ATI Radeon HD 5700 Series: характеристики

238 0 Новини високих технологій

ATI Radeon HD 5700 Series — це ряд графічних адаптерів, призначених для широкої аудиторії, що включають в себе як рядових користувачів, так і любителів комп'ютерних ігор. Випустивши в 2009 році дану лінійку, AMD продовжила заповнювати ринок відеокартами, що мають підтримку DirectX 11.0. Коли розробники випустили у світ ATI Radeon HD 5700 Series, вони зізналися, що дана лінія вважається урізаним варіантом HD 5800 яка також є дешевою. І все ж на ринку вона не мала такого успіху, як конкуренти з INVIDIA, які випускали свою продукцію в розумному ціновому діапазоні. У цьому випуск відеокарт повинно було бути три представника — це 57505770 і 5790. Останнє найменування так і не з'явилося на ринку з невідомих причин. Виробник вирішив не вводити цю різновид відеокарти, а просто перенести її в наступну серію, збільшивши шину до 256 біт.


Radeon HD 5750 Vapor-X

ATI Radeon HD 5700 Series: характеристики
Отже, ATI Radeon HD 5700 Series здатна підтримувати робочу частоту у 700 мегагерц, а вершини і пікселі обробляються 720 універсальними процесорами. Хоч по нанометрам графічний процесор Juniper і урізали до 40 нанометрів, що суттєво позначилося на кількості транзисторів (їх залишилося трохи більше мільярда), є і плюси. Перевагою можна вважати наявність унікального побудови радіатора і якісного охолодження. Vapor-X привнесла свої доповнення у вигляді 80-міліметрового кулера, який ідеально охолоджує всю друковану плату. Система капілярного відводу тепла діє таким чином — на процесор впорскується певну кількість вологи, яка, поступово нагріваючись, випаровується, відводячи бо?більшу частину теплової енергії. Ширина шини пам'яті залишилася колишньою, порівняно з попередньою серією - 128 біт, а розміри пам'яті зросли до одного гігабайта.


Radeon HD 5770

ATI Radeon HD 5700 Series: характеристики
Цей представник ATI Radeon HD 5700 Series за характеристиками майже не поступається флагману попереднього покоління, а саме Radeon HD 4870. У графічній карті нового покоління частоти потокових процесорів набагато вище, а кількість транзисторів зросла в рази. Чого не можна відібрати у нової відеокарти, підтримку DirectX 11.0 наявність технології Radeon-Eyefinity. На продуктивність ця технологія не впливає, на відміну від CrossFire, яка дозволяє підключати кілька відеоадаптерів, підвищуючи їх частоти і пропускну здатність. По частоті Radeon HD 5770 трохи обігнала молодшого побратима, підвищивши робочі частоти до 1200 мегагерц, коли у 5750 вона склала 1150 мегагерц. Цінові показники бентежать, адже вартість картки становить 6 тис. рублів, коли за таку ж продуктивність можна заплатити 4 тис. рублів за HD 5750. Хороша відеокарта з високою продуктивністю зарекомендувала себе, як тиха й холодна в роботі. Однак багато виробники, отримавши у свої руки базову версію ATI Radeon HD 5700 Series, додають різні модифікації у вигляді розгону або додаткового охолодження. Останній параметр особливо важливий, так як карта буде вести себе тихо навіть при роботі з тривимірним зображенням.

ATI Radeon HD 5700 Series: відгуки

ATI Radeon HD 5700 Series: характеристики
Користувачі, які купували графічні прискорювачі цього покоління, відзначили низький рівень шуму. Нові ігри піддаються насилу — стабільні 30 кадрів в новинках на низьких налаштуваннях. Але також багато хто відзначає, що при належному догляді відеокарта здатна прослужити багато років. Великим плюсом можна відзначити і наявність великого об'єму відеопам'яті, ніж деякі відеокарти того часу могли похвалитися. Що стосується негативних відгуків, то і їх чимало набралося. Багато користувачів скаржилися на часту зміну термопасти в зв'язку з постійним нагрівом самого чіпа. І також скарги торкнулися і теми з урізанням шини пам'яті, яку зменшили вдвічі з попередньої серії, що негативно позначилося на загальній продуктивності. Ціновий діапазон теж став причиною обурення клієнтів, так як в співвідношенні ціна — якість відеокарти від цього виробника дуже відрізнялися від "зелених" конкурентів.

Популярі новини
Загрузка...