Як в Excel поміняти місцями стовпці і рядки?

585 0 Новини високих технологій

Як і в будь-якій діяльності, не завжди при роботі з файлом Excel вдається з першого разу побудувати таблицю і внести дані таким чином, щоб це не вимагало змін в майбутньому. Зокрема, трапляються ситуації, коли необхідно змінити розташування елементів стовпців або рядків.

Переміщення стовпця в таблиці

Щоб в Excel поміняти місцями стовпці, так і рядка, існує кілька способів. Зупинимося на переміщенні колонок. Виділіть графу, яку потрібно перемістити в інше місце, натиснувши на заголовок. Перемістіть курсор миші до краю виділеної області, щоб він перетворився на значок схрещених двонаправлених стрілок.
Як в Excel поміняти місцями стовпці і рядки?
Тепер, якщо у вас версія Excel 2007 просто перетягніть стовпець на нове місце. Якщо версія вашої програми 2010 і вище, перетягування потрібно робити з натиснутою клавішею Shift. Таким чином можна перемістити один або декілька стовпців. Якщо потрібно пересунути суміжні стовпці, просто виділіть їх мишкою. Для виділення несуміжного діапазону колонок скористайтесь кнопкою Ctrl.


Вставлення стовпців

Ще один спосіб зміни порядкового номеру графи – копіювання і вставка. Перед тим, як поміняти місцями стовпці в Excel, визначитеся з колонкою, куди необхідно помістити їх. Виділіть графу, перед якою буде розміщена вставкаы, і вставити порожній стовпець. Це можна зробити за допомогою контекстного меню «Вставити» або пункту «Вставити» панелі інструментів «Клітинки» на вкладці «Головна». Вам потрібен елемент «Вставити стовпці на аркуші».
Як в Excel поміняти місцями стовпці і рядки?
Далі виберіть потрібну колонку і скопіюйте її. Для цього скористайтесь кнопкою «Копіювати» на панелі інструментів «Буфер обміну» закладки «Головна». Ще один метод – використовувати контекстне меню правого кліка миші «Копіювати». І, нарешті, просто натискання комбінації клавіш Ctrl+C.


Потім виберіть верхню клітинку нової колонки і вставити скопійовані дані за допомогою правої кнопки миші, операції «Вставити» на панелі буфера обміну або поєднанням Ctrl+V. Після того, як поміняли місцями стовпці в Excel, в нашій таблиці вийшло дві однакових колонки. Стару можна прибрати, виділивши її і вибравши в меню правої кнопки миші пункт «Видалити» або скориставшись елементом «Видалити стовпці з листа» панелі «Осередку». Щоб уникнути видалення колонки замість копіювання, застосуйте вирізання. Виділивши стовпець, застосуйте команду «Вирізати» з панелі інструментів або контекстного меню миші. Потім відзначте колонку, перед якою треба додати дані, і виконайте операцію «Вставити вирізані клітинки».
Як в Excel поміняти місцями стовпці і рядки?
Багатьох турбує питання, чи збережуться дані, формули і обчислення після того, як поміняються місцями стовпці. В Excel при копіювання-вставки формули у клітинках продовжують посилатися на поля старого діапазону. Відповідно, при видаленні старого стовпця виникне помилка. При вставці вирізаною колонки ця процедура проводиться безболісно. Вся міститься в переміщених колонках інформація збережеться, а посилання в комірках перенаправляються на нове розташування даних.

Переміщення рядків

Найчастіше користувачеві потрібно змінити порядок розташування записів у таблиці: підняти вище одні, опустити нижче інші. Не завжди з таким завданням можна впоратися за допомогою сортування. І тоді доводиться переміщати рядка вручну. Пересунути рядок або ряд рядків можна так само, як поміняти місцями стовпці в Excel. Тобто виділенням потрібних записів і перетягнувши їх з затиснутою клавішею Shift в потрібне місце (або без Shift Excel 2007) або методом вирізування і вставки.

Міняємо місцями стовпці і рядки

Але іноді завдання стоїть складніше – зробити так, щоб заголовки записів стали заголовками колонок і навпаки, простіше кажучи, поміняти місцями стовпці і рядки. В Excel є можливість здійснити таку операцію. Для цього скопіюйте всю таблицю, виберіть нове місце, де буде знаходитися її змінений (транспонований) варіант і для вставки натисніть праву клавішу миші. Виберіть вставки «Транспонувати» і натисніть кнопку. Аналогічна команда є і в меню «Вставити» панелі буфера обміну.
Як в Excel поміняти місцями стовпці і рядки?
За допомогою наведеної інформації ви в майбутньому без праці зможете змінити розташування записів і колонок в програмі Excel.

Популярі новини
Загрузка...