Створення самого першого комп'ютера в світі

1282 0 Новини високих технологій

До портативним обчислювальним пристроїв, коли вони тільки з'явилися, ставилися вельми скептично. Самий перший комп'ютер був створений після Другої світової війни, 14 лютого 1946 року, американськими розробниками. Він був дуже масивним і складався з безлічі складових частин, а за своїми програмно-технічними властивостями недалеко йшов від калькулятора.

Створення самого першого комп'ютера ENIAC

Компанія ENIAC вела тривалу і сумлінну роботу по створенню портативного пристрою. Звичайно, їх дослідна діяльність була багатогранна. Але і до них були спроби створення комп'ютера. Так, наприклад, ще до створення багатотонного ENIAC були випробувані аналогічні прототипи, але з-за технічних недоробок їх не змогли створити.


Вчені всього світу були стурбовані створенням самого першого комп'ютера. Рік закінчення розробки припадає на 1946. Вже 14 лютого у демократичних США представили публіці комп'ютер ENIAC. За своїми розмірами він був схожий на невеликий будиночок більше, ніж на сучасний ПК. Його вага складала близько 30 тонн, а кількістю електронних ламп можна було висвітлити невелике місто - їх було 18 тисяч.

Трохи про першому комп'ютері

При таких величезних габаритах обчислювальна потужність склала 5000 операцій в одну секунду. ENIAC пропрацював трохи більше 9 років і відправився на переробку. Цю громадину створила група з п'яти інженерів. Як і технологія інтернет, створення самого першого комп'ютера було замовленням військових. Після його розробки і попереднього тестування готовий виріб передали американським ВПС.


ЕОМ витягнулася в довжину на сімнадцять метрів, а її головна частина складалася з 765 тисяч деталей різного роду. Сума розробки становила близько півмільйона доларів. Висота машини перебувала на позначці 25 метра. Знаходився апарат в Гарварді. Однак дата створення першого комп'ютера формально припадала на 1944 рік, коли він вперше був випробуваний.
Створення самого першого комп'ютера в світі

Параметри апарату американського зразка

Як і зазначалося раніше, ЕОМ зразка 1946 року не доходила до рівня нинішніх портативних комп'ютерів. А ось її параметри і основні характеристики:
 • Комп'ютер важив більше 45 тонни.
 • Загальна довжина проводів в корпусі становила 800 кілометрів.
 • Синхронізуючий модулі обчислення вал становив у довжину 15 метрів.
 • На найпростіші (додавання і віднімання) математичні дії ЕОМ йшло 033 секунди.
 • На поділ доводилося 153 секунди, а примножував він трохи швидше, всього за 6 секунд.
 • Колосальні ресурси були витрачені на створення самого першого комп'ютера. Рік цієї події - 1946.
  Створення самого першого комп'ютера в світі

  Перші спроби створити примітивні електронно-обчислювальні пристрої

  Вчений з Російської імперії А. Крилов в 1912 зміг розробити першу машину для обчислення складних диференціальних рівнянь. Вже через 15 років, у 1927 розробники з Америки провели випробування першого аналогового комп'ютера. Навіть нацисти займалися розробкою ЕОМ. За рік до початку Другої світової війни, в 1938 році, німецький вчений Конрад Цузе створив цифрову модель комп'ютера з программирующей складової, їй присвоїли назву Z1. А в 1941 році "Зет перший" зазнав ряд модернізацій і отримав підсумкове назва Z3. Ця модель куди більше нагадувала сучасний портативний комп'ютер.
  Створення самого першого комп'ютера в світі

  Доробка прототипу ABC

  Розробник Джон Атанасов з США в 1942 році вів розробку ЕОМ моделі ABC. Але його призвали в армію, і створення комп'ютера зупинився на деякий час. Його модель почала перевіряти з метою вивчення інша група розробників на чолі з Джоном Мокли. В результаті він почав вести власну роботу по створенню комп'ютера ENIAC. Він перший дав початок життя двійковій системі числення, яка і донині використовується в наших ПК. Початковою метою комп'ютера була допомога військовим у вирішенні визначених завдань. Вони сприяли автоматизації обчислень при бомбометании артилеристів і військово-повітряних сил.
  Створення самого першого комп'ютера в світі

  Створення першого комп'ютера в СРСР

  Не відставав від світових тенденцій і Радянський Союз. В лабораторії С. А. Лебедєва розробили першу модель комп'ютера на всій території Євразії. За першим успіхом радянського електронно-обчислювального будови пішли й інші, менш гучні, але вкрай корисні для науки. Радянські вчені розробили і випробували малу електронну лічильну машину, скорочено "МЭСМ". Вона являла собою макет більш габаритного апарату по обчисленню.

  Популярі новини
  Загрузка...