Як дізнатися марку материнської плати в комп'ютері? Програмне та візуальне визначення моделі материнської плати

327 0 Новини високих технологій

Не часто, але буває, що користувачі цікавляться тим, де в комп'ютері подивитися марку материнської плати. Це може знадобитися в багатьох ситуаціях, включаючи випадки заміни обладнання, установки додаткових планок пам'яті або навіть перепрошивки первинної системи введення/виведення BIOS (UEFI). Для отримання таких відомостей можна використовувати кілька найпростіших методів, серед яких знайдуться і кошти операційних систем Windows, і деякі сторонні інструменти. Ось про це і піде далі мова.

Як дізнатися марку материнської плати в комп'ютері: найпримітивніший метод

Якщо мова щодо пошуку потрібної інформації йде виключно про стаціонарних комп'ютерах, а не про ноутбуки, одним з найпростіших методів є перегляд маркування материнської плати при безпосередньому доступі до неї шляхом зняття однієї з бічних кришок системного блоку. В лептопах, також належать до класу настільних ПК, така процедура ускладнена, оскільки розібрати пристрій без спеціальних знань іноді буває неможливо. Як дізнатися марку материнської плати комп'ютера в цій ситуації?


Інформація в первинних системах BIOS/UEFI

За великим рахунком «вивудити» такі відомості можна безпосередньо при включенні комп'ютера або ноутбука, коли на екрані з'являється коротка інформація про встановлені компонентах. Але ж вона затримується лише на пару секунд, і користувач просто не встигає зреагувати.
Як дізнатися марку материнської плати в комп'ютері? Програмне та візуальне визначення моделі материнської плати
У цьому випадку можна зайти в саму первинну систему BIOS і подивитися або на головну вкладку (Main), або в розділ системної інформації (System Information). В звичному відображенні пункту Motherboard тут може не бути, зате номер моделі і назва присутні завжди. Саме цей номер і є тим самим ідентифікатором.

Як дізнатися, яка материнська плата на комп'ютері: відомості про систему

Але далеко не всі користувачі «дружать» з первинними системами, вважаючи за краще отримувати інформацію через звичний і більш зручний графічний інтерфейс операційних систем Windows. Як визначити марку материнській плати на комп'ютері засобами Windows? Немає нічого простіше, ніж скористатися розділом відомостей про систему, в якій вказані всі номенклатурні найменування обладнання та номери деяких основних пристроїв з короткими характеристиками. Викликається такий інструментарій через консоль «Виконати» введенням скорочення msinfo32.


Як дізнатися марку материнської плати в комп'ютері? Програмне та візуальне визначення моделі материнської плати
У головному розділі слід знайти пункт «Ім'я основний плати» і подивитися на вказаний номер. Але проблема деяких комп'ютерних пристроїв полягає в тому, що іноді серійний номер може бути не зазначений. Як дізнатися марку материнської плати в комп'ютері, якщо у відомостях про систему нічого конкретного немає?

Використання інструментарію діалогу DirectX

У такий ситуації буває доцільно скористатися засобом діагностики DirectX, що входять до складу будь-якої версії платформи. Викликати діалог можна з того ж меню «Виконати» введенням скорочення dxdiag.
Як дізнатися марку материнської плати в комп'ютері? Програмне та візуальне визначення моделі материнської плати
На головній вкладці, правда, буде зазначений виробник комп'ютера і його модель, тим не менш саме за повним найменуванням моделі ПК або ноутбука можна задати пошук в Інтернеті, наприклад на офіційному сайті виробника, і дізнатися, яка саме «рідна» материнська плата в ньому встановлена.

Точне визначення моделі «материнки» через командний рядок

Але описані вище методи не завжди надають максимально точну інформацію. Якщо визначити виробника можна без особливих проблем, то довідатися маркування «материнки» може і не вийти. Як дізнатися марку материнської плати в комп'ютері, якщо вичерпної відповіді на свої запитання користувач не отримав? Для самого точного визначення номера основної плати, якщо говорити виключно про засоби операційних систем Windows, слід скористатися командним рядком (cmd).
Як дізнатися марку материнської плати в комп'ютері? Програмне та візуальне визначення моделі материнської плати
Виробник визначається шляхом виконання команди wmic baseboard get manufacturer, а номер моделі «материнки» відображається після введення рядка wmic baseboard get product. Зверніть увагу, що показаний буде тільки номер самого продукту, але ніяк не додаткові характеристики.

Отримання інформації за допомогою інформаційних утиліт

Якщо ж потрібно дізнатися, яка материнська плата на комп'ютері, та ще й переглянути деякі додаткові інформаційні матеріали, застосовувати слід сторонні утиліти, яких на сьогоднішній день знайти в тому ж Інтернеті можна досить багато. Так, особливою популярністю користуються програми на кшталт AIDA64 або Speecy.
Як дізнатися марку материнської плати в комп'ютері? Програмне та візуальне визначення моделі материнської плати
Непогано в цьому відношенні виглядає і всім відома програма CPU-Z. В принципі, особливої різниці, яке саме програмне забезпечення для отримання вичерпної інформації буде використано, немає. Практично всі програми цього класу дуже схожі між собою і за принципами організації інтерфейсу, і по інструкції характеристик встановленого обладнання. Різниця може полягати тільки в тому, що деякі з них можуть використовуватись, скажімо, для розгону центральних і графічних процесорів програмними методами.

Універсальний детектор від Intel

Мабуть, одним з найцікавіших і в деякому сенсі є універсальним додаток SSU – програма, яка визначає материнську плату і всі супутні «залізні» компоненти на всіх без винятку комп'ютерах і в абсолютно різних операційних системах. Для Windows вона випускається в портативному виконанні – у вигляді одного-єдиного виконуваного файлу формату EXE.
Як дізнатися марку материнської плати в комп'ютері? Програмне та візуальне визначення моделі материнської плати
Після старту програми в списку головного вікна потрібно відзначити потрібний пункт (в нашому випадку це Motherboard) і скористатися натисканням кнопки сканування, після чого і буде показаний необхідний інформаційний результат. Перевага цієї утиліти полягає ще і в тому, що на фінальній стадії визначення того чи іншого компонента комп'ютера можна скористатися засобами усунення неполадок, при використанні яких користувач буде перенаправлено на офіційний сайт виробника обладнання в Інтернеті.

Звернення до інтернет-ресурсів, виробників і онлайн-тестування

Нарешті, давайте подивимося, як дізнатися марку материнської плати в комп'ютері виходячи з відомостей, які можна знайти у Всесвітній павутині. Звертатися у цьому випадку рекомендується безпосередньо до офіційних ресурсів, де за номером моделі можна отримати необхідні відомості. Проте деякі виробники користувачам, які самостійно не змогли визначити відомості по материнській платі, пропонують провести онлайн-тестування ПК або ноутбука, після чого буде виданий список з усім встановленим обладнанням (у випадку з лептопами часто видається список базовій комплектації і того, що встановлено в реальності). Крім того, щоб кожен раз не звертатися до сайту, в якості додаткового інструменту можна встановити спеціальну програму-агент (зразок Dell Assistant), яка і зможе відстежувати конфігурацію комп'ютерної системи.

Популярі новини
Загрузка...