Як зробити буквицю в "Ворді": покрокова інструкція

327 0 Новини високих технологій

Під час роботи з текстом в редакторі Word може знадобиться його як-небудь прикрасити, наприклад, додати буквицю. Благо величезний асортимент інструментів програми дозволяє це зробити. У цій статті буде розказано, як зробити буквицю в «Ворді» 10 року випуску, однак всі дії будуть загальними і для інших версій програми.

Визначення

А почнемо безпосередньо з визначення, що таке буквиця, але повною мірою опишемо саме буквицю в програмі. Як багато хто знає з уроків російської мови, буквиця – це заголовна буква, що стоїть на початку глави. Зазвичай вона має розмір, у багато разів перевершує інший шрифт у тексті. У програмі ж буквиця має такі ж характеристики, але її вставка може відрізнятися за місцем розташування. Наприклад, ви можете вставити її в сам текст. У такому разі слова будуть обходити її праворуч і знизу, а сама вона буде розташована у верхньому лівому куті аркуша. Другий же варіант передбачає її відокремлений розташування, коли інший текст знаходиться праворуч від буквиці, як ніби написаний в іншій колонці.


Робимо буквицю

Розібравшись, що це таке і як вона виглядає в програмі, можна переходити безпосередньо до того, як зробити буквицю в «Ворді». Отже, у нас є текст, який розбитий на глави. Перед користувачем стоїть завдання першу букву нової глави виділити, тобто зробити буквицю. Для цього:
 • Встановіть курсор перед тим словом, з першої літери якого потрібно зробити буквицю.
 • На панелі інструментів перейдіть на вкладку «Вставка».
 • В області інструментів «Текст» клацніть по кнопці «Буквиця».
 • З'явиться додаткове меню виберіть тип буквиці, який вам підходить.
 • Як зробити буквицю в "Ворді": покрокова інструкція
  Всього є два типу: «У тексті» і «На полі». Про них було сказано на початку цієї статті. Кожен тип названо іконою, на якій продемонстровано підсумковий вид вставляється буквиці. Клікніть по вподобаному розташуванню, та буквиця буде встановлена. Як можна помітити, робити її не так вже і складно, всього знадобилося чотири дії, щоб впоратися з поставленим завданням.


  Параметри буквиці

  Отже, розібралися, як зробити буквицю в «Ворді», але є ймовірність, що в результаті ви отримаєте не той результат, який був задуманий спочатку. У цьому випадку можна зробити ручну настройку буквиці, про що і піде зараз мова.
 • Відкрийте меню буквиці і виберіть пункт «Параметри».
 • З'явиться вікно, в якому запропонують вказати всі необхідні параметри відображення.
 • У графі «Положення» можете вибрати місце відображення буквиці, про це вже було розказано раніше.
 • У графі «Параметри» ви можете змінити шрифт, якщо хочете, щоб він відрізнявся від основного тексту.
 • Також можете змінити висоту рядків і відстань від тексту, змінюючи значення відповідних полях для введення.
 • Як зробити буквицю в "Ворді": покрокова інструкція
  Встановивши всі потрібні параметри, натисніть кнопку ОК. І буквиця ставиться такий, яким ви його задумали.

  Популярі новини
  Загрузка...