Пропис суми в Excel: керівництво

410 0 Новини високих технологій

Excel давно вже зарекомендував себе як програмне забезпечення для бухгалтерської роботи, особливо в фінансовому напрямку. У цьому табличному редакторі легко структурувати і компонувати звіти і різного роду документи. При заповненні, наприклад, фінансових відомостей часто з'являється потреба введення числа прописом. Вручну це робити вкрай незручно і затратно по часу, особливо якщо робота протікає з безліччю значень. У цьому випадку куди розумніше буде вдатися до спеціальних інструментів для перетворення числового вираження в літерне. У статті буде розглянуто, як в Excel зробити суму прописом.

Покрокова інструкція

Для зручності сприйняття керівництва всі пункти інструкції будуть розбиті на етапи. Варто також зазначити, що в статті буде розглядатися безпосередньо приклад використання в Excel функції СУММА_ПРОПИСЬЮ, яка не входить в стандартний набір і встановлюється в якості надбудови. По своїй суті ця функція є макросом, тому в статті будуть використовуватися обидва назви (функція і макрос).


Крок 1: викачуємо надбудову

Як було сказано, в стандартній складанні офісного додатка Excel інструмент для перетворення чисел в слова немає, тому необхідно встановити спеціальну надбудову, яка додасть нову функцію в Excel СУММА_ПРОПИСЬЮ.
Пропис суми в Excel: керівництво
Але попередньо її необхідно завантажити. Для цього на будь-якому пошуковому ресурсі необхідно вписати вираз «завантажити num2text excel» і виконати пошук. За підсумком на першому ж сайті вам нададуть посилання для скачування відповідного файлу. Варто також відзначити, що часом код самої надбудови зловмисники вміщують вірус. Зважаючи на це, рекомендується не довіряти маловідомим ресурсів, які не викликають довіри. На всяк випадок перевірте скачаний файл антивірусом, щоб виключити можливість зараження.

Крок 2: встановлюємо надбудову

Отже, надбудова NUM2TEXT вами була завантажена і перевірена на наявність вірусів. Якщо все виявилося в порядку, тоді можна приступати безпосередньо до інсталяції цього макросу, який додасть функцію СУММА_ПРОПИСЬЮ в Excel. Далі буде представлена покрокова інструкція, як це робити:
 • Запустіть безпосередньо сам табличний редактор.
 • Натисніть на кнопку «Файл».
 • У меню, клікніть по кнопці «Параметри», розташованої на бічній панелі.
 • У вікні, перейдіть до категорії «Надбудови».
 • Відкриється область, де в нижній частині буде розташовуватися випадаючий список «Управління». Виберіть з нього пункт «Надбудови Excel» і натисніть на кнопку «Перейти», розташованої праворуч.
 • З'явиться ще одне вікно, в якому необхідно вибрати налаштування для відображення в програмі. Так як NUM2TEXT ще не додана, це необхідно зробити.
 • Натисніть на кнопку «Огляд».
 • У вікні файлового менеджера перейдіть в папку з завантаженої надбудовою.
 • Виділіть її та натисніть кнопку «ОК».
 • Пропис суми в Excel: керівництво
  Після цього ви повернетеся в попереднє вікно зі списком готових для використання надбудов. Як можна помітити, NUM2TEXT успішно додано. Для остаточної інсталяції вам залишається лише поставити галочку навпроти неї і натиснути кнопку «ОК».

  Крок 3: вставляємо функцію

  Після того як потрібна надбудова була включена, можна відразу ж приступати до виконання функції СУММА_ПРОПИСЬЮ. Зараз розглянемо, як це виконується на прикладі.
 • Для початку введіть яке-небудь число в будь-яку комірку аркуша. Це необхідно для демонстрації можливостей функції.
 • Встановіть курсор у ту комірку, у якій хочете, щоб відображався результат функції.
 • Натисніть на кнопці «Вставити функцію», яка розташована праворуч від рядка функцій.
 • З'явиться вікно «Майстра». У ньому вам необхідно зі списку вибрати потрібну функцію. Відповідно, виділіть «СУММА_ПРОПИСЬЮ» та натисніть кнопку «ОК».
 • Відкриється нове вікно, в яке необхідно ввести аргументи.
  Пропис суми в Excel: керівництво
 • Ми розглянули, як вставити функцію «СУММА_ПРОПИСЬЮ». Як можна зазначити, робиться це так само, як і з усіма іншими функціями, потрібно лише відшукати у списку потрібну.

  Крок 4: прописуємо аргумент

  В кінці минулого етапу керівництва ми зупинилися на введення аргументів функції СУММА_ПРОПИСЬЮ в Excel. Зараз розкриті основні принципи її роботи. Насправді функція до банального проста, у неї є один аргумент, який може виражатися тільки в числовому форматі. Вводити ви його можете як вручну, вписавши у відповідне поле для вводу число, яке потрібно перетворити в текст, так і вставивши посилання в певну комірку.
 • У вікні «Аргументи функції» клікніть лівою кнопкою миші по полю «Сума».
 • Введіть число для його перетворення.
 • Натисніть кнопку «ОК».
  Пропис суми в Excel: керівництво
 • Після цього в комірці, в якій була прописана ця функція, з'явиться результат. Тобто ви побачите текстову запис того числа, яке ввели. Якщо ж ви хочете перетворити число, розташоване у певній клітинці, тоді необхідно зробити наступне:
 • Встановіть курсор в полі «Сума» для введення аргументу.
 • Пропишіть посилання на клітинку, в якій розташоване число для перетворення. Це ж дію ви можете виконати, натиснувши по кнопці, розташованої у правій частині поля введення. Після цього вікно буде згорнуто, а вам необхідно буде на аркуші книги Excel виділити комірку з числом і натиснути «ОК». Саме на цьому етапі вам необхідно виділити комірку, в яку ви ввели число в попередньому кроці.
 • Прописавши посилання, натисніть кнопку «ОК».
 • Пропис суми в Excel: керівництво
  Після цього в комірку з формулою буде відображатися текстовий запис вказаного числа. Якщо ви обрали другий підхід, при зміні числа у клітинці, на яку вона посилається, буде змінюватись і сама запис.

  Прописуємо функцію вручну

  Формула СУММА_ПРОПИСЬЮ в Excel може бути записана не тільки через «Майстер функцій», але і вручну. Деколи це навіть зручніше виконувати. Для початку розглянемо синтаксис функції, а виглядає він наступним чином:

  =Сумма_прописью(сума).
  Пропис суми в Excel: керівництво
  Ми бачимо, що перетворення числа виконується шляхом введення формули у рядку функцій. Вам необхідно ввести безпосередньо сама назва, після чого в дужках ввести цифру, яку потрібно перетворити, або координати клітинки, наприклад, A2. На зображенні вище наведено приклад виконання даних дій. Як бачите, у рядку формул введена функція СУММА_ПРОПИСЬЮ, яка посилається на комірку A2 а в клітинці, яка була виділена перед початком її введення, з'явився великої варіант числа з комірки A2. Все досить просто. Як ви розумієте, на A2 можна не використовувати функції, а в дужках прописати лише число, яке потрібно перетворити в текст.

  Висновок

  Ось як використовувати макрос СУММА_ПРОПИСЬЮ в Excel. Як можна помітити, функція не представляє нічого складного, вам необхідно просто вказати число для перетворення або клітинку, в якій воно записане. Найбільше труднощів викликає безпосередньо завантаження та інсталяція, для недосвідченого користувача це може створити багато проблем, але дана інструкція допоможе у вирішенні всіх поставлених завдань.

  Популярі новини
  Загрузка...