Що краще, "Касперський" або "Доктор Веб": схожість і відмінність, плюси та мінуси застосування

204 0 Новини високих технологій

З часу появи перших операційних систем Windows питання, що стосуються захисту комп'ютерів і мереж від всіляких вірусних загроз, що постали дуже гостро, оскільки більшість відомих вірусів (і тоді, і сьогодні) в основному розраховане на поразку саме ОС, розроблених корпорацією Microsoft. Але що саме вибрати для забезпечення безпеки? Далі розглянемо два основних і конкуруючих між собою російських антивіруса і спробуємо з'ясувати, який краще – «Доктор Веб» або «Касперський». Обидва розробника заявили про себе на ринку захисного ЗА досить давно і по праву вважаються одними з провідних у всьому світі. Однак думки користувачів і фахівців у питаннях переваг або схильності до встановлення якогось одного програмного продукту явно розділилися. Спробуємо порівняти деякі з них з урахуванням таких відгуків.


Що краще – «Касперський» або «Доктор Веб»? Від чого відштовхуватися при порівнянні?

Для початку кожен користувач повинен засвоїти, що обидва розробника випускають досить багато антивірусних програмних продуктів, розрахованих на різні ситуації. Серед усього того, що можна зустріти, найбільш популярними вважаються штатні антивіруси, що встановлюються безпосередньо в операційні системи на локальних комп'ютерах, серверах або мережевих терміналах, портативні програми, покликані нейтралізувати загрози на заражених комп'ютерах, і спеціальні дискові утиліти, що мають власні завантажувачі для старту замість запуску ОС з метою знищення загроз для випадків, коли Windows не завантажується якраз унаслідок вірусного впливу.


Коротко зупинимося на всіх трьох типах додатків, а також в якості порівняльних характеристик розглянемо питання придбання ліцензійного ПЗ, складності інсталяції й використання, навантаження на системні ресурси та якості забезпечення безпеки.

Порівняння «Касперського» і «Доктора Веба»: питання вартості і установки

Що стосується безкоштовних штатних програмних продуктів, то їх у обох розробників практично немає.
Що краще, "Касперський" або "Доктор Веб": схожість і відмінність, плюси та мінуси застосування
Виняток становить тільки остання модифікація безкоштовного «Антивірусу Касперського» (і то його потрібно вчасно активувати). У «Доктора Веба» цього немає і в помині. Перший раунд – за «Касперського». Всі портативні програми і дискові програми є дійсно безкоштовними. Зате якщо купувати легальні версії офіційних антивірусів, на ділі виявляється, що програмні продукти «Доктора Веба» обходяться домашнім юзерам і корпоративним користувачам майже вдвічі дешевше, ніж аналогічні розробки «Лабораторії Касперського». Тут не посперечаєшся. Але штатних засобів який антивірус краще – «Касперський» або «Доктор Веб»? З питань встановлення програмного забезпечення такого типу єдиної думки ні фахівців, ні у користувачів немає.
Що краще, "Касперський" або "Доктор Веб": схожість і відмінність, плюси та мінуси застосування
Одні вважають, що інсталювати «Доктор Веб» простіше, ніж «Касперського», інші дотримуються прямо протилежної думки. Втім, якщо підходити неупереджено, думки з приводу складності виконання інсталяції виглядають явно надуманими. Виняток можуть становити хіба що тільки серверні версії, коли потрібно налаштування антивірусів або на кожному мережевому терміналі, або безпосередньо на центральному сервері. Ці питання варто залишити системним адміністраторам, оскільки пересічному користувачеві такі знання не потрібні абсолютно.
Що краще, "Касперський" або "Доктор Веб": схожість і відмінність, плюси та мінуси застосування
Але «Доктор Веб» запросто можна інсталювати для наведення порядку на вже заражену систему, а з «Каперським» в цьому відношенні досить часто спостерігаються проблеми.

