Найменший у світі комп'ютер: фото, опис, рейтинг

273 0 Новини високих технологій

Напевно, мало хто замислювався про те, що існують у світі комп'ютери, розміри яких не перевищують банківської карти. Думаєте, це нереально? А ось і ні. Подібні ПК існують і, більш того, один з них був презентований як раз в цьому році. Втім, чому б не пройтися по всім відомим моделям "крихітних" ПК? У сьогоднішньому матеріалі ми розповімо про те, які існують у світі самі маленькі комп'ютери. Буде цікаво і пізнавально. Поїхали!

C. H. I. P.

Отже, відкриває сьогоднішній список, комп'ютер від компанії C. H. I. P. Цей пристрій було створено в 2015 році. Розміри комп'ютера вражають – 45 х 30мм. Таким чином, найменший у світі комп'ютер можна без проблем покласти в гаманець, кишеню або сірникову коробку.


Працює комп'ютер на базі процесора GR8. Тактова частота складає 1 ГГц. Об'єм оперативної пам'яті 256/512 Мб, а жорсткий диск має обсяг до 4 Гб. Є також вбудовані модулі Wi-Fi і Bluetooth.
Найменший у світі комп'ютер: фото, опис, рейтинг
Підключається C. H. I. P. через спеціальну материнську плату, на якій є USB-порт. До плати можна підключити зовнішній монітор, клавіатура, миша, колонки, кабель Ethernet. Творці C. H. I. P. також запевняють, що якщо підключити до їх комп'ютеру 1-2 бездротових геймпада, то без проблем можна зіграти в безліч ретро-ігор, які запускаються з-під DOS. В цілому ж, "Чіп" без проблем підійде для якої-небудь простої офісної роботи, перегляду мультимедійних файлів і інших, не надто складних завдань. Вартість ПК на даний момент становить 16 доларів (1000 руб.) без урахування материнської плати.

Edison

Другий найменший у світі комп'ютер, про який піде мова, – Edison від Intel. Всесвітньо відома компанія з виробництва процесорів не змогла залишитися осторонь, коли в світі стали з'являтися маленькі ПК, і вирішила дати свою відповідь. У 2014 році пройшла перша презентація "Едісона", а в 2015-му вже стартували масові продажі.


Розміри комп'ютера від "Інтел" ще менше, ніж у "Чіпа" – 35 х 25 мм. Що ж вдалося розмістити на такому маленькому шматочку плати? Та, власне, весь стандартний набір: процесор з 2 ядрами Intel Atom Silvermont з частотою 500 МГц, 4 Гб пам'яті для накопичувача, 1 Гб ОЗУ і модулі для вайфай і блютуз. Антена для вайфай, до речі, може бути двох типів – вбудована і зовнішня.
Найменший у світі комп'ютер: фото, опис, рейтинг
Встановлюється Edison на спеціальну плату, яка йде в комплекті. Плати можуть бути різні, але найчастіше зустрічається Arduino сумісна. Підключається даний комп'ютер досить легко, через порти USB на платі. Замість стандартної ОС можна встановити будь-яку кастомний на свій розсуд. Як запевняє розробник, компанія Intel, для Edison в майбутньому буде створено спеціальний магазин додатків, за типом як Google Play або Apple Store. Можливості комп'ютера також досить непогані – він підійде не тільки для роботи, але і для розваг.

CuBox-I 4 x 4

На третьому місці самих маленьких комп'ютерів у світі розташувалося пристрій CuBox. За своїм зовнішнім виглядом вже більше нагадує компактний комп'ютер в корпусі. Розміри "малюка" становлять 50 х 50 х 50 мм На корпусі передбачені роз'єми HDMI, mini-USB, Ethernet, USB, слот під карту пам'яті мікро-SD і роз'єм під кабель живлення.
Найменший у світі комп'ютер: фото, опис, рейтинг
Що стосується технічних характеристик, то в якості процесора тут використовується чіп від Freescale iMX6 побудований на базі архітектури Cortex A9. Його тактова частота становить 10-12 ГГц. Є навіть окремий графічний чіп, який виконує роль відеоприскорювача – Vivante GC2000. Оперативки у ПК 4 Гб. Що стосується жорсткого диска, то тут використовується карта пам'яті micro-SD. У комплекті, до речі, відразу ж йде картка на 8 Гб. Підтримка всіх бездротових технологій є. Працює "кубик" на операційній системі Android версії 4. 4. Буде оновлення до 5. 1 і вище, на жаль, невідомо. За можливостями CuBox дуже порівняємо з планшетами, тільки значно краще їх в плані продуктивності. Мінусом, мабуть, можна назвати відсутність можливості працювати безпосередньо з exe-файли і перевстановити ОС на будь-яку іншу. Що до вартості, то купити CuBox можна за 150-170 доларів (9500 - 10790 руб.).

Michigan Micro Mote

Michigan Micro Mote - назва самого маленького комп'ютера у світі, який розташувався на передостанньому місці сьогоднішнього списку. До недавнього часу саме це пристрій вважалося самим маленьким. Розміри Micro Mote просто вражають – всього 1 кубічний мм. Навіть насіння або зернятко пшениці більше, ніж цей ПК.
Найменший у світі комп'ютер: фото, опис, рейтинг
Тим не менш, чим же може похвалитися Micro Mote? Ну тут є процесор Phoenix, який розділений на 2 частини. Одна виконує роль ЦП, а інша безпосередньо відповідає за периферію, запам'ятовуючі пристрої та блок живлення.
Даний комп'ютер по своїм можливостям більше підходить для якихось промислових цілей або портативних приладів. У сукупності може виконувати роль різних датчиків, наприклад, для вимірювання температури, тиску і т. д. Також ПК здатний фотографувати, шукати корисні копалини і керувати різною електронікою. "Харчується" комп'ютер, до речі, за допомогою сонячної енергії, так що він ще і екологічно чистий.

IBM

Ну, ось ми і дійшли до останнього місця, на якому гордо розмістився найменший у світі комп'ютер від IBM. Розміри ПК складають 1 х 1 мм, що навіть менше, ніж біля кристала тієї ж солі. Відразу варто сказати, що основне призначення девайса – промисловість, розумні гаджети та інша електроніка. Тобто використовувати комп'ютер в домашніх умовах не вийде. Потужність ПК, як запевняють розробники в IBM, порівнянна з процесорами 90-х років, що досить непогано, як для такого пристрою. Процесор оснащений сотнями тисяч мікротранзисторів, ОЗП типу SRAM, фотомодулем для живлення LED-індикатором для оповіщення і відправки інформації і т. д. Цікаво, що в процесор вбудований блокчейн-модуль, з якою комп'ютер працює відмінно. А ось, власне, і фото самого маленького комп'ютера в світі:
Найменший у світі комп'ютер: фото, опис, рейтинг
Розробники також стверджують, що їх маленький комп'ютер без проблем можна використовувати в якості чіпа для відстеження поштових відправлень, як "мозок" для управління розумним будинком, автомобілем, авіатехнікою, ну і, звичайно, як штучний інтелект, якому поки що під силу тільки прості задачі типу сортування та обробки даних, але в майбутньому IBM обіцяють розширити можливості.

Популярі новини
Загрузка...