Як використовувати функцію СУМА у "Ворді"

198 0 Новини високих технологій

Текстовий редактор «Ворд», зрозуміло, має дуже багато відзнак від свого побратима - табличного редактора «Ексель», проте в ньому також можна скористатися формулою СУМА. У цій статті буде розказано, як порахувати суму в «Ворді». Крім простого пояснення виконання цього завдання буде розказано про деякі нюанси роботи функції в програмі. Саме тому рекомендується дочитати статтю до кінця, щоб про все дізнатися.

Як порахувати у «Ворді» суму в стовпці

Почнемо ми безпосередньо з покрокового керівництва з виконання підрахунку суми. Однак, перш ніж братися за розрахунок, необхідно підготувати таблицю з даними, чим ми зараз і займемося.


Крок 1: створюємо таблицю з даними

Зрозуміло, функція СУМА у «Ворді» може бути виконана тільки в таблиці, адже в тексті її просто не вийде застосувати. Щоб ні у кого не залишалося зайвих питань, зараз буде детально розглянуто процес створення таблиці у текстовому редакторі від «Майкрософт».
 • Встановіть курсор в тій частині тексту, де передбачається розмістити таблицю.
 • Перейдіть на вкладку «Вставка».
 • На панелі інструментів клацніть по кнопці «додати таблицю».
 • У віконці, що з'явилося, вкажіть кількість рядків і стовпців таблиці.
 • Відразу після цього в зазначеному місці з'явиться таблиця з заданими вами кількістю осередків. Виконувати функцію СУМА у «Ворді» ми будемо на прикладі. Створимо таблицю з двома стовпцями і сім'ю рядками. У першому стовпці введемо найменування продуктів, а в другому – ціну за кілограм. У останньої, самої нижньої рядку і першому стовпці напишемо слово «Сума», а комірку у другому стовпці залишимо порожній, саме у неї ми будемо вставляти функцію СУМА.


  Як використовувати функцію СУМА у "Ворді"

  Крок 2: відкриваємо редактор формул

  Отже, таблиця створена, дані в неї внесені, тепер можна переходити безпосередньо до виконання функції СУМА у «Ворді». Для цього необхідно відкрити редактор формул. Виконується це дія досить просто:
 • Встановіть курсор в нижню праву клітинку відразу напроти клітинки зі словом «Сума».
 • Робити ми будемо суму стовпця в «Ворді», тому дуже важливо, щоб над осередком, в якій буде перебувати функція, йшов стовпець чисел для обчислення, саме тому наша таблиця має такий вигляд.
 • Перейдіть на вкладку «Макет», яка знаходиться в групі вкладок «Робота з таблицями».
 • На панелі інструментів, що з'явиться, натисніть на кнопці «Формула». Знаходиться вона в групі інструментів під назвою «Дані».
 • Як використовувати функцію СУМА у "Ворді"
  Відразу після цього з'явиться редактор формул. Саме в цьому вікні і буде проводитися введення всіх аргументів.

  Крок 3: виконуємо функцію СУМА

  На жаль, функція СУМА у «Ворді» працює не так, як у «Ексель», тому доведеться вчитися заново. Але якщо ви розумієте принцип роботи «экселевских» формул, то без проблем освоїтеся і в «вордівських».
 • У полі «Формула» введіть початок самої функції. Для цього поставте знак рівності («=») і, не роблячи пробіл, впишіть «SUM» (без лапок).
 • Відразу після цього необхідно вказати діапазон клітинок. Так як ніякого діапазону у нас немає, вказувати ми будемо всі значення, які перебувають у розташованих вище клітинках. Для цього відразу після найменування функції поставте знак відкриваючої дужки («(), введіть слово «ABOVE» і встановіть знак закриваючої дужки («)»). За підсумком ваша формула повинна виглядати наступним чином: «=SUM(ABOVE)» (без лапок).
 • Натисніть кнопку «ОК».
 • Як використовувати функцію СУМА у "Ворді"
  Як тільки ви виконаєте всі перераховані вище дії, в клітинку, в якій була прописана формула, з'явиться сума всіх чисел, розташованих вище. Іншими словами, ви навчилися виконувати суму в текстовому редакторі «Ворд». На цьому статтю можна було б і закінчити, однак варто згадати про деякі нюанси в роботі даної функції в «Ворді». Саме цим ми зараз і займемося.

  Нюанси в роботі функції СУМА у «Ворді»

  Як використовувати функцію СУМА у "Ворді"
  При роботі з формулою СУМА у таблиці в «Ворді» необхідно враховувати деякі нюанси. Насправді, їх не так багато, а якщо висловлюватися точніше - всього два:
 • Якщо ви зміните яке-небудь число з таблиці, яке входить у розрахунки формули, то значення суми не зміниться. Для цього необхідно буде оновити функцію. На щастя, це досить просто. Вам всього лише потрібно натиснути по таблиці правою кнопкою миші і в контекстному меню вибрати пункт «Оновити поле».
 • Функція СУМА вважає лише ті осередки, які розташовані вище неї і мають числове значення. Так, якщо над осередком з функцією йде ряд чисел, але між ними є пуста клітинка або клітинка з текстом, то в розрахунок братимуться лише ті значення, які йдуть до неї.
 • Це все нюанси, про які потрібно знати при роботі з функціями у «Ворді». Як можна помітити, їх не так уже і багато, хоча вони змінюють кардинально принципи взаємодії.

  Популярі новини
  Загрузка...