Як стати розробником ігор в Росії?

276 0 Новини високих технологій

Багато хто з читачів цієї статті, безсумнівно, люблять провести вечір за грою в комп'ютер. Чи популярна ММО РПГ, нікому не відома "індичка" або ж стара, перевірена часом і геймерами стратегія. І майже всі, хто так чи інакше залучені до індустрії відеоігор, хоч раз у житті замислювалися про те, як добре було б створити гру самому. Хтось хоче втілити в життя свої давні задуми, хтось- продемонструвати гравцям сюжет, який народився у його голові. Комусь здається, що він може створити ідеальну гру, в якої і йому самому потім буде приємно проводити час. Всім їм в голову приходило: "Хочу стати розробником ігор!" Зрозуміло, є і ті, хто хоче від виробництва ігор просто отримати гроші. На жаль і ах, щонайменше в світі ігор для мобільних пристроїв, таких більшість. Отже, як же почати розробляти власну гру?


Про що потрібно знати перед початком

Варто відразу зазначити, що розробка власної відеоігри - справа, принаймні спочатку, не надто прибуткова, і робити гру з розрахунку нагребти грошей марно. Особливо якщо ця гра - перша у вашому "послужному" списку. Втім, побоюватися не отримати якусь оплату за ваш труд все одно не варто. Якщо гра буде зроблена добре, в ній буде родзинка, яка зможе залучити гравців, то вона неодмінно знайде свою аудиторію.
Як стати розробником ігор в Росії?
Отже, перше, що потрібно майбутнього творця гри - це готовність. Готовність витрачати час, гроші і сили на створення чогось свого. Готовність отримати критику з боку користувачів. Готовність до падіння, адже зовсім не обов'язково перша гра виявиться хорошою. Що ще потрібно, щоб стати розробником ігор?


Впевненість. Впевненість у собі і в тому, що він зможе присвятити достатню кількість часу, сил і фінансів створення своєї гри, реалізації себе як творця. Як можна зрозуміти, дуже багато залежить від самого характеру людини, його сили волі і вміння долати труднощі. Здавалося б, чому це буває навіть важливіше хорошого знання потрібних програм і багатої фантазії? Все дуже просто: людина може почати писати свою гру, зробити їй відмінний сюжет, але, отримавши першу критику, а вона незмінно буде супроводжувати будь-якого розробника, опустити руки і кинути цю справу. Тому дуже важливо бути готовим до того, що гравцеві може не сподобатися гра.

З чого почати

Як стати розробником ігор, якщо до цього ви ніколи не зустрічалися з кодом повноцінної гри? Складно. Тому своє знайомство зі світом творіння відеоігор варто починати з меншого, ніж справжня гра. Почати можна з створення фанатських модифікацій і доповнень для різних ігор. Оскільки це тягне за собою втручання в файли вже готової продукції, вивчення структури, вивчення мов написання. Також моди в основному створюються для варіантів, які гарні: скільки поліпшень в погану гру не пхай, якщо у неї отвратный геймплей і нудний сюжет, грати цікавіше не стане. Приміром, дуже багато модів для таких проектів, як Skyrim і GTA, які мало хто може назвати поганими. А для дуже популярною декілька років тому Undertale фанати створювали навіть простенькі фанатські гри, по суті складаються з бійки з босами, яких не було в оригінальній версії.
Втім, якщо у вас немає досвіду написання модів/доповнень, це не дуже страшно, хоча такий підхід і буде вельми корисний. Просто в даному випадку доведеться витратити час на вивчення мов програмування і отримання мінімальних знань про те, як все це працює і на чому. Починати саме виробництво ігри варто з розробки ідеї. Варто розібратися, яку саме гру ви хочете: вибрати жанр, накидати хоча б приблизний сюжет (якщо він буде), придумати, який геймплей вам хотілося б мати.

