Аналог "Автокад": список альтернативних програм, опис і можливості

260 0 Новини високих технологій

«АвтоКад» можна назвати монополістом свого сегмента. Серед інших систем автоматизованого проектування (САПР) він є найбільш затребуваним. Причому тут заслуга не тільки маркетологів – важливу роль відіграє і наявність великих можливостей у цієї програми. Інженери-проектувальники вибирають «АвтоКад» за його функціональність, зрозумілий і зручний інтерфейс, безліч надбудов, макросів, а також універсальність. Програму можна адаптувати практично під будь-які потреби конкретного користувача. Крім того, велика кількість навчального матеріалу дозволяє освоїти утиліту в самі короткі терміни. Але, незважаючи на всі переваги, «АвтоКад» має і ряд явних недоліків. Один з таких, і для багатьох користувачів критичний, – це вартість ліцензії. Річний ключ коштує більше 100 тис. рублів, а безстроковий доходить до позначки в 400 тис. Навіть сама урізана по функціоналу версія обійдеться майже 90 тис. рублів.


Викласти такі гроші за може дозволити собі не те що не кожен користувач, але і далеко не кожна організація. Так що багато шукають більш доступні аналоги програми «АвтоКад». Таких вистачає, але далеко не кожен софт гідно справляється з поставленим завданням. Давайте ж спробуємо розібратися в цьому питанні і позначимо альтернативи AutoCAD, які відзначилися великою кількістю позитивних відгуків від фахівців, як і своєю ефективністю. Всі нижчеописані продукти можна знайти на офіційних сайтах розробників, тому серйозних проблем з тестуванням виникнути не повинно.

ZWCAD Classic

Це один з найбільш затребуваних російських аналогів «Автокад». Продукт був розроблений в тісній співпраці вітчизняних та китайських програмістів. На нашій території розповсюдженням та підтримкою займається фірма «ЗВСОФТ».


Аналог "Автокад": список альтернативних програм, опис і можливості
Даний аналог «Автокад» практично нічим не відрізняється від маститого оригіналу. Тут ми маємо до болю знайомий інтерфейс, звичні гілки меню і класичний набір інструментів. Природно, всі проекти, побудовані в ZWCAD, будуть чудово себе почувати на движку «Автокад», так що проблем з сумісністю немає ніяких. Даний аналог «Автокад» працює з DWG, DXF і іншими популярними форматами, тому ніяких труднощів при відкритті креслень з таким же розширенням з інших програм також не виникає. Тут можна будувати як 2Д і 3Д-моделі.

Особливості проекту

Що стосується порогу входження, то на офіційному сайті розробника є маса навчального матеріалу як в текстовому, так і у відеоформаті. Та й на тому ж «Ютубі» уроків хоч греблю гати. Новачок з кондачка цей аналог AutoCAD точно не опанує, тому доведеться провести деякий час за вивченням мануалів і інструкцій. Ну а просунутим в цій області користувачам вистачить і пари годин, щоб бути з програмою на «ти».
Аналог "Автокад": список альтернативних програм, опис і можливості
Поширюється продукт за платної ліцензії, і за річну передплату доведеться викласти від 11000 рублів. Кінцева вартість залежить від кількості робочих місць. Також є наскрізь професійні рішення для великих підприємств з просунутою графічної підтримкою, але там вже ціни стартують від 40000 рублів.

NanoCAD

Ще один російський аналог «Автокад» від компанії «Нанософт». Продукт орієнтований в першу чергу на створення якісних 2Д-проектів, але є і повноцінна підтримка 3Д-об'єктів. Так само як і в попередньому випадку, цей аналог AutoCAD практично повністю копіює інтерфейс для його разом з основними гілками меню.
Аналог "Автокад": список альтернативних програм, опис і можливості
Проблем з адаптацією проектів ніяких немає. Програма працює з форматом DWG, так що можна експортувати або імпортувати дані з/на будь-які САПР, які підтримують це розширення. Про якісь втрати під час адаптації на спеціалізованих форумах згадано не було.

