"Андроїд": історія. Скільки версій "Андроїда" існує? Остання версія Android

255 0 Новини високих технологій

Більшість випусків Android мають назви цукерок або тістечка. Перша версія ОС (1.0), публічно випущена у вересні 2008 року, не мала ніякого імені, як всередині системи, так і за її межами. Розробник Jean-Baptiste Queru офіційно випустив Android Police у 2012 році безіменною. Так само й інша, більш рання версія Android 1.1 випущена в лютому 2009 року, не мала назви. Під час розробки, протягом всієї історії "Андроїда", ця версія використовувалася тільки з внутрішнім ім'ям Petit four, що має відношення до французького десерту. Всі наступні версії Android також мали імена, складені з використанням назви десертів в алфавітному порядку. Багатьом подобається думати, що це через тих «смачненького», які пропонує програма користувачам, але швидше за все у авторів є дуже гарне почуття гумору, і вони, схоже, люблять смачні десерти.


Розвиток бренду "Андроїд"

"Андроїд": історія. Скільки версій "Андроїда" існує? Остання версія Android
Минуло майже 10 років з тих пір, як перший офіційний Android-телефон дебютував на ринку. Рішення Google зробити Android ОС з відкритим вихідним кодом дозволило йому стати дуже популярним у всіх провідних виробників телефонів. Буквально через кілька років після запуску Android 1. 1 petit four, смартфони, на яких встановлена ОС, були всюди. Тепер він став найпопулярнішою мобільної ОС у світі, перемігши безліч конкурентів, таких як Symbian, BlackBerry, Palm OS, webOS і Windows Phone. IOS від Apple - єдина платформа, яка як і раніше залишається серйозним конкурентом Android. У жовтні 2003 року була заснована компанія Android Inc в Пало-Альто. ОС спочатку призначалася для поліпшення систем цифрових камер. Компанія зробила прорив у 2004 році, показавши, як Android, встановлений на камеру, зможе підключатися по бездротовій мережі до ПК. Потім цей комп'ютер повинен був підключатися до Android Datacenter, де власники камер могли зберігати свої фотографії в інтернеті на хмарному сервері. Згідно з історії "Андроїда", її команда спочатку не думала про створення ОС для мобільного обчислювальної системи.


Але навіть у той час ринок автономних цифрових камер був не надто великим і мав тенденцію до зниження. Тому через кілька місяців Android Inc вирішив переключитися на використання ОС всередині мобільних телефонів. У 2005 році оригінальна компанія була придбана Google.
"Андроїд": історія. Скільки версій "Андроїда" існує? Остання версія Android
Рубін і інші творці програми продовжували розвивати ОС, але вже під новими власниками. Було прийнято рішення використовувати Linux в якості основи для ОС Android, а це означало, що програму можна було безкоштовно пропонувати стороннім виробникам мобільних телефонів. Google і команда Android розуміли, що компанія може заробляти гроші, пропонуючи інші послуги, які використовували ОС, включаючи додатки. Наступний етап історії "Андроїда". У вересні 2008 року був анонсований перший Android-смартфон. Він надійшов у продаж в США жовтні того ж року. Телефон з спливаючим 32-дюймовим сенсорним екраном в поєднанні з фізичною клавіатурою QWERTY не був ідеальним з точки зору дизайну. Проте в ОС Android 1.0 вже були вкраплені торгові марки бізнес-плану Google для ОС.
Він об'єднав ряд інших продуктів і послуг компанії, включаючи Google Maps, YouTube і HTML-браузер (pre-Chrome) і пошукову службу Google. У програмі присутня перша версія Android Market, магазину додатків, яким Google відводив особливу роль, з гордістю заявивши, що в ньому «будуть надані десятки унікальних, перше у своєму роді додатків для Android». Всі ці функції зараз звучать досить примітивно, але це був тільки початок зростання на ринку мобільних пристроїв.

Логотип Android

"Андроїд": історія. Скільки версій "Андроїда" існує? Остання версія Android
Історія "Андроїда" починалася з створення логотипу бренду. Спочатку відомий логотип для ОС Android, який виглядає як робот зеленого кольору, був створений Іриною Блок, працівником Google. Єдиною директивою дизайнерської команди Google було прагнення зробити логотип схожим на робота. Після цього Блок і Google вирішили зробити робот Android проектом з відкритим вихідним кодом. Сьогодні робот модифікований і використовується безліччю людей, тому що Google надає деякі зміни дизайну у відповідності з ліцензією Creative Commons Attribution 3.0. Cupcake була першою версією Android з відкритим кодом та назвою «смачне задоволення». Google щорічно розкриває назву нової версії і розміщує її статую на галявині перед будівлею компанії Visitor Center в Маунтін-В'ю, Каліфорнія. Самі статуї виготовляються з пінополістиролу з використанням твердого наповнювача, розмальовують і відправляються за 3000 миль у Каліфорнії для офіційного відкриття. Так в історії компанії відбувається практично щорічно, тому стільки існує версій Android, скільки років минуло з дня офіційного відкриття системи. Сьогодні це число дорівнює 9.

