Як включити мережний адаптер в Біосі AMI, Award, Phoenix і UEFI

167 0 Новини високих технологій

Мережевий адаптер, або, як його ще називають, мережева карта у сучасних комп'ютерах завжди вбудована в материнську карту. Даний компонент слугує для надання доступу в відкритий Інтернет, саме в нього ви вставляєте Ethernet-кабель. За замовчуванням вона завжди включена, але деколи бувають збої, які призводять до деактивації роботи. У цій статті буде розказано, як включити мережевий адаптер через БІОС. Всього розглянемо три способи, так як існують три інтерфейсу BIOS, які в значній мірі відрізняються один від одного.

Поради

Перш ніж почати розповідати про те, як включити мережний адаптер в Біосі, варто згадати про деякі нюанси, які в тій чи іншій мірі можуть допомогти для вирішення виниклої задачі. Потрібно розуміти, що існує безліч версій БІОС і кожна з них певною мірою відрізняється від іншої. У статті буде розказано про чотирьох часто зустрічаються, однак це не гарантує, що ваш БІОС буде серед них. У будь-якому випадку ознайомтеся з інструкціями, які будуть представлені нижче, і на їх основі зрозумійте головні принципи включення потрібної опції.


Якщо ви не впевнені, що проблема криється безпосередньо в відключеній налаштування в Біосі, тоді попередньо спробуйте виправити ситуацію в рамках самої операційної системи. Першочергово встановити або оновити драйвер мережного адаптера. Найчастіше це допомагає у вирішенні проблеми.

Включення в AMI

Як включити мережний адаптер в Біосі AMI, Award, Phoenix і UEFI
Отже, розібравшись з усіма нюансами і застереженнями, можна переходити безпосередньо до інструкції, як включити мережний адаптер в Біосі. І спочатку ми розберемо алгоритм дій у версії AMI.
 • Першочергово увійдіть в сам БІОС. Для цього при запуску комп'ютера необхідно натиснути спеціальну клавішу. На різних моделях комп'ютерів вона різна – від F2 до F12 або Delete.
 • Потрапивши в БІОС, перейдіть на вкладку «Advanced». Для переміщення використовуйте стрілки на клавіатурі.
 • В ній відкрийте меню «OnBoard Device Configuration», виділивши цей пункт і натиснути кнопку Enter.
 • Перейшовши в нове меню, знайдіть опцію «OnBoard Lan Controller». Прослідкуйте, щоб навпроти неї стояло значення «Enable». Якщо стоїть «Disable», це означає, що мережева карта вимкнена. В такому випадку змініть показник, натиснувши на нього Enter і вибравши в діалоговому віконці потрібний пункт.
 • Збережіть зміни, натиснувши клавішу F10 і підтвердивши свої дії.
 • Тепер ви знаєте, як включити мережний адаптер в Біосі, але це що стосується AMI, зважаючи на це, перейдемо до перегляду інших версій.


  Включення в Award/Phoenix

  Як включити мережний адаптер в Біосі AMI, Award, Phoenix і UEFI
  БІОС Award і Phoenix поставлені разом не просто так. Справа в тому, що Phoenix є по суті злегка модернізованою Award, однак інтерфейс у них залишився однаковим, тому інструкція буде загальною. До речі, якщо ви хочете дізнатися, як включити мережний адаптер в Біосі ASUS, то ця інструкція саме для нього.
 • Увійдіть безпосередньо в сам БІОС. Для цього при запуску комп'ютера натисніть одну з слідуючих клавіш: F2 F5 або Delete.
 • Перебуваючи в головному меню, необхідно перейти в розділ «Integrated Peripherals». Виділіть його та натисніть Enter.
 • У ньому аналогічним способом потрібно вже перейти в інший розділ – «OnChip Device Function».
 • У меню, вам необхідно знайти пункт «OnBoard Lan Device» і переключити його на значення «Auto». Для цього виділіть рядок, натисніть Enter і у вікні виберіть пункт «Auto» і знову натисніть Enter.
 • Збережіть внесені зміни, перейшовши в головне меню натисканням клавіші Esc і вибравши пункт «Save & Exit Setup».
 • Тепер ви в курсі, як включити мережний адаптер в Біосі Award і Phoenix. Ну а тепер переходимо до третьої різновиди Setup Utility.

  Включення в UEFI

  Як включити мережний адаптер в Біосі AMI, Award, Phoenix і UEFI
  Для більшості користувачів проблемою стає відповідь на питання, як включити мережний адаптер в Біосі з графічною оболонкою UEFI, так як інтерфейс у неї зовсім інший.
 • Увійдіть в UEFI. Найчастіше це відбувається шляхом натискання при запуску комп'ютера клавіші F8.
 • Перейдіть у вкладку «Advanced». Для цього вже можна використовувати мишу. Зауважте, якщо такого пункту немає, тоді потрібно натиснути клавішу F7 щоб він з'явився.
 • Відшукайте серед пунктом меню «OnBoard Device Configuration» і натисніть на нього.
 • Знайдіть рядок «Lan Controller» і в випадаючому списку поруч, виберіть пункт «Enable».
 • Перейдіть у вкладку «Exit» і вийдіть з UEFI, зберігши всі внесені зміни.
 • Ось так просто можна включити мережеву карту в UEFI. Робиться це, як можна помітити, на порядок простіше, ніж в інших способах, так як є графічний інтерфейс.

  Популярі новини
  Загрузка...