Як в Excel зафіксувати шапку таблиці

473 0 Новини високих технологій

Таблиці у файлах Excel містять стовпці і рядки. Найчастіше колонки позначають заголовками, пояснювальними міститься в них інформацію. У таблицях, що містять велику кількість даних, при прокрутці вниз заголовки залишаються вгорі сторінки, що може заподіювати незручність в роботі. Вивчимо, як зафіксувати шапку в Excel.

Закріплення верхнього рядка

Щоб шапка таблиці не змінювала свого становища і завжди була видна на аркуші, потрібно закріпити верхній рядок містить заголовки стовпців. Візьмемо для прикладу інтернет-магазин косметичних засобів. У таблиці міститься перелік товарів із зазначенням типу продукту, виробника, вартості і колірної гами декоративної косметики. Список товарів досить довгий, і при прокручуванні його вниз заголовки перестають бути видні. Щоб це виправити, зафіксуємо шапку таблиці Excel. Для цього відкриємо вкладку «Вид» і знайдемо панель інструментів «Вікно». Тут є група команд «Закріпити області», у випадаючому меню якої знаходиться операція «Закріпити верхній рядок».


Як в Excel зафіксувати шапку таблиці
Верхній рядок при цьому стає відокремлена від решти клітинок на аркуші тонкою лінією. І якщо ми тепер прокрутимо список вниз, заголовки стовпців будуть незмінно відображатися на екрані.

Закріплення першого стовпця

Трапляється, що заголовки рядків грають не менш, а то і більш важливу роль у побудові таблиці. І проблема зникнення їх з екрану при переміщенні курсору вправо так само актуальна, як і невидимість заголовків колонок. У цьому випадку необхідно закріпити у файлі саме цю область. Подивимося, як зафіксувати шапку в Excel, що знаходиться у першому стовпці таблиці. В таблиці наведена успішність студентів училища першого року навчання. Кількість предметів велике і не вміщується на екрані, тому вимагає прокручування вправо. Щоб при цьому не зникали прізвища, закріпимо першу колонку. У вже відомому нам меню операцій «Закріпити області», що знаходиться на вкладці «Вид», панелі «Вікно», вибираємо пункт «Закріпити перший стовпець».


Як в Excel зафіксувати шапку таблиці
Тепер можна переміщатися вправо по листу і бачити, кому належить та чи інша оцінка.

Закріплення інших областей і зняття закріплення

В таблиці успішності студентів у перших трьох стовпцях міститься прізвище, ім'я та по батькові учня. Якщо ми хочемо бачити всі ці дані при переміщенні по листу, потрібно закріпити не тільки перший стовпець. Перевіримо, як зафіксувати шапку в Excel, що складається з декількох стовпців. Для цього виділимо комірку D1 що знаходиться за межами закріплюється області і межує з нею, і виберемо пункт меню “Закріпити області» у вже відомій нам панелі «Вікно» вкладки «Вид». За аналогією можемо «заморозити» перші три стовпця і рядка. У цьому випадку необхідно відзначити вже комірку D2.
Як в Excel зафіксувати шапку таблиці
Загальне правило для фіксації довільних областей – потрібно виділяти поле на перетині діапазонів, але не входить в них. Цей метод підходить для багатьох версій програми, але розташування команди в більш старих версіях інше. Щоб зафіксувати шапку в Excel 2003 потрібно вибрати пункт «Закріпити області» в меню «Вікно».
Щоб повернути файлу первісний вигляд і прибрати закріплення, скористайтесь елементом меню «Зняти закріплення областей».

Форматування таблиці

У версіях Excel, починаючи з 2007 з'явилася можливість задавати формат таблиць. При цьому область даних з заданим стилем автоматично перетвориться в таблицю, з якою зручно працювати. При відповідній настройці програма виділяє перший запис як рядок заголовка та автоматично встановлює фільтри по кожному стовпцю.
Як в Excel зафіксувати шапку таблиці
Шапка виділяється кольором і шрифтом і відокремлюється від іншого діапазону даних, а при прокрутці даних вниз користувач може постійно бачити заголовки без необхідності додаткової їх фіксації. Для цього зайдіть на вкладку «Головна» панель «Стилі» і виберіть пункт «Форматувати як таблицю». Виберіть стиль і натисніть потрібний елемент.
Як в Excel зафіксувати шапку таблиці
Тепер ви знаєте два способи, як зафіксувати шапку в Excel і будете успішно застосовувати їх на практиці.

Популярі новини
Загрузка...