Як дізнатися, який процесор на комп'ютері у різних випадках? Практичні рекомендації

163 0 Новини високих технологій

В рамках даного огляду буде описано, як дізнатися, який процесор на комп'ютері. Причому отримати необхідну інформацію можна буде як у робочому, так і в несправному стані техніки. Все це дозволить оцінити продуктивність обчислювальної системи, при необхідності відремонтувати її.

Як дізнатися, який процесор на комп'ютері у різних випадках? Практичні рекомендації

Можливі способи реалізації

Ключовий елемент, який визначає швидкодію ПК, - це ЦПУ. Тому дійсно важливо зрозуміти, як дізнатися, який інстальовано на комп'ютері. Реалізувати дану операцію можна наступними способами:
 • Вивчивши маркування чіпа.
 • З документації на ЕОМ.
 • За допомогою системи BIOS і виклику вікна комп'ютера.
 • Засобами ОС.
 • Спеціалізованими програмними утилітами.
 • Перші два методи дозволяють визначити встановлену версію чіпа без включення комп'ютера. В інших випадках без цього не обійтися.


  Як дізнатися, який процесор на комп'ютері у різних випадках? Практичні рекомендації

  Документація. Маркування чіпа

  Багато користувачів задаються питанням про те, як дізнатися, який процесор на комп'ютері, не включаючи його. Для цього потрібно розібрати системний блок і демонтувати з плати охолоджувач. Потім необхідно протерти ватою зі спиртом кришку чіпа. Після цього на ній досить вивчити існуючу маркування. В одній з цих рядків і буде вказана модель ЦПУ. Ще один варіант того, як дізнатися, який процесор на комп'ютері, якщо він не працює, зводиться до вивчення додається до ЕОМ документації. У ній також є вся необхідна інформація. Але проблема в тому, що не завжди зберігаються документи, які поставляються в комплекті. Як правило, після закінчення гарантійних зобов'язань їх викидають.


  Як дізнатися, який процесор на комп'ютері у різних випадках? Практичні рекомендації

  Способи, доступні при ввімкненому ПК

  Ще більше варіантів того, як дізнатися, який процесор на комп'ютері, існує у разі можливості його включення. Найбільш просто дізнатися необхідну інформацію при включенні ЕОМ. Після подачі напруги ПК починає проходити процедуру тестування. При цьому на екран монітора виводяться вихідні дані конфігурації. В одній з цих рядків і буде вказана модель мікропроцесора. Також цю інформацію можна знайти і в BIOS. Для цього потрібно при появі вікна проходження тесту натиснути F2. Потім буде достатньо відкрити пункт під назвою Advanced і з'ясувати встановлену в ПК модель напівпровідникового чіпа. На додаток до цього можна ідентифікувати ЦПУ з допомогою операційної системи. У цьому випадку наводимо вказівник миші на ярлик "Комп'ютер" і викликаємо контекстне меню. Далі вибираємо пункт під назвою "Властивості" і відкриваємо його. У який з'явився після цього вікні і буде наведена модель використовуваного в ПК мікропроцесора. Можливої альтернативної в даному випадку виступає меню "Пуск". Після його відкриття потрібно переміститися в "Панель управління". Далі відкриваємо розділ "Система". У новому вікні буде виведена комплексна інформація про персональному комп'ютері, в тому числі і про мікропроцесорі. Останній можливий спосіб реалізації даної операції базується на спеціальному програмному забезпеченні. Наприклад, можна завантажити з Інтернету миниутилиту CPU-Z, встановити і визначити модель чіпа з її допомогою. Після її відкриття достатньо перейти на вкладку CPU. На ній буде вказана не тільки модифікація мікропроцесора, але і його детальні специфікації. У цьому розділі вказується частота, технологія виробництва, розмір кеша за рівнями, кодова назва сімейства чіпів і навіть сокет.
  Як дізнатися, який процесор на комп'ютері у різних випадках? Практичні рекомендації

  Висновок

  У цьому огляді наведено різні способи того, як дізнатися, який процесор на комп'ютері. Два перших з них можна виконати на вимкненій ЕОМ. Інші ж способи можна реалізувати тільки на ввімкненому комп'ютері з тієї причини, що вони базуються на функціонуючому програмному забезпеченні. За допомогою будь-якого із зазначених способів можна отримати необхідну інформацію.

  Популярі новини
  Загрузка...