Мікропроцесор Snapdragon 625. Характеристики та спеціалізація чіпа

226 0 Новини високих технологій

Характеристики Snapdragon 625 позиціонують його як мікропроцесор середнього рівня у модельному ряді компанії Qualcomm. Він був офіційно представлений в 2016 році і призначався для реалізації доступних і функціональних мобільних пристроїв з непоганим швидкодією і прийнятною вартістю. Саме його технічні специфікації будуть описані і розглянуті в цьому невеликому огляді. В додаток до цього будуть зазначені плюси цього ЦПУ.

Мікропроцесор Snapdragon 625. Характеристики та спеціалізація чіпа

Призначення мікропроцесора

Як було зазначено раніше, для складання смартфонів середнього цінового діапазону за мірками 2016 року призначався мікропроцесор моделі Snapdragon 625. Характеристики цього чіпа дозволяють створювати досить функціональні мобільні пристрої. Але при цьому і час автономного їх функціонування досить непогане. До того ж, вартість таких обчислювальних систем є дуже демократичною. Всі ці фактори в комплексі призвели до того, що розглянута модифікація мікропроцесора досить часто зустрічається в смартфонах і інших мобільних гаджетах середнього рівня.


Мікропроцесор Snapdragon 625. Характеристики та спеціалізація чіпа

Характеристики чіпа

Характеристики Qualcomm Snapdragon 625 вказують на наявність восьми обчислювальних ядер. Кожне з них може успішно працювати на частоті 20 ГГц і базується на архітектурі Cortex–А53. Ключовим плюсом останньої є енергоефективність, а ось швидкодію у неї далеко не на найвищому рівні. Але цей мінус компенсується високим значенням тактової частоти. Також дана модель чіпа за рахунок наявності реальних 8 блоків обробки програмного коду показує гарну швидкодію в розпаралелених завданнях. Напівпровідникова основа даної моделі ЦПУ виготовляється за нормами допуску 14 нм. Ця обставина забезпечує високу енергоефективність смартфонів на базі цього чіпа.


Оперативна пам'ять

Цей мікропроцесор оснащений інтегрованим контролером ОПЕРАТИВНОЇ пам'яті. Останній націлений на роботу в одноканальному режимі з заявленої пропускною здатністю 75 Гбіт/сек. Підтримувані типи пам'яті LPDDR3 і LPDDR4X. У першому випадку реальна частота мікросхем ОЗП складає 933 МГц, а в другому – 1600 МГц. Знову-таки, наявність більш швидкодіючого накопичувача дозволяє підвищити продуктивність смартфона. Також необхідно відзначити те, що дана модель чіпа оснащується або 4 Гб ОЗП, або 6 Гб.

Інтегрована графіка

Характеристики Snapdragon 625 MSM8953 вказують на наявність в його складі інтегрованої відеокарти. Її модель – Adreno 506. До складу цього вбудованого рішення входить 96 обчислювальних модулів. Обсяг інтегрованого відеобуфера становить 128 Кб. Тактова частота цього акселератора складає 650 МГц. Найбільш оптимально цей прискорювач використовувати в поєднанні з екранів формату HD з діагоналлю 5", дозвіл яких становить 1280х768. Але технічно цей графічний адаптер також може виводити картинку FullHD. У цьому випадку дозвіл вже становить 1920Х1080 а діагональ екрану смартфона збільшена до 55".
Мікропроцесор Snapdragon 625. Характеристики та спеціалізація чіпа

Бездротові комунікації

Характеристики Qualcomm Snapdragon 625 MSM8953 досить великої кількості інтегрованих бездротових передавачів. У цей список входили:
 • Підтримка стільникових мереж 2G/3G/4G. При цьому максимальна швидкість отримання інформації в цьому випадку може досягати вже 300 Мбіт/с. Це значення справедливо в тому випадку, якщо буде присутній якісне покриття 4G/LTE. У разі ж 3G найбільше значення швидкості отримання інформації складе 42 Мбіт/сек. А ось в 2G це значення зменшитися до 500 Кбіт/сек. Така швидкість дозволяє лише обмінюватися текстовою інформацією.
 • До складу ЦП входить передавач WiFi. З його допомогою можна підключитися до бездротової мережі невеликого радіусу дії і отримувати дані з «глобальної павутини» на швидкості до 150 Мбіт/сек.
 • Третій важливий передавач – це GPS. Він реалізує навігаційні функції обчислювальної системи.
 • Доповнює весь цей список передавач Bluetooth. Цей компонент мобільного гаджета дозволяє не тільки виводити звуковий сигнал на бездротову акустику, а й обмінюватися важливою інформацією зі схожими девайсами.
 • Відгуки

  Характеристики Snapdragon 625 позиціонують одночасно як енергоефективне, продуктивне і доступне рішення для мобільних обчислювальних систем. Це сильні сторони даного напівпровідникового пристрою. Недоліків у цього ЦП на поточний момент не існує. Через 2-3 дана модель чіпа застаріє і ця обставина стане його ключовим мінусом.
  Мікропроцесор Snapdragon 625. Характеристики та спеціалізація чіпа

  Висновок

  У цьому невеликому огляді були розглянуті характеристики Snapdragon 625. Цей мікропроцесор на поточний момент належить до рішень середнього класу. Зараз у нього достатню швидкодію. Але великим запасом по продуктивності ця модель кремнієвого чіпа не може похвалитися. Тому власники гаджетів на його основі досить скоро будуть змушені задуматися про покупку нового мобільного пристрою. В іншому ж дана напівпровідникова система позбавлена яких-небудь істотних недоліків. Це ще один успішний і затребуваний мікропроцесор з інтегрованою графічною системою від компанії–розробника Qualcomm.

  Популярі новини
  Загрузка...