Відмінні риси утиліти

Враховуючи, що це російський аналог «Автокад», розроблений з урахуванням вітчизняних реалій, то програма орієнтована головним чином на місцеву систему Гостів при створенні проектів. Це дуже зручно, тому що тут немає необхідності шукати якісь додаткові плагіни і додаткові компоненти для адаптації. Даний аналог AutoCAD для Windows дозволяє підключати масу корисних в тих чи інших випадках модулів. Крім того, програма може верстати додаткові програми в системах ВБА, LISP та інших. Так що «НаноКад» можна назвати ще й універсальним продуктом.

Особливості продукту

Одна з примітних особливостей даного аналога «Автокад» – це розумна реалізація повідомлень з електронною бібліотекою NormaCS, де знаходиться рясний перелік всіляких стандартів і нормативів. При створенні проекту будь-який графічний об'єкт може бути пов'язаний з одним з документів з цієї бази.
Аналог "Автокад": список альтернативних програм, опис і можливості
Також варто згадати про можливості редагування підкладок і растрових зображень. Причому ця функція реалізована не просто для галочки, а дійсно працює, як треба. Це додає продукту ще більше універсальності. Програма поширюється по платної ліцензії, де за базову версію доведеться викласти трохи більше 10 тис. рублів (річна передплата). Інше можна придбати як окремі модулі – «Будмайданчик», «Водопостачання» і т. д.

progeCAD

Це досить сучасний комплекс, призначений для 2Д і 3Д проектування. Окремо варто зауважити, що розробник передбачив адаптований аналог AutoCAD для Mac. В цьому випадку він буде називатися iCADMac.
Аналог "Автокад": список альтернативних програм, опис і можливості
Ефективність комплексу можна порівняти з самою легкою версією «Автокад». Але у програми є і свої унікальні можливості. Приміром, тут грамотно реалізована конвертація зображень у формат DWG і назад. Дана утиліта, так само як і аналог «Автокад» для Mac – iCADMac, має просунутий архітектурний модуль EasyArch. Останній у значній мірі підвищує продуктивність комплексу під час верстки проектів марки АР. Модуль отримав досить значну бібліотеку вікон, дверей і окремих деталей інтер'єру, причому не тільки в 2Д-, але і в 3D-форматі.

Особливості роботи програми

Також слід зауважити, що утиліта підтримує динамічний введення даних, а це прискорює 3Д-моделювання та аннотативное масштабування об'єктів. Крім того, вся отримана документація може бути продубльована допомогою хмарного сховища, що в рази підвищує надійність роботи. Що стосується порогу входження, то деякі користувачі скаржаться на злегка заплутані гілки меню з категоріями, до яких доводиться звикати. Особливо якщо мова йде про перехід з «Автокад» на дане ПЗ. Тим не менш розробник не поскупився на навчальні матеріали. Їх можна знайти на офіційному сайті продукту в текстовому вигляді, так і відеоуроки на тому ж «Ютубі». Програма поширюється по платної ліцензії. Базова версія обійдеться приблизно в 25 тис. рублів, а мережева – майже 40. Розробник також передбачив тріальний модифікацію строком на 30 днів. Функціонал там, природно, сильно урізаний, але можливості продукту за нього оцінити цілком реально.

«Компас Будівельник»

Цей продукт від вітчизняних розробників спочатку замислювався як специфічний інструмент для конструкторів і машинобудівників. Але за останні пару років програма стала більш універсальною, і її застосовують не тільки для розробки деталей і ЕСКД-збірок.
Аналог "Автокад": список альтернативних програм, опис і можливості
Багатьом інженерам-проектувальникам припала до душі модифікація «Компас Будівельник». Вона дозволяє будувати складні будівельні об'єкти і оформляти технічну документацію з оглядкою на всі нормативні вимоги СПДС. Саме в цій області «Компас» становить цілком гідну конкуренцію «АвтоКаду» за рахунок серйозного набору інструментів і адаптованої під російські реалії документації.