Завантаження YouTube з Cupcake

"Андроїд": історія. Скільки версій "Андроїда" існує? Остання версія Android
Після запуску Android 1.5 всього через кілька місяців, у квітні 2009 року, версія ОС отримала своє перше публічне ім'я: Cupcake. У ньому додано кілька нових функцій і поліпшень в порівнянні з першими двома публічними версіями, включаючи ті речі, які багато хто зараз вважають само собою зрозумілим, наприклад, можливість завантаження відео на YouTube і автоматичне відображення повороту екрану телефону, а також підтримка сторонніх клавіатур. Були додані нові функції, які включали підтримку операторів використовує мережі. Це дозволило Android-телефонів продаватися операторами по всьому світу, а скільки версій "Андроїда" існує сьогодні і які можливості кожної, можна уточнювати на офіційному сайті виробника. Деякі з телефонів, випущених з допомогою Cupcake, встановленої з коробки, включали перший телефон Samsung Galaxy разом з HTC Hero. Це стало новим підходом для Google, і компанія почала працювати ближче з виробником обладнання HTC, щоб продемонструвати чистий Android.

Підтримка CDMA на базі Donut

"Андроїд": історія. Скільки версій "Андроїда" існує? Остання версія Android
Google швидко запустив 1.6 Donut у вересні 2009 року. Він володів функціями введення вікна швидкого пошуку і швидкого перемикання між камерою, вбудованою відеокамерою і галереєю, щоб спростити процес захоплення мультимедіа. Donut також представив віджет Power Control для управління Wi-Fi, Bluetooth, GPS і т. д. Одним з телефонів, який був проданий з встановленою версією, була нещаслива Dell Streak, у якої був величезний для того часу 5-дюймовий екран. Остання версія "Андроїда" 2009 року Google випустила з офіційною назвою Eclair. Ця версія була першою з підтримкою перекладу тексту в мову, живі шпалери, підтримкою декількох облікових записів і навігацією по Google Maps.

Motorola Droid був першим телефоном, який включав Android 2.0 з коробки. Телефон був також першим на базі Android, який був проданий Verizon Wireless. Хоча Google було безпечніше використовувати Android в якості назви для своєї ОС, термін Droid був товарним знаком Lucasfilm, стосовно до роботам франшизи «Зоряних воєн». Motorola продовжує використовувати бренд Droid для багатьох своїх телефонів до сьогоднішнього часу.
"Андроїд": історія. Скільки версій "Андроїда" існує? Остання версія Android
Версія 2.2 Froyo була офіційно запущена в травні 2010 року. Смартфони з встановленим Froyo змогли скористатися кількома новими функціями, включаючи функції мобільного гарячої точки Wi-Fi, push-повідомленнями через службу Android Cloud to Device Messaging (C2DM), підтримку флеш-пам'яті і т. д. Перший смартфон з брендом Nexus One, випущений з Android 2.1 на початку 2010 року, незабаром отримав нове оновлення Froyo.

Оновлення інтерфейсу Gingerbread

"Андроїд": історія. Скільки версій "Андроїда" існує? Остання версія Android
Android 2.3 Gingerbread, запущений у вересні 2010 року, в даний час є найстарішою ОС, що знаходиться в користуванні. Google як і раніше перераховує її на своїй сторінці оновлення версій. Google стверджує, що в 2017 році 06% всіх пристроїв і раніше використовують Gingerbread і сьогодні користувачі можуть отримати оновлення версії "Андроїд" на телефоні. У Gingerbread додана функція ближнього зв'язку для смартфонів з необхідним обладнанням. Першим телефоном, який використовує Gingerbread з NFC-обладнанням, був Nexus S, який був спільно розроблений компаніями Google і Samsung.
У Gingerbread також була додана підтримка камер і відеочату в Google Talk. Планшетна версія Honeycomb випущена Google для установки тільки на планшети і мобільні пристрої з великими дисплеями. Вона була вперше продемонстрована в лютому 2011 року разом з першим планшетом Motorola Xoom і включала оновлення у вигляді переробленого користувальницького інтерфейсу для великих екранів та панель повідомлень, розміщена внизу дисплея планшета. Ідея полягала в тому, що Honeycomb запропонував конкретні функції, які не могли б оброблятися меншими дисплеями, що існували в смартфонах у той час. Це також було відповіддю Google і її партнерів на випуск iPad від Apple в 2010 році. Незважаючи на те, що Honeycomb був доступний, деякі планшети раніше випускалися з версіями Android 2.x на базі смартфонів. Зрештою Honeycomb виявився версією, яка насправді була не потрібна, оскільки Google вирішив інтегрувати більшість своїх функцій в наступну версію 4.0 Ice Cream Sandwich.

