Baxi, помилка E01: причини, способи усунення, поради

253 0 Новини високих технологій

Розвиток людства дійшло до того, майже всі сучасні види тієї чи іншої техніки оснащені електронікою. Газові котли це також не обійшло стороною, і зараз майже не зустрінеш ніяких інших, крім електронних, лише зрідка можна знайти бак без панелей управління, плат та електродів. Але навіть електронна техніка може працювати неправильно. Для того щоб дізнатися причину збою в роботі котла, необхідно подивитися на спеціальний екран, розташований на фронтальній стороні бака. На ньому буде зображено код помилки. Дуже цікаво те, що у котлів електронного типу існує безліч помилок, у кожної з них свої причини. Відповідно, кожну помилку виправляти потрібно по-своєму. Для того щоб визначити, з якою помилкою ви зіштовхнулися, необхідно подивитися позначення в спеціальному керівництві користувача, що йде разом з баком. У цій статті ми розглянемо рішення однієї з найпоширеніших на котли Baxi - помилку E01.


Baxi, помилка E01: причини, способи усунення, поради
Попередження! Перед тим як здійснювати самостійну ремонт бака, зверніть увагу на те, що це позбавить його гарантії від виробника. Також, для власної безпеки, уважно прочитайте інструкцію користувача по експлуатації пристрою, а для кращого результату – зверніться до фахівця. У газовому баку Baxi помилка E01 відноситься до категорії найбільш складних і критичних, з-за яких котел не може продовжити справно працювати. Якщо помилка усунена користувачем або спеціальним сервісом, до скидання газового бака в стандартний стан необхідно утримувати кнопку R на спеціальній панелі протягом двох-трьох секунд, після чого бак перезапуститься в стандартному режимі і спробує провести запуск.


Виправлення помилки E01

Baxi, помилка E01: причини, способи усунення, поради
У газовому котлі Baxi Main Four помилка E01 зазвичай означає, що не працює система розпалу. Сам одноконтурний газовий бак забезпечений бітермічним теплообмінником четвертого покоління (в цьому відмінність між ним і схожим котлом Baxi 24 з білою панеллю управління). Принцип роботи у них схожий, а значить, і усунення однакових помилок буде ідентичним один одному. Потрібно слідувати загальним вказівками для їх усунення, які будуть надані у статті нижче.

Baxi Eco Four 24F, помилка E01

Котли Eco Four 24F мають турбовану структуру з повністю замкненими від власника камерою внутрішнього згоряння. Також буква F в самій назві котла позначає присутність в самому баку наявності вентилятора на спалювальне елементі. Це допомагає охолоджувати його в моменти сильного перегріву і підвищити час його експлуатації. Від минулого котла вона відрізняється лише тим, що має і другий, більш гнучкий і пластинчастий теплообмінник всередині, для ГВП. В цьому котлі Baxi Eco Four помилка E01 з'являється з-за вбудованої електронної керуючої плати, а з нею зможуть допомогти в гарантійному центрі, адже там буде потрібна повна діагностика та можлива перепайка. З'являється ця помилка на платі з тим, що модуль, що відповідає за запалювання, знаходиться майже впритул до електронного управління самим баком. Пересічний користувач не зможе розібратися з цим самостійно, так як є велика ймовірність пошкодити бак Baxi Eco Four 24 і помилка E01 нікуди не дінеться, так ще й додадуться додаткові проблеми з обладнанням.

Причини вильоту помилки під час експлуатації котла

У більшості ситуацій помилка E01 говорить лише про кілька з представлених причин. Найпоширеніша - запалювання пальника всередині відсутня, і на головний екран панелі управління подається сигнал, прямо з датчика, призначеного для контролю полум'я. Він являє собою звичайний електрод - датчик, що визначає, чи є полум'я всередині бака, і, у ситуації, коли його там немає, відбувається блокування роботи котла. Помилка виникає незалежно від того, чи подається газ не повністю або відбуваються збої в системі горіння. Нижче – основні причини, із-за чого в баку Baxi виникає помилка E01.
 • Не відбувається подача газу в бак, недостатній тиск всередині нього або ж поломка в клапані, через який подається повітря.
 • Харчування для котла було підключено невірно, і фази цього самого підключення порушені (як правило, всі баки фазозависимы).
 • Зникнення сигналу з панелі управління, до якої підключений іонізатор.
 • Забруднення або поломка на панелі датчика з контролю за полум'ям всередині бака (найпоширеніша помилка).
 • Поломка плати управління.
 • Відсутність тяги або засмічення трубопроводу для подачі повітря в бак, щоб забезпечити йому правильне горіння.
 • Система управління котлом видає відмова на справну роботу лише через три спроби запустити бак. Після цього необхідно буде скинути бак. Щоб зробити це, потрібно натиснути на панелі керування кнопки R (від англійського Reset), коли помилки будуть усунені. Користувач може сам спробувати перевірити і усунути деякі причини, які виникають при поломці котла, такі як доступ повітря всередину бака, несправність при забрудненні. Нижче ми розберемо всі причини, чому в котлі Baxi помилка E01 і що робити в такій ситуації.

