Eset NOD32: відгуки фахівців і користувачів про програму

291 0 Новини високих технологій

Те, що в сучасних комп'ютерних і мобільних системах обов'язково повинен бути присутнім якийсь штатний або портативний компонент захисту від всілякого шкідливого програмного забезпечення, сумніву не підлягає. Одним з наймогутніших та найцікавіших інструментів такого типу, як вважається, є програмна продукція компанії Eset, яка на ринку антивірусного ПЗ працює досить давно. Її пріоритетним додатком є штатний інструмент у вигляді антивіруса Eset NOD32. Відгуки користувачів, які випробували використання таких інструментів, далі і пропонується обговорити.

Основні програмні продукти Eset для дому та офісу

Як і будь-який інший розробник захисного програмного забезпечення, компанія Eset не обмежується випуском тільки якогось одного продукту, пропонуючи всім без винятку користувачам абсолютно різні інструменти, орієнтовані на захист в різних ситуаціях, розділяючи їх (правда, досить умовно) на домашні та офісні аплети. Серед усього того, що можна зустріти серед захисних пакетів, особливо варто відзначити наступні:


 • стандартний антивірус NOD32;
 • пакет для комплексної захисту NOD32 Smart Security;
 • інструментарій забезпечення інтернет-безпеки Internet Security NOD32;
 • домашній захисник NOD32 Family.
 • Установка антивірусних програм Eset будь-якого типу

  Що стосується інсталяції будь-якого з перерахованих вище продуктів лінійки Eset NOD32 відгуки практично всіх користувачів і фахівців виглядають позитивними. Особливих труднощів установка не викликає навіть у пересічних користувачів, оскільки практично всі дії повністю автоматизовані. Але при першій установці будь-якої програми особливу увагу слід звернути на наявність у системі раніше встановленого антивіруса або його залишків. Точно так же ні за яких обставин не рекомендується одночасно інсталювати кілька ідентичних програмних продуктів цього розробника одночасно (наприклад, стандартний антивірус NOD32 і Eset NOD32 Smart Security). Відгуки фахівців свідчать про те, що самі інсталятори цих пакетів за умови паралельної установки виконати такі дії не дадуть. А от окремо в самій операційній системі і на віртуальній машині-емуляторі або в ОС, яка використовується в якості другої, така установка можлива.


  Навантаження на системні ресурси

  Що ж стосується системних вимог, виглядають вони досить скромно, що дає можливість встановлення і використання будь-якого з пакетів навіть на слабких машинах. Однак тут є свої підводні камені. Якщо подивитися на ті ж відгуки про Eset NOD32 Antivirus (втім, як і про будь-якому іншому пакеті), у всіх них є один істотний недолік, який багатьох просто дратує. Пов'язаний він з нав'язливим вимогою оновлення модулів програми до самої актуальної версії, що для застарілих комп'ютерних систем виробляти бажано не завжди. А відмовитися, на жаль, від цього не можна, оскільки програмні компоненти оновлюються точно так само, як і антивірусні бази, автоматично.
  Eset NOD32: відгуки фахівців і користувачів про програму
  У процесі роботи особливих навантажень на процесор і оперативну пам'ять помічено не було. До того ж, в параметрах програми можна встановити фонове сканування тільки для тих випадків, коли антивірус визначає тривалий простій системи.

  Інтерфейс і основні налаштування

  На думку переважної більшості користувачів, так і експертів в області комп'ютерної безпеки, зовнішній вигляд будь-якого програмного продукту виглядає стильно, немає нічого зайвого, і взагалі справляє сприятливе враження.
  Eset NOD32: відгуки фахівців і користувачів про програму
  Однак багатьма відзначається той факт, що деякі інструменти і налаштування сховані так глибоко, що без спеціальних знань і навичок дістатися до них практично нереально (особливо це стосується ситуацій, коли необхідно провести настройку деяких спеціальних параметрів, на зразок списку виключень і розблокування портів або інтернет-ресурсів).

  Конфлікти з іншим програмним забезпеченням

  Зате виглядає вельми похвальним те, що жоден програмний продукт не викликає конфліктів ні з встановленими в системі додатками, ні з тими, які передбачається інсталювати. Точно так само антивіруси абсолютно не реагують на використання портативних сканерів, які мимовільно можуть вносити зміни в системні налаштування параметри, видаляючи заражені об'єкти.