Розблокування телефону з Ice Cream Sandwich

"Андроїд": історія. Скільки версій "Андроїда" існує? Остання версія Android
Android 2.3 Gingerbread, запущений у вересні 2010 року, в даний час є найстарішою ОС, що знаходиться в користуванні. Google як і раніше перераховує її на своїй сторінці оновлення версій. Google стверджує, що в 2017 році 06% всіх пристроїв і раніше використовують Gingerbread і сьогодні користувачі можуть отримати оновлення версії Android на телефоні. У Gingerbread додана функція ближнього зв'язку для смартфонів з необхідним обладнанням. Першим телефоном, який використовує Gingerbread з NFC-обладнанням, був Nexus S, який був спільно розроблений компаніями Google і Samsung. У Gingerbread також була додана підтримка камер і відеочату в Google Talk. Планшетна версія Honeycomb випущена Google для установки тільки на планшети і мобільні пристрої з великими дисплеями. Вона була вперше продемонстрована у лютому 2011 року разом з першим планшетом Motorola Xoom і включала оновлення у вигляді переробленого користувальницького інтерфейсу для великих екранів та панель повідомлень, розміщена внизу дисплея планшета. Ідея полягала в тому, що Honeycomb запропонував конкретні функції, які не могли б оброблятися меншими дисплеями, що існували в смартфонах у той час. Це також було відповіддю Google і її партнерів на випуск iPad від Apple в 2010 році. Незважаючи на те, що Honeycomb був доступний, деякі планшети раніше випускалися з версіями Android 2.x на базі смартфонів. Зрештою Honeycomb виявився версією, яка насправді була не потрібна, оскільки Google вирішив інтегрувати більшість своїх функцій в наступну версію 4.0 Ice Cream Sandwich.

Версія KitKat для смартфонів

"Андроїд": історія. Скільки версій "Андроїда" існує? Остання версія Android
Android 4.4 - це перша версія ОС, яка фактично використовує раніше зареєстрована торгова назва для цукерок. У KitKat не було великої кількості нових функцій, але у нього дійсно була одна річ, яка реально допомогла розширити спільний ринок Android і була оптимізована для смартфонів з 512 МБ ОЗУ. Смартфон Nexus 5 від Google був першим з передвстановленою Android 4.4. Незважаючи на те, що KitKat запущений майже чотири роки тому, все ще залишається безліч пристроїв, які використовують його. На поточній сторінці оновлення версії платформи Google кажуть, що 151% всіх Android-пристроїв використовують версії Android 4.4 KitKat. Android 5.0 Lollipop випущений восени 2014 року, став серйозним потрясінням в загальному погляді ОС. Це була перша версія ОС, що використовує нову мову дизайну матеріалів Google, який, зокрема, полегшував виконання освітлення і тіньових ефектів, щоб імітувати паперовий вид користувальницького інтерфейсу Android. Користувальницький інтерфейс також отримав деякі зміни для Lollipop, включаючи оновлену навігаційну панель, багаті повідомлення для lockscreen і багато іншого. Подальше оновлення Android 5.1 зробило ще кілька змін. Вони включали офіційну підтримку двох SIM-карт, голосових викликів HD і захист пристрою, щоб зловмисники були заблоковані на телефоні навіть після скидання налаштувань. Смартфон Nexus 6 від Google, а також планшет Nexus 9 були першими пристроями, які попередньо встановили Lollipop. Зараз Android 5.0 Lollipop встановлений і використовується приблизно 29 відсотками всіх активних Android-пристроїв, згідно зі статистикою версії платформи Google.