  Причина перша. Несправність при подачі газу

  Baxi, помилка E01: причини, способи усунення, поради
  Ця проблема може бути усунена тільки сервісним центром, ні при яких обставинах це не робиться самим власником бака. Для правильної діагностики потрібно інструмент – диференціальний манометр, який просто так ніде не купиш. Він допомагає виміряти тиск на вході і на виході клапана, що подає газ. Якщо проблема з ним виявилася – сервіс зробить регулювання, і бак повернеться до власника. Увага! Якщо у вас є підозри на погану подачу газу або зовсім його відсутність в баку - ні в якому разі не можна лізти в бак самостійно! Необхідно терміново викликати фахівця!

  Причина друга. Проблема в газовому клапані Baxi Main, помилка E01

  Сам газовий клапан являє собою технічно дуже складний для розуміння простої людини пристрій, а також управління його здійснюється подачею напруги на елемент, який називається «обмотка». За допомогою спеціального інструменту перевіряється опір газових котушок усередині клапана і напруга на них. В основному, при виявленні помилки в роботі цього елемента, проводиться його повна заміна.

  Причина третя. Не здійснюється подача газу в котел

  Помилка Е01 в цьому випадку може виникнути з-за банального перекриття газу через основний кран, який розташовується на газовій трубі, безпосередньо вдома. Це може статися як випадково, так і навмисно, якщо відбуваються якісь ремонтні роботи, тому хвилюватися в цьому випадку не має сенсу і необхідно просто перезапустити котел з допомогою клавіші R (Reset). Також можливе виникнення помилки із-за несправності газового лічильника, до якого підключений котел.

  Причина четверта. Порушення при подачі електроживлення на котел

  Baxi, помилка E01: причини, способи усунення, поради
  Всі котли фірми Baxi дуже сильно залежать від правильного підключення електроживлення. Банальне перевертання вилки для того, щоб поміняти нуль і фазу місцями, може вирішити проблему. Але якщо ж це не виправило ситуацію, тоді слід перевірити це саме підключення вже на роз'ємах плати котла, адже брак при виробництві ніхто не відміняв. Дуже важливим моментом в роботі електричного котла також є така річ, як заземлення. Якщо бак не заземлити, то це теж може викликати збої в роботі нагрівальних елементів і провокувати котел Baxi видавати помилку E01.

  Причина п'ята. Проблема всередині іонізатора, відсутність сигналу з його датчиків

  У баках Baxi датчик контролю полум'я і електрод, відповідає безпосередньо за розпалювання полум'я в баку, поєднані разом, що і викликає проблеми. Побачити це можна, просто відкривши корпус котла і подивившись, чи надходить струм для того, щоб створити іскру, або ж ні. Радимо також перевірити, чи немає видимих поломок і пробоїв на проводах, що подають іскру.

  Причина шоста. Збій в роботі внутрішнього датчика з контролю за полум'ям

  Провід, за допомогою якого відбувається розпал іскри, відіграє також роль «контролера», який стежить за полум'ям. Це одна з головних і найважливіших функцій у всьому котлі. Вона відноситься до системи безпеки та, у випадку якщо полум'я відсутнє всередині бака, газ перестає надходити всередину, щоб не допустити аварії.
  Baxi, помилка E01: причини, способи усунення, поради
  Сам принцип роботи цього датчика в тому, що він відловлює надходження струмів малої величини, що протікають через спеціальний електрод. Полум'я ж починає горіти тільки тоді, коли створено певний «зазор», через який починає надходити повітря. У цьому випадку, при виникненні в Baxi помилки E01 що робити власнику бака? Необхідно перевірити, чи правильно зроблено надходження повітря всередину котла. Цей зазор повинен повністю відповідати всім даними спеціального керівництва, дающимся разом з баком в комплекті. Також заборонено гнути електрод, через який подається живлення. Це може привести до його поломки (він дуже тендітний) і до замикання бака, а також подальшого згоряння котла.

  Причина сьома. Недостатня кількість повітря, необхідного для нагріваючого елемента

  Найбільш малоймовірна з причин, але також зустрічається. Малоймовірна вона тому, що нестача повітря буде зафіксований іншими пристроями, які відповідають за це, і код помилки буде зовсім інший. Може виникнути ситуація, що пресостат (ще один з елементів бака) не відреагує на відсутність повітря, а його все одно буде дуже мало (якщо буде засмічений трубопровід). У цей момент електрод контролю полум'я буде фіксувати відсутність цього самого полум'я і зупинить роботу котла. Хоча воно і буде присутня всередині бака, але буде мати неправильну форму.

  Причина восьма. Котел спалахує, а після цього відразу гасне

  Baxi, помилка E01: причини, способи усунення, поради
  Якщо під час запуску бака відбувається його миттєве відключення, а полум'я навіть не встигає розгорітися повністю, проблема знову полягає в електроді контролю за полум'ям. Він не бачить полум'я з-за поганого контакту з платою керування і з-за цього вимикає котел. Точну причину відключення в цій ситуації можна встановити лише під час діагностики цієї самої плати, а, отже, необхідно звертатися до фахівців.

  Причина дев'ята. Помилка в панелі (платі) управління

  Baxi, помилка E01: причини, способи усунення, поради
  Якщо всі минулі причини були вами виключені або зазначені несправності були усунені, а бак Baxi видає помилку E01 слід звертатися в сервісний центр для діагностики самої плати. На цій платі знаходяться всі необхідні їй модулі, один з яких може зламатися, і всі інші почнуть кричати про помилку E01. З цього випливає, що проблема може критися, знову ж таки, в поганому способі складання або поганих деталях, поставлених на заводі ще під час спайки найголовнішою плати.

  Популярі новини
  Загрузка...