Може працювати комп'ютер без відеокарти і які відеокарти називаються дискретними

396 0 Новини високих технологій

Відеокарта призначена для виводу зображення на екран, тому зовсім від неї відмовитися не можна. Якщо немає бажання купувати додатково дискретну карту, то для повсякденних потреб підійде і звичайна, вбудована в материнську плату або в процесор. Може працювати комп'ютер без відеокарти? Ні, не може. Хоч якийсь графічний процесор повинен бути присутнім на "борту".

Відеокарти, вбудовані в процесори

Багато виробників сучасних процесорів випускають устаткування з вбудованим графічним чіпом. Зазвичай такі відеокарти не призначені для великих навантажень у вигляді комп'ютерних ігор, але для перегляду фільмів або найпростіших додатків, їх цілком достатньо. На даний момент існує дві конкуруючі фірми, що випускають у світ процесори Intel і AMD.


Може працювати комп'ютер без відеокарти і які відеокарти називаються дискретними
AMD випустила процесор Ryzen з неймовірною графікою vega, яка може зрівнятися з багатьма моделями ігрових карт середнього рівня. Проте їх надійність часом викликає у користувачів сумніви. Адже виробник має погану славу щодо перегріву свого обладнання. Причина таких звинувачень — це непропорційні параметри. Але в останні роки компанія вирішила порадувати своїх фанатів новим процесором з розгінної вбудованою відеокартою, яка виключає потребу в дискретній відеокарті. AMD повністю перевершила себе в питанні про те, чи може працювати комп'ютер без відеокарти, яка ставиться окремо. У Intel все набагато простіше. Компанія давно славиться своїми відрегульованими частотами і пропорційними параметрами, щодо потужності. Їх графічні процесори покращуються з кожним поколінням.
Може працювати комп'ютер без відеокарти і які відеокарти називаються дискретними
Використовуючи свою знамениту стратегію "Тік-Так-Так+", вони вирішують зробити більш тонкий техпроцес і вбудувати більш потужну відеокарту. Останнє покоління, яке покорило серця фанатів своєю потужністю, носить ім'я Coffee Lake зі вбудованою відеокартою INTEL UHD 630.


Відеокарти, вбудовані в материнські плати

Чим відрізняються інтегровані графічні чіпи в процесор і материнську плату? І чи може комп'ютер працювати без відеокарти того чи іншого обладнання? Практично всі відомі виробники відмовилися від інтеграції графічних процесорів в материнські плати, поступившись цю можливість виробникам процесорів.
Може працювати комп'ютер без відеокарти і які відеокарти називаються дискретними
Материнські плати, випущені до 2015 року, ще можуть порадувати користувачів наявністю у себе відеокарти, а сучасні материнські плати розраховані на дискретні карти. Тим не менш варто відзначити, що графічні процесори, вбудовані в такі комплектуючі, набагато слабше тих, які інтегровані в процесор.
Може працювати комп'ютер без відеокарти і які відеокарти називаються дискретними
Може комп працювати без відеокарти, вбудованої в материнську плату, якщо вона є в процесорі або є дискретною? Для роботи ПК підійде будь-який графічний процесор, який є в системі.

Дискретні відеокарти: призначення, опис

Може працювати комп'ютер без дискретної відеокарти? Під терміном "дискретна відеокарта" мається на увазі знімна графічна карта, яка покращує якість зображення на моніторі, використовуючи весь свій потенціал і можливості. На відміну від своїх вбудованих побратимів, дискретна відеокарта володіє додатковими функціями, які пересічний користувач не цікавиться.
Можливість підтримки декількох моніторів, тобто можна виставити 3 6 або 9 моніторів так, щоб вони виглядали немов один великий дисплей, дозволяє насолоджуватися грою або переглядом фільмів. Наступна функція підійде для ігроманів — це підтримка віртуальної реальності. Використовуючи спеціальне обладнання, наприклад окуляри, можна грати в ігри, які підтримують VR.
Може працювати комп'ютер без відеокарти і які відеокарти називаються дискретними
Ще один плюс такої відеокарти — це якісне зображення, висока чіткість картинки і реалістична передача кольору. Володіючи високою пропускною здатністю і чималим запасом пам'яті, дискретна відеокарта здатна видавати плавне і деталізоване зображення. На питання про те, чи може працювати комп'ютер без відеокарти, яка не є вбудованою, відповідь — може, якщо в ній немає потреби.

Висновок

Інтегровані відеокарти не володіють власним запасом пам'яті — їх продуктивність безпосередньо залежить від того, скільки оперативної пам'яті встановлено в системі. Якщо відеокарта вбудована в процесор, то варто подбати про охолодженні. Можна працювати на комп'ютері без відеокарти, вбудованої в материнську плату і процесор? Немає. Справа в тому, що навіть для роботи з дискретною відеокартою потрібно мати в інтегровану систему. Після установки драйверів для дискретної карти інтегровану можна просто відключити.

Популярі новини
Загрузка...