Деякі відмінності у функціоналі

Якщо розглядати саме штатні захисні засоби «Касперського» або «Доктора Веба» в плані закладеного в них функціоналу, особливу різницю можна помітити тільки в деталях, оскільки стандартні набори в обох розробників практично однакові.
Що краще, "Касперський" або "Доктор Веб": схожість і відмінність, плюси та мінуси застосування
А ось що виглядає дещо незвично у «Касперського», так це наявність можливості підключення до встановленого антивірусу будь-якого іншого пристрою з аналогічним продуктом і керування системою захисту через особистий кабінет, який знаходиться на порталі My Kaspersky. Це явний плюс. Що ж стосується міжплатформового використання, тут обидва антивіруса в рівних позиціях (їх версії можна знайти практично для всіх відомих ОС, встановлюються і на стаціонарних ПК, і на мобільних пристроях).

Реакція на віруси і підозрілі загрози

Тепер давайте подивимося, що краще - «Касперський» або «Доктор Веб», якщо мова йде про виявлення загроз і їх нейтралізації. Негласно прийнято вважати, що вірусні бази «Касперського» є найбільш повними. Але з цим можна посперечатися. А ось в плані перевірки деякі вважають, що «Доктор Веб» явно програє з тієї причини, що перевіряє абсолютно всі файли з інтернету файли, навіть якщо вони прямий або передбачуваної загрози не несуть, що займає більше часу. Крім того, встановлені для сканування комп'ютера у фоновому режимі параметри, використовувані в обох програмах за замовчуванням, теж викликають законне обурення користувачів, коли перевірка починається в самий невідповідний момент, з-за чого програми починають зависати, а системні ресурси в повній мірі використовуються виключно антивірусами. Втім, так можуть говорити тільки ті користувачі, які не знають, як налаштувати перевірку за розкладом, щоб вона припадала на ті моменти, коли комп'ютер знаходиться в стані бездіяльності.

Навантаження на системні ресурси

Що ж до споживання ресурсів, висновок про те, що краще - «Касперський» або «Доктор Веб», багато роблять однозначний.
Що краще, "Касперський" або "Доктор Веб": схожість і відмінність, плюси та мінуси застосування
Чомусь прийнято вважати, що «Касперський» гальмує систему неймовірно, хоча останні модифікації (згідно з заявами розробника) цим не відрізняються. По всій видимості, пов'язано це з усталеним стереотипом, що існують ще з часів виходу перших антивірусних продуктів, коли при встановленому штатному антивірусі від «Лабораторії Касперського» навіть на потужних комп'ютерах працювати було неможливо.

Портативні і дискові утиліти

Природно, серед антивірусів «Касперського» і «Доктора Веба» є і спеціальні лікуючі програми, що не вимагають установки на жорсткий диск комп'ютера або ноутбука (KVRT і Dr. Web CureIt! відповідно). Обидві утиліти по своїм можливостям знаходяться практично в рівних позиціях, проте часто невдоволення користувачів, скануючих свою систему портативним додатком від «Доктора Веба», викликає той факт, що він визначає багато відомих програми-оптимізатори або деинсталлятори як потенційно небажане.
Що краще, "Касперський" або "Доктор Веб": схожість і відмінність, плюси та мінуси застосування
При цьому відключити лікування або видалення, як вважається, для особливо критичних випадків немає ніякої можливості, а по закінченні сканування встановлені програми відмовляються працювати геть. Крім того, «Доктор Веб» не реагує на такі активатори, як, наприклад, KMSAuto Net. З одного боку, для рядового користувача це добре, з іншого – це сама що ні є незаконна активація Windows. «Касперський» видає попередження про виявлення легальної активації програми, але повідомляє, що в ній може містити шкідливий код. Дискові ж утиліти знаходяться приблизно на тому ж рівні, хоча знову ж негласно вважається, що Rescue Disk Касперського виявляє і усуває загрози будь-якого типу краще, ніж LiveDisk від «Доктора Веба».

Який антивірус вибрати?

Так що краще - «Касперський» або «Доктор Веб»? На жаль, дати однозначну відповідь на це питання неможливо. Всі програмні продукти в обох розробників заслуговують усіляких похвал, а вибір на користь чогось одного часто залежить від власних уподобань або навіть заздалегідь сформованого стереотипу. Саме тому вам надається право самим зробити вибір і встановити саме той програмний продукт, який вважаєте за потрібне і максимально ефективним.

Популярі новини
Загрузка...