної копії GTA San Andreas з магазину Steam. Користувач повинен знайти гру бібліотеці та зайти у властивості. Потім відкрити вкладку "Локальні файли і натиснути на кнопку "Перевірка цілісності кеша". Після перевірки програма автоматично замінить файли, які були замінені або зіпсовані.
 • Стандартна папка audio для GTA SA: опис, вміст, установка і настройка

  Як встановити папку audio?

  Якщо ви завантажили повноцінний каталог з усіма аудіофайлами, то вам необхідно замінити їм ту папку, яка розташована в директорії з грою GTA SA. Якщо ви жодного разу не стикалися з цією процедурою, то дотримуйтесь алгоритмом:
 • Розпакуйте папку audio в будь-яке місце на жорсткому диску виділіть її натисканням мишки.
 • Після цього натисніть Ctrl+C або скопіюйте папку через контекстне меню.
 • Тепер відкрийте директорію зі встановленою GTA і вставити скопійовані файли з допомогою Ctrl+V або через меню.
 • Провідник запропонує замінити однойменні файли - необхідно погодитися і чекати закінчення процедури.
 • Готово! Тепер залишилося перевірити працездатність гри.
 • Якщо ви вирішили замінити окремі файли, то пропонуємо ознайомитися з вмістом директорії і розібратися в призначенні всіх компонентів.
  Стандартна папка audio для GTA SA: опис, вміст, установка і настройка

  Вміст папки audio

  Розглянемо каталог і його вміст. Всередині папки ви можете побачити 3 підрозділу:
 • CONFIG. В даному розділі містяться файли конфігурації, що відповідають за запуск аудіо, озвучення, музики під час завантажень і так далі.
 • SFX. Тут розміщені звукові доріжки з заставок, які показуються гравцеві протягом усього проходження сюжетного режиму.
 • Streams. Тут знаходяться всі записи радіостанцій. Саме ця тека відсутня в тій самій піратської версії, яка поширювалася на дисках в момент релізу комп'ютерної гри. Якщо у вас встановлена саме така версія, то вам необхідно скопіювати каталог в папку audio, після чого в грі з'являться всі радіостанції.
 • Іншого вмісту в стандартній папці audio для GTA SA немає.
  Стандартна папка audio для GTA SA: опис, вміст, установка і настройка

  Можна викачувати папки окремо?

  Іноді користувачі можуть наткнутися на пропозицію скачати окремі розділи CONFIG, SFX і Streams. Вам зовсім не обов'язково шукати цілісну директорію з аудиодорожками. Досить вручну створити audio в кореневому каталозі GTA San Andreas і скопіювати туди 3 згадані папки. Варто відзначити, що дана структура актуальна для старих ігор серії GTA. Наприклад, стандартна папка audio для ГТА 5 має інший вигляд.

  Редагування аудіо

  Якщо ви вирішили зайнятися заміною звуків в оригінальній грі, то вам знадобиться ряд програм, щоб підготувати компоненти до роботи в GTA SA. До цих утилітам відносяться Alci s SAAT GUI FrontEnd, SAAT visual 100 dBpoweramp. За допомогою першого додатка вам потрібно розархівувати файл, в якому міститься необхідний звук. Далі звертаємося до опису звукових архівів і шукаємо ті файли, які піддаються заміні. Щоб гра відтворювала нову доріжку, необхідно конвертувати її в правильний формат, налаштувати бітрейт. Робити це потрібно за допомогою dBpoweramp. Категорично заборонено створювати нові каталоги і доповнювати існуючі доріжки в розпаковану папку зі звуками. Це руйнує всю структуру і може призвести до нестабільності та багам.
  Стандартна папка audio для GTA SA: опис, вміст, установка і настройка

  Self Radio

  Якщо ви хочете налаштувати власне радіо, то знайдіть папку GTA San Andreas User Files і відкрийте директорію User Tracks. Сюди необхідно скопіювати музичні треки у форматі mp3 а потім запустити сканування радіостанції в налаштуваннях гри. Після декількох хвилин аудіо будуть додані, а ви зможете насолоджуватися улюбленими піснями при поїздці на автомобілі. Таким чином, стандартна папка audio для GTA SA не грає ролі в налаштування власного радіо.

  Популярі новини
  Загрузка...