Що знадобиться в першу чергу

Як стати розробником ігор в Росії?
Що потрібно знати, щоб стати розробником ігор? Як мінімум кілька мов програмування і суть роботи ігор. Ось список того, що неодмінно знадобиться, якщо ви хочете створити свою гру:
 • Знання таких мов програмування, як Java, C++, HTML. Це необхідний мінімум, без якого створити що-небудь буде вкрай проблематично.
 • Розуміння, як влаштована гра. Його найпростіше отримати за допомогою написання фанатських модифікацій і доповнень до вже існуючих проектів.
 • Готовність до критики з боку користувачів, а також впевненість в собі і бажання чогось досягти.
 • Ідея. По суті, ідея - це все, на чому тримаються проекти у творців інді-ігор. Саме вона може зробити роботу початківців по-справжньому доброю.
 • Розробка гри з нуля

  Отже, у вас є ідея і знання мов програмування, але питання про те, як стати розробником ігор з нуля, все ще стоїть. Дійсно, не маючи за плечима ніякого досвіду роботи з повноцінною грою, складно просто так придумати план роботи. А не маючи гонорарів від минулих проектів, складно знайти гроші на створення чогось нового.
  Адже, так чи інакше, поодинці розробити гру практично неможливо: крім доброго знання мов програмування, для цього необхідно вміти малювати в достатній мірі, щоб зробити дизайн, а також розбиратися в музиці, щоб підставити відповідну безкоштовну композицію/оплатити її використання. Зрозуміло, ніяка музика грі не підійде краще, ніж написана спеціально для неї, але в цьому випадку доведеться шукати музикантів, а також знайти того, хто виконає роль композитора. Якщо у майбутньої гри планується наявність озвучення мови героїв, необхідно знайти також акторів озвучування, а якщо проект передбачає підтримку декількох мов - ще й хороших перекладачів і при необхідності акторів дубляжу. Зрозуміло, якщо серед ваших друзів немає таких людей, їх послуги будуть не безкоштовними. Також багато програм, які використовуються в розробці, планами, хоч і коштують недорого. Тому серед початківців розробників, не мають великого капіталу, вельми популярний збір коштів на краудфандинговых майданчиках. Для цього потрібно зареєструватися на будь-якій подібній майданчику, створити свій проект, в якому потрібно висловити чітку мету і необхідну кількість коштів. В їх наборі допомагають різні винагороди для людей, скидывающих гроші, наприклад безкоштовна копія гри або унікальний мерч.

  Отже, коли у вас вже є початкова грошова база, варто приступати безпосередньо до розробки.

  Програми для розробки

  Програм для розробки ігор на даний момент існує безліч. Всі вони розрізняються по мові програмування, який використовують, по простоті інтерфейсу і також по платформі, на яку випускається проект. Unity3D - одна з найпопулярніших програм. Вона підтримує більшість існуючих платформ, включаючи Windows, Android, Linux та інші, а також декілька мов програмування, в які входять C++ і Java. Також у Unity3D є безкоштовна копія, призначена для початківців геймдевов. Основний мінус програми - вона підтримує лише англійську мову.
  Як стати розробником ігор в Росії?
  Game Maker - ще одна дуже популярна програма. Однак вона підтримує тільки Windows, що робить її нездатною створювати ігри для мобільних пристроїв. 3D Rad - програма, яка працює з 3D-іграми. Має російську мову. Також для розробки знадобляться графічні редактори (приклад - Adobe Photoshop або Adobe Illustrator), програми для роботи зі звуком.

  Процес розробки гри на ПК

  Як стати розробником ігор в Росії?
  Отже, в наявності всі перераховані вище фактори, а також є програма для написання, а як стати розробником ігор на ПК - все ще під питанням? Почати варто з детального опрацювання ідеї та написання проектної документації. Коли паперова частина закінчена, можна перейти в графічні редактори. Необхідно намалювати ескізи інтерфейсу, локацій, персонажів і багато-багато іншого. Звичайно, якщо вам вдалося знайти людей, які можуть зайнятися частиною виробництва, це дуже здорово, адже робити все одному вкрай складно. Однак у такому разі цим людям ще необхідно детально пояснити свою задумку.
  Далі слід прописати всі сюжетні лінії і діалоги. Це важлива частина роботи, адже саме через це гравцеві розкривається сюжет. Не слід забувати і про розрахунок та балансування як бойової, так і економічної системи. Все прописано? Можна починати вносити в гру контент. Безліч модельок персонажів, зброї, оточення і складання з цього ігрових локацій - зовсім не всі. Необхідно зробити зручний інтерфейс, вписати всі тексти, скласти систему навчання, заповнити параметри всіх НПС і персонажів. Коли задумка майже готова, рівні і персонажі промальовані, а механіки прописані, варто протестить гру, пройшовши самостійно або найнявши тестерів. І останнім кроком буде аналіз отриманих після тестів даних, виправлення знайдених помилок та оптимізація ігрового процесу.

