GPU в комп'ютері - що це таке, різновиди

179 0 Новини високих технологій

У цій статті можна отримати пояснення, що GPU в комп'ютері - це графічний процесор, або, як багатьом зручно говорити, відеокарта. Вона може бути вбудованою або дискретною. В залежності від виду карти можна підібрати необхідне охолодження і гідне харчування.

Вбудований GPU

GPU в комп'ютері - що це таке, різновиди
Інтегрована відеокарта розташовується на материнській платі або в процесорі. Те, що це GPU в комп'ютері, не означає, що треба запускати вимогливі ігри чи фільми у високій якості. Справа в тому, що відеокарти даного типу розраховані на роботу з простими додатками, які не вимагають великих ресурсів. До того ж вони не споживають велику кількість енергії. Що стосується обсягу пам'яті, інтегрований GPU в комп'ютері використовує для роботи обсяг і частоти оперативної пам'яті. Більшість користувачів використовують картки цього типу тільки для того, щоб встановити драйвера на дискретну відеокарту.

Дискретний GPU

GPU в комп'ютері - що це таке, різновиди
Дискретний вигляд GPU в комп'ютері - що це таке? На відміну від інтегрованого графічного процесора, дискретні відеокарти являють собою окремий модуль, який складається з самого процесора, декількох радіаторів, кулерів охолодження чіпів пам'яті, конденсаторів, а в разі підвищеної потужності - водяного охолодження.


Такі відеокарти можуть бути ігровими, так і офісними. Наприклад, у виробника Invidia вони розрізняються серіями виходу. Ось модель GT630 є офісної, а GTX660 іменується ігровий. Перша цифра означає покоління графічного процесору, а дві наступні вказують на серію. Нумерація до 50 серії говорить про те, що обладнання є офісним, а від 50 до 90 - це ігрові карти. Причому чим більше цифра, тим продуктивніше чіп використовується у відеокарті. Приставка у вигляді літери "Х" означає передлежання до ігрової категорії, так як такі відеокарти мають розгінний потенціал. Також їм потрібно окреме додаткове живлення, тому що їх ресурси споживають багато енергії. Тепер є загальне уявлення про те, що це - GPU в комп'ютері.


Що стосується карток виробника Radeon, то у них система впізнання дуже проста. У чотиризначною системі перша цифра відповідає за покоління, друга - за серію, а дві останні цифри вказують на послідовність моделі. За відмінність між офісними і дискретними представниками відповідають саме вони.

Нормальна температура GPU в комп'ютері

GPU в комп'ютері - що це таке, різновиди
Для нормального функціонування в процесорі повинна підтримуватися оптимальна температура, і для кожного комплектуючого вона своя. Що стосується GPU, то його робоча температура зазвичай не перевищує позначки 65 градусів. Чіп може витримати нагрівання до 90 градусів, але краще не допускати подібного, інакше складові відеочіпа піддаються руйнуванню. За нормальну температуру відповідають кілька складових відеокарти - це термопаста, кулери, радіатори і система живлення. Термопасту необхідно регулярно міняти, так як з часом вона твердне і втрачає свою охолоджуючу функцію. Її заміна не займає багато часу - достатньо видалити залишки старої пасти і акуратно нанести нову.
Ще один спосіб, як знизити температуру GPU в комп'ютері - це грамотний вибір кулерів. Будь-яка ігрова відеокарта оснащена кулерами від одного до трьох штук. Чим більше вентиляторів, тим краще будуть охолоджуватися радіатори. Що стосується офісних представників, то виробники розміщують на платах в основному тільки радіатори або один кулер.

Харчування для GPU

GPU в комп'ютері - що це таке, різновиди
Вбудовані графічні процесори не потребують в додатковому харчуванні, однак дискретні представники вимагають більш потужного блоку живлення. Офісні відеокарти будуть нормально функціонувати і з блоком в 450 ватт. Для знімних графічних прискорювачів буде потрібно блок живлення понад 500 ватт. При грамотному його підборі можна повністю розкрити потенціал відеокарти. Тим більше що система охолодження дискретної відеокарти буде краще функціонувати при достатній кількості електроенергії. Харчування відіграє важливу роль. Без графічного процесора прискорення неможливо вивести зображення на екран. Щоб побачити, як відображається відеокарта в системі, достатньо зайти в панель управління і відкрити вкладку "Відеоадаптери". Якщо відображається напис "Пристрій не упізнано", то необхідно встановити драйвера для свого графічного процесора. Після установки драйверів модель карти буде коректно відображатися в системі.

Популярі новини
Загрузка...