Відмінні риси програми

Інтерфейс «Будівельника» можна назвати нескладним, але новачкам доведеться деякий час провести за вивченням довідкового розділу або переглядом відеоуроків. Розділи, категорії, гілки меню та інструментарій побудовані цілком логічно, тому що серйозних проблем в освоєнні програми бути не повинно. Явна перевага даного продукту – це документація на виході. В бібліотеках програми є маса пресетів для специфікацій, приміток або пояснювальних записок. Вам не доведеться ламати голову над співвідношенням тексту до графіку і розмірів аркуша, а також креслити таблиці і межі вручну. В «Компасі» такі, здавалося б, дрібниці грамотно реалізовані і в значній мірі полегшують верстку. З експортом та імпортом проектів також ніяких проблем немає. «Будівельник» відмінно перетравлює класичні формати DWG і DXF, зібрані в будь-якому САПР (без додавання якихось оригінальних кодувань), в тому числі і «Автокад».

Особливості роботи

Також слід зауважити, що створення проектів в «Компас» можна значно прискорити, якщо підключити додаткові модулі. Приміром, надбудова АР/АС дозволяє працювати з величезним переліком архітектурно-будівельних блоків: вікна, покрівля, двері, ЗБВ, металеві профілі та багато іншого. Причому кожного окремо взятого елементу присвоєна своя позиція ГОСТ, яка знадобиться при складанні підсумкових специфікацій та експлікацій. Продукт поширюється по платної ліцензії, де базова локальна версія обійдеться приблизно в 20 тис. рублів, а мережева – у 25 тис. Розробник також передбачив ознайомчу версію на 30 днів з дещо урізаним функціоналом. Але рівня останнього цілком достатньо, щоб оцінити можливість програми та зробити відповідні висновки про доцільність покупки.

LibreCAD

Це максимально спрощений і абсолютно безкоштовний аналог «Автокад» для слабких ПК. Програма є дуже непоганий платформою для розробки 2Д-креслень, тобто таким електронним кульманом. 3Д-об'єкти утиліта не підтримує ні в якому вигляді. Так що бажаючим попрацювати в трьох площинах слід доглянути інші варіанти.
Аналог "Автокад": список альтернативних програм, опис і можливості
Додаток відрізняється простим і інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом, за якими розбереться навіть новачок у цій справі. Власне, там і розбиратися не з чим: 2Д-простір і елементарний набір інструментів, що уміщається на головному екрані без контекстних пунктів. Варто відзначити наявність досить грамотною російськомовної локалізації, а також докладною довідковою системи, яка у значній мірі полегшить освоєння продукту. Програма пропонує всі основні елементи для проектування: блоки, шари, окремі фігури, прив'язки та інші інструменти. Досить багато користувачів скаржаться на не надто зручні переміщення примітивів і способи їх побудови, особливо якщо ви перейшли з «Автокад» або перерахованих вище аналогів. Але тим не менш на виході виходять цілком пристойні проекти з грамотно побудованої документацією.

Особливості програми

Онлайн-бібліотека додатки радує великою кількістю пресетів і шаблонів. З 5000 елементів напевно знайдеться що-небудь корисне. До недавнього часу програма підтримувала лише розширення DXF, але з останніми оновленнями розробники адаптували код до загальноприйнятого формату DWG. Тому ніяких проблем з експортом та імпортом 2Д-проектів не повинно бути. Як вже згадувалося вище, програма зовсім невимоглива до системних ресурсів комп'ютера. В диспетчері завдань її завантаження порівнянна із звичайним Paint для «Віндовс». Так що додаток стабільно працює навіть на стародавніх ПК з застарілими процесорами і невеликим об'ємом оперативної пам'яті. Правда, в цьому випадку результатів обробки даних доведеться чекати довше звичайного, як це було на більш сучасному ПК. Тим не менш програма стабільно працює і не вилітає. Продукт поширюється абсолютно безкоштовно. Реклама, притаманна подібної ліцензії, тут відсутній, що не може не радувати. Розробники, ентузіасти не забувають про своє дітище і регулярно випускають оновлення з виправленнями, прислухаючись до відгуками користувачів. Якихось критичних недоліків у програми немає, особливо якщо врахувати тип ліцензії. Так що для проби пера і в якості допоміжного інструменту продукт можна сміливо рекомендувати.

Популярі новини
Загрузка...