  Як стати розробником ігор на Android

  Якщо ваша гра передбачає те, що нею будуть користуватися гравці платформи Android, яка встановлюється на мобільних пристроях, то слід потурбуватися поруч виникають нюансів. По-перше, варто знати, що найбільша платформа з поширення подібних ігор - Play Market. Для додавання свого проекту туди доведеться оплатити володіння акаунтом розробника. Зараз перед тим, як стати розробником ігор на "Андроїд", а, точніше, викласти свій проект в загальний доступ, доведеться заплатити близько 25 $ (близько 1700 рублів) за рік використання облікового запису розробника. Все це робиться через сервіс Google Play Console. Після цього на цьому ж сайті можна додати свою гру і налаштувати те, як вона буде показуватися. В тому числі і відзначити, що це бета/альфа тест або релізна версія. По-друге, інтерфейс ігор для мобільних пристроїв повинен відрізнятися від їх ПК-аналогів. Кнопки повинні показуватися на екрані і бути досить великими, щоб по них можна було без проблем потрапити пальцем, але при цьому не повинні перекривати область дій. Текст повинен бути більше, щоб бути читабельним, як і сам відеоряд гри: дозвіл мобільних пристроїв не настільки велика, як на ПК. По-третє, донат і реклама. Це в деякому сенсі бич всіх ігор на мобільні пристрої, адже навіть заходячи в платну гру, гравець не захищений від того, що йому запропонують купити "ось це ось" за реальні гроші. Що вже говорити про ftp-ігри. Однак, як показує статистика, якщо в проекті занадто багато реклами - користувачі його швидко закидають. Важлива частина розробки ігор для мобільних пристроїв - зробити так, щоб вона була доступна не тільки при підключенні до інтернету. На відміну від персональних комп'ютерів, телефони і планшети легко можуть опинитися поза зоною дії мережі. Засвоївши всі ці правила, можна приступати до розробки. Робиться це також через програми на кшталт Unity 3D, Construct 2 або Unreal Engine. У загальному і цілому процес розробки не буде сильно відрізнятися, за винятком хіба що вищевикладених пунктів.

  Компоненти хорошої гри

  1. Сюжет. Він повинен бути добре прописаний і поданий, щоб залишатися цікавим гравцеві. Не варто переборщувати з кількістю тексту: статистично більшість гравців вважають за краще перегортати великі репліки і опису. Отже, сюжет включає в себе 3 пункти, які необхідно розглянути і обдумати:
 • Сценарій. Сама сюжетна лінія.
 • Атмосфера. Те, за що багато людей люблять ігри, оточення сюжетної лінії додатковими квестами, легендою світу.
 • Постановка. Спосіб, яким розповідається історія.
 • 2. Графіка і звук. Графіком також можна розділити на кілька пунктів: сама графіка і розробка дизайну локацій. Звук не повинен відволікати від проходження, а лише доповнювати його, допомагаючи гравцеві зануритися в світ. Також варто відзначити, що якість озвучки (якщо вона є) також має великий вплив на сприйняття світу гри. І останнє, що вкрай важливо знати про звук, якщо вже ви вирішили озвучувати героїв на декількох мовах, потрібно перевірити, не лише достовірність перекладу, але і приблизний збіг голосів і міміки персонажів. 3. Геймплей. Геймплей повинен відповідати темі та ідеї проекту, а також бути досить простим і зрозумілим. 4. Ідея. Останнім у цьому списку але, мабуть, перше за важливістю. Зараз індустрія ігор дуже розвинена, і придумати щось нове дуже складно. Тим більше якось шокувати геймплеєм або графікою. Тому один з основних "чіпляють" компонентів, який може змусити гравця після повернутися в гру і перепройти її - ідея та її реалізація.

