AMD Mobility Radeon HD 5000 Series: Опис та фото.

864 0 Новини високих технологій

Дискретні графічні прискорювачі для ноутбуків - давно не рідкість. Однак це дуже зручно для тих, хто постійно в дорозі, або для тих, хто цінує зручність і економію місця. Дискретні графічні процесори для ноутбуків набагато слабкіше своїх настільних побратимів, так як ресурси у ноутбуків обмежені. Виробник відеокарт AMD Mobility Radeon HD 5000 Series в 2009-2010 рр. представив лінійку мобільних графічних пристроїв, які стали гідною "начинкою" для ноутбуків. Чіпи для цих плат створювалися на основі дискретних карт для комп'ютерів, що робить 5000 серію більш розвиненою з розгону і потенціалом, ніж була 4000 серія.

Загальний опис серії

AMD Mobility Radeon HD 5000 Series: Опис та фото.
Порівняно з 4000 серією, графічні процесори за характеристиками AMD Mobility Radeon HD 5000 Series були значно покращені в плані продуктивності. Саме в цій лінійці відеокарт була додана підтримка одинадцятій версії DirectX, наявність якої значно спрощувало роботу з усіма додатками операційної системи і з багатьма іграми.


Унікальність цієї серії у тому, що тільки з її появою стала можлива передача файлів аудіо у форматі HD. Також можна кодувати в цьому форматі відео і переглядати фільми у високій якості.

Radeon HD 5850

AMD Mobility Radeon HD 5000 Series: Опис та фото.
Молодший представник лінійки 5800 володіє відеочіпом, який спочатку призначався для розробки відеокарт на настільні ПК. 128 біт забезпечують високу пропускну здатність для роботи з цілим гігабайтом пам'яті і підтримуваним форматом GDDR3. Є варіант з підтримкою GDDR5 що значно збільшить продуктивність відеокарти. Також є аналогова плата з об'ємом пам'яті 512 мегабайт. Є можливість підключити до шести моніторів, утворюючи єдиний дисплей, шляхом використання вбудованої технології Eyefinity. Хоча, за стандартом, ноутбук може підтримувати роботу тільки з трьома моніторами, включаючи власний. Дискретні карти AMD Mobility Radeon HD 5000 Series за характеристиками мають високе енергоспоживання, тому варто вибирати ноутбук з грамотним охолодженням, щоб не допустити перегріву. Даний параметр є наслідком високої продуктивності, яка дозволяє насолодитися детальністю і добре промальовані картинкою.


Даний чіп здатний працювати з частотою до 2000 мегагерц і споживати 39 ват. Техпроцес становить 40 нанометрів, що вказує на розмір ноутбука - він повинен бути не більше 16 дюймів. При тестуванні в іграх, що вийшли у тому ж році, карта показала себе цілком гідно, видаючи в середньому від 30 до 40 кадрів в секунду на середніх і високих налаштуваннях.

Radeon HD 5870

AMD Mobility Radeon HD 5000 Series: Опис та фото.
Флагман AMD Mobility Radeon HD 5000 Series володіє високою продуктивністю і повноцінною підтримкою DirectX одинадцятій версії. У 2010 році, коли був випущений даний графічний процесор, відеокарта вважалася наймогутнішою і швидкісний з мобільних. Вона була розроблена на основі чіпа для настільної дискретної плати Radeon HD 5770. Також, як і попередній представник AMD Mobility Radeon HD 5000 Series, дана графічна карта мала двома варіантами пам'яті і форматом GDDR - все залежить від того, яка оперативна пам'ять стоїть на ноутбуці. Є текстурні блоки в кількості 40 штук і 16 блоків растеризації. Тактова частота даного графічного процесора - 700 мегагерц.
Знімні графічні карти AMD Mobility Radeon HD 5000 Series на 20 % продуктивніше карт попередніх серій, тому що в цій лінійці виробник вирішив зробити акцент на обробку даних і продуктивність. Що стосується ігор, то тут дана відеокарта є переможцем, так як навіть з максимальними графічними налаштуваннями і при чотириразовому згладжуванні, ігри-ровесниці працюють з частотою оновлення вище 30FPS. Відеокарта працює з частотою до 1000 мегагерц і споживає 50 ват, що набагато більше, ніж у попередньої моделі. Є сенс купувати ноутбук з такою карткою, якщо вбудовано гідне охолодження. Технологічний процес становить 40 нанометрів, а потужність обчислення інформації досягає 112 террафлопа. На низьких графічних налаштуваннях дана відеокарта видає більше сотні кадрів в секунду, а на високих налаштуваннях показники кадрів не падають нижче 30.

Radeon HD 5770

AMD Mobility Radeon HD 5000 Series: Опис та фото.
Ще одна відеокарта минулого лінійки, яка здатна працювати з технологією DirectX одинадцятій версії. Це величезний плюс для мобільних графічних плат, так як дана технологія дозволяє безперешкодно працювати з усіма додатками операційної системи і запускати більш-менш вимогливі ігри. Також є підтримка технології Avivo HD, яка спрямована на поліпшення перетворення відео файлів формату HD. Також є підтримка Eyefinity, якою славляться всі графічні прискорювачі AMD Mobility Radeon HD 5000 Series.
Чіп, під кодовою назвою Madison-XT, володіє тактовою частотою роботи 650 мегагерц. Відеопам'ять працює з частотою до 800 мегагерц. 1024 мб графічної пам'яті і шина 128 біт здатні забезпечити швидку обробку даних при високій пропускної здатності. На 627 мільйонів транзисторів розташувався 40-нанометроый технологічний процес, який споживає близько 30 ватт. З-за типу пам'яті GDDR5 кількість ядер шейдерів збільшилася до 400 штук, а частота складає 560 мегагерц.

Драйвери AMD Mobility Radeon HD 5000 Series

Звичайно, весь набір необхідних драйверів надає виробник ноутбуків. У їх комплектацію входить диск. Якщо з якоїсь причини диска немає, то скачать драйвера для відеокарти можна на сайті виробника ноутбука або виробника графічного процесора. Драйвера для дискретної карти дозволять повністю розкрити її потенціал і задіяти всі доступні функції.

Популярі новини
Загрузка...