  Eset NOD32: відгуки користувачів про виявлення загроз

  Антивірусні бази, як вважається, є одними з найбільших серед усіх. Відгуки про антивірусі Eset NOD32 говорять про те, що сам модуль має досить вражаючі характеристики і дозволяє проводити визначення і явних та потенційних загроз на основі поведінкового та евристичного аналізу. Хмарні сервіси, призначені для сканування перед проникненням вірусів на комп'ютери, не використовуються, тим не менш будь-яка програма з усіх розроблених досить успішно справляється з їх виявленням і нейтралізацією ще до того, як вони зможуть завдати комп'ютерній системі якийсь збиток. До речі сказати, помилкові спрацьовування, як це спостерігається, скажімо, у Avast! чи Dr. Web в частині визначення небажаного програмного забезпечення, відсутні взагалі.
  Цікавим виглядає і те, що антивіруси дуже чуйно реагують на спроби інших встановлених програм звернутися до небезпечних ресурсів.
  Eset NOD32: відгуки фахівців і користувачів про програму
  Так, наприклад, копірайтери при перевірці тексту досить часто можуть бачити спливаючі вікна попереджень про те, що якийсь ресурс заблоковано, або загроза усунена.

  Відгуки про Eset NOD32 Internet Security, Smart Security і Family

  Ці два інструменти є досить ефективними засобами для забезпечення комплексного захисту будь-якого типу і орієнтовані не тільки на виявлення загроз, які можуть проникнути при завантаженні файлів з інтернету або відвідуванні будь-яких сайтів. У плані визначення загроз, знаходяться саме на сумнівних сайтах, ці пакети виглядають на голову вище аналогічних продуктів. У них є навіть можливість двоякого реакції самого користувача видаються попередження. З одного боку, можна вчасно відмовитися від переходу на сумнівний ресурс або заблокувати його веб-вмісту для перегляду, з іншого – користувач, незважаючи на попередження, все одно може перейти за потрібною адресою. Особливу увагу в самих антивірусних пакетах приділяється перевірці автентичності сертифікатів безпеки, яка майже завжди виключає мимовільну встановлення різного роду аплетів у вигляді запускаються на сайтах скриптів, встановлюють рекламні віруси або програми-викрадачі.

  Відгуки про Eset NOD32 Family (цей модуль є однією з різновидів Smart Security) теж виглядають досить цікавими. Особливо відзначається низька навантаження на комп'ютерні ресурси і можливість установки в найбільш, якщо можна так сказати, кволі системи.
  Eset NOD32: відгуки фахівців і користувачів про програму
  Окремо варто відзначити, що незалежно від використовуваного пакету всі вони мають два особливих інструменту, які користувач може встановити або активувати за своїм розсудом. Це модулі захисту банківських платежів і так званий протикрадій.

  Питання активації

  Як вже говорилося вище, абсолютно всі продукти компанії Eset є платними, і багатьом користувачам ціна кожного з них здається досить високою, особливо, якщо купувати ліцензію на рік і більше. Але і тут, як виявляється, вихід є.
  Eset NOD32: відгуки фахівців і користувачів про програму
  Справа в тому, що в інтернеті можна знайти чимало офіційних сайтів, на яких знаходяться вільно поширювані ключі активації будь-якої програми з цієї лінійки. Останні версії, правда, самі ключі не сприймають, вимагаючи виключно введення ліцензії. І це не проблема! Точно так само офіційно безкоштовний ключ можна перетворити в код ліцензії на офіційних ресурсах-випрямлячах. Якщо говорити про неофіційних активаторах, в інтернеті можна знайти невелику утиліту під назвою TNOD User & Password Finder, яку можна встановити з кастомних збірок антивірусів.
  Eset NOD32: відгуки фахівців і користувачів про програму
  При запуску системи або при старті файлу користувачем додаток перевіряє в інтернеті наявність вільних діючих ліцензій і виробляє активацію самостійно без участі самого юзера. Власне, такий метод є кілька протизаконним, однак, незважаючи на це, можна зустріти відгуки про Eset NOD32 в яких чітко зазначено, що навіть у цьому випадку ні один антивірус з усієї лінійки представлених з даним програмним активатором не конфліктує взагалі (і не блокує його).

  Видалення антивірусних інструментів

  Видалити будь-антивірус з Windows-систем досить просто. При цьому не потрібно навіть запускати безпечний режим.
  Eset NOD32: відгуки фахівців і користувачів про програму
  Власний вбудований дєїнсталлятор справляється з цим досить добре, хоча краще використовувати спеціалізовані програми для повного очищення. Втім, при повторній установці слід звернути увагу на те, що після використання штатних засобів деяких інших програмних продуктів (наприклад, від розробника Malwarebytes), деякі функції антивіруса без повного їх видалення з ретельною очисткою системного реєстру можуть виявитися непрацездатними.

  Що в підсумку?

  Залишається додати, що практично всі відгуки про Eset NOD32 позитивні. Незважаючи на платність будь-якого програмного продукту з усієї лінійки, в цілому виглядають вони досить добре і перспективно. А використання їх в офісах і на домашніх комп'ютерах виправдано цілком і повністю. Багато з тих, хто випробував ці пакети в дії, анітрохи не шкодують про витрачених на купівлю засобах. Якщо ж ви з якихось причин не хочете купувати офіційні релізи, або у вас просто немає на це коштів, як варіант, можна використовувати активацію кожні тридцять днів. Трохи незручно, зате якість захисту перевершує всі очікування.

  Популярі новини
  Загрузка...