  Дизайн рівнів

  Створюючи рівні, важливо пам'ятати, що вони повинні бути одночасно достатньо простими (якщо бути складною - не мета гри) і цікавими. Те ж саме стосується і локацій відкритого світу. Оточення не повинна плутати гравця, змушувати його бродити в пошуках виходу.
  Як стати розробником ігор в Росії?
  Можна поставити собі мету - чого гравець повинен домогтися у тому чи іншому місці, яка атмосфера там має бути. Також варто відзначити, що всі рівні гри повинні бути виконані в єдиній стилістиці, так, щоб вони були єдиним цілим. Приклад відмінного поєднання рівнів - платформер Ori and the Blind Forest. Гра хоч і виглядає єдиним цілим, насправді розділена на декілька рівнів, які, будучи вкрай різними, виглядають дуже цілісно. Сумнівів, що і Дерево Вод, і Вогняна Гора і Долина Вітрів, і Дерево Духів - частина єдиного світу, не виникає.

  Корисні фішки

 • Частіше намагайтеся побачити проект з точки зору гравця, оцінити своє творіння. Запитайте себе про те, чи хотілося б вам грати в це. А перепройти?
 • Беріть участь в різних конкурсах. Такі регулярно проходять як серед ігор на ПК, так і серед ігор на мобільні пристрої.
 • Зробіть гарну презентацію. Якщо можливо, запишіть відеоролик про гру.
 • Постарайтеся не перевантажувати користувача складністю геймплея. Одна справа, якщо сама гра непроста, і тоді на неї знайдеться своя аудиторія. А ось якщо проблеми доставляє сам геймплей, навряд чи хтось повернеться.
 • Не затягуйте заставки і кат-сцени занадто надовго.
 • Постарайтеся не надокучати гравцям рекламою і пропозиціями доната. Якщо проект зачепить людини, він сам захоче в нього задонатить. А от якщо на екрані буде постійно вискакувати пропозицію купити чергову річ або валюту, швидше вже геймер захоче вийти.
 • Якщо ви раптом замислюєтеся над тим, як, наприклад, стати розробником ігор "Блок Страйк", точніше, членом команди якого-небудь проекту, найбільш вірним і простим виходом буде поговорити про це з одним із вже працюють там девов.
 • Розробка у Росії

  Що ж, якщо вас мучить питання про те, як стати розробником ігор в Росії, то на нього відповісти. Так само, як і в усьому світі. За винятком лише того, що може бути складніше знайти собі помічників і більшу частину роботи доведеться виконувати самому. Основною проблемою для російськомовних розробників є невелика кількість команд, готових прийняти їх у свій штаб, а також те, що 90 % програм і майданчиків для розміщення ігор є англомовними і не підтримують російську мову.

  Співпраця з різними компаніями

  Багато компаній розробників люблять приплив нових кадрів, і не дивно: нові люди приносять нові ідеї. На сайтах багатьох компаній можна побачити пропозиції вакансій, різні оголошення. Приміром, на сайті компанії Blizzard, одного з найбільших геймдевов, є вкладка "Вакансії", де можна побачити список потрібних фахівців і вимоги компанії до них.
  Як стати розробником ігор в Росії?
  Варто зазначити, що для того, щоб потрапити в яку-небудь дійсно велику і відому компанію, необхідно не просто мати ідею і потенціал, але і відмінно володіти необхідними навичками і прекрасно знати необхідні мови програмування. Також подібна робота зазвичай припускає додаток чималих сил і використання повного робочого дня.

  Саммари

 • Почніть з написання модифікацій для вже існуючих ігор: так швидше і легше всього зрозуміти структуру.
 • Відмінним рішенням для отримання первинних фінансів для розробки є краудфандінг.
 • У хорошій грі на гідному рівні знаходяться сюжет, звук, графіка, геймплей і ідея.
 • Не варто писати простирадла тексту в діалогах. Більшість гравців вважають за краще витрачати довгі репліки. Для розкриття сюжету приділіть більше уваги вчинків персонажів.
 • Навіть шедевральну гру може зіпсувати погана озвучка/дубляж/зведення звуку.
 • Як стати розробником ігор в Росії?
 • Спробуйте продемонструвати своє творіння на конкурсах.
 • Якщо є можливість і бажання продовжувати займатися розробкою ігор, можна вступити у вже існуючу команду розробників.
 • Популярі новини
  Загрузка...