Вертикальна прокрутка Marshmallow

"Андроїд": історія. Скільки версій "Андроїда" існує? Остання версія Android
Випущений восени 2015 року Android 6.0 Marshmallow включив в себе нові додатки для вертикальної прокрутки Google Now on Tap, вбудовану підтримку біометричної розблокування смартфона, підтримку USB Type-C, введення Android Pay і багато іншого. Першими пристроями з передвстановленим Marshmallow були смартфони Google Nexus 6P і Nexus 5X , а також планшет Pixel C. Поточна статистика на платформі Android показує, що Marshmallow чи не обігнав Lollipop як саму встановлену версію ОС, на яку припадає 322 відсотка всіх Android. Версія Android 7. 0 nougat системи Google запущена восени 2016 року. Багато нові функції "Нугата" включали в себе кращі багатозадачні функції для зростаючого числа смартфонів з великими дисплеями, такі як режим з розділеним екраном, а також швидке перемикання між додатками. Крім того, Google зробив кілька важливих змін:
 • Перемикання на новий JIT-компілятор для прискорення роботи додатків.
 • Підтримку платформи DayDream Virtual Reality.
 • На початку липня на сторінці статистики Android була надана інформація, що Android 7 1 nougat тепер встановлена на 158% всіх андроїд-пристроїв. Це число, ймовірно, зростатиме у найближчі місяці, навіть коли Google готується до випуску наступного великого оновлення ОС Android. Це дозволяє виробникам телефонів отримати останню версію і встановити її на більш дешеві телефони.
  "Андроїд": історія. Скільки версій "Андроїда" існує? Остання версія Android
  Візуальні можливості Oreo. У березні 2017 року Google офіційно анонсувала і випустила перший попередній перегляд для Android O, також відомий як Android 8 1 Oreo. У серпні Google підтвердила, що Oreo дійсно буде публічним ім'ям для Android 8.0. Google вдруге обрав назва торгової марки для Android (Oreo належить Nabisco). У відриві від своєї традиції Google вперше продемонстрував статую талісмана Android Oreo на прес-конференції в Нью-Йорку, замість того щоб показувати статую спочатку в штаб-квартирі Googleplex. Що стосується його можливостей, Android 8 0 Oreo містить безліч візуальних змін в меню «Налаштування», а також власну підтримку режиму «Картинка в картинці», каналів повідомлень, нових API автозаповнення для кращого управління паролями і заповнення даних та багато іншого. Android Oreo доступний для завантаження через Google Open Source Project від Google, а також доступний як оновлення для старих (і підтримуваних) пристроїв Nexus і Pixel від Google. Android Oreo також поставляється з власними пікселями Pixel 2 від Google.

  Розширення автономності з 9.0 Pie

  "Андроїд": історія. Скільки версій "Андроїда" існує? Остання версія Android
  Остання версія "Андроїда" 2018 року. Google запустив перший попередній перегляд розробника наступного великого оновлення Android 9.0 - 7 березня 2018 року. 6 серпня компанія офіційно запустила остаточну версію Android 9.0 і присвоїла їй офіційну назву - Pie. Він включає в себе ряд основних нових функцій і змін. Один з них перевантажує традиційні кнопки навігації на користь однієї подовженою кнопки в центрі, яка є новою кнопкою будинку. Прокрутка вгору від цього buttom викликає огляд, з останніми використовуваними програмами, панель пошуку і п'ять пропозицій внизу. Можна прокрутити вліво, щоб переглянути всі недавно відкриті програми, або перетягнути головну кнопку вправо, щоб швидко прокручувати їх. Система Android 9. 0" має деякі нові функції, призначені для збільшення часу автономної роботи смартфона, включаючи використання навчання у пристрої, щоб передбачити, які програми будуть використовуватися. Pie також має Шушь - функцію, яка автоматично переміщує телефон у режим «Не турбувати», коли він повертає екран телефону вниз по рівній поверхні. Також є Slices, який надає меншу версію встановленого додатка Google Search, пропонуючи певні функції без повного відкриття програми. Як зазвичай, "Андроїд" Pie буде першим доступний для телефонів Pixel від Google, але він також доступний і для Essential Phone. Він вийде на інші Android-смартфони і пристрої в найближчі тижні або місяці.

  Майбутнє зеленого робота

  Android пройшов довгий шлях від свого скромного початку, аж до того моменту, коли він став провідною мобільною операційною системою по всьому світу. Сьогодні Google знаходиться на самих ранніх стадіях розробки повністю нової ОС під назвою Fuchsia, яка може підтримувати всі: від смартфонів до планшетів, ноутбуків і навіть настільних ПК. Історія Android показує, що Google як і раніше надзвичайно прихильний ідеї розвитку бренду і навіть спробував розширити мобільний і планшетну ОС на інші пристрої, включаючи Android TV, Android Auto і WearOS. Частка ринку смартфонів на ринку Android в даний час складає від 85 до 86 відсотків, а iOS - від 14 до 15 відсотків. Всі інші мобільні операційні системи (Windows Phone /Windows 10 Mobile, BlackBerry, Tizen та інші) тепер мають менше 01% ринку телефонів. Компанія Google заявляє, що в даний час більше двох мільярдів активних пристроїв використовують її версії ОС. Одна з проблем для власників пристроїв Android, яка була проблемою для ОС з моменту її запуску, - це її оновлення з останніми виправленнями безпеки, не кажучи вже про розгортання в ефірі основних оновлень функцій для ОС. Якщо Apple почне продавати нові iPhone, які набагато дешевше, ніж поточні моделі, можна з упевненістю припустити, що Android буде продовжувати домінувати на ринку мобільних ОС, навіть незважаючи на проблеми, які взагалі-то швидко виправляються через оновлення.

  Популярі новини
  Загрузка...