Як запустити командний рядок гарячими клавішами? Можливі варіанти

209 0 Новини високих технологій

Командний рядок є унікальним інструментом, який, незважаючи на свою схожість з застарілим, як багатьом здається, інтерфейсом, подібним раніше використовуваним DOS-режимі, володіє досить широкими можливостями, доступ до яких в звичайному графічному інтерфейсі Windows виявляється неможливим. І запускати її можна декількома способами. Але викликати командний рядок гарячими клавішами, незважаючи на протести деяких користувачів, які звикли користуватися виключно мишею, набагато зручніше і швидше. Як це зробити, далі і обговоримо. А для початку давайте коротко зупинимось на тому, для чого взагалі потрібно використання самої консолі і її інструментарію.

Для чого потрібна командна рядок?

Отже, найчастіше командна консоль зазвичай використовується для усунення збоїв в операційній системі, перевірці деяких її компонентів, виконання операцій з дисками і розділами, включення і відключення деяких функцій Windows, стандартних процедур копіювання, видалення об'єктів (якщо вхід у систему виявляється неможливим) і т. д. Звичайно, цей інструмент дещо програє консолі PowerShell, яка, крім стандартних можливостей командного рядка, володіє розширеним набором інструментів (наприклад, дозволяє видаляти «вшиті» в Windows програми). Тим не менш у використанні він куди простіше, розібратися з основними командами та операціями особливої праці не складе, тим більше що для цього у неї є коротка довідкова система з прикладами.


Як викликати командний рядок «Віндовс 7» і вище найпростішим методом?

Тепер безпосередньо про запуск. Відразу ж зверніть увагу, що стартувати сама консоль в операційних системах Windows сьомий модифікації і вище може двома способами: із звичайним стартом і запуском від імені адміністратора. При цьому навіть відключення вбудованої реєстраційної записи так званого суперадміністратора на запуск командного рядка не поширюється. Саме тому деякі аплети і команди виконуються неправильно або виконати їх не представляється можливим взагалі.
Як запустити командний рядок гарячими клавішами? Можливі варіанти
У самому простому і найбільш швидкому варіанті запуск проводиться з меню «Виконати», яке викликається швидким поєднанням Win + R, після чого в рядку старту програми вписується поєднання cmd і натискається клавіша enter. Але де на клавіатурі клавіша Win»? Як правило, на стандартних моделях вона розташована ліворуч між кнопками Ctrl і Alt (або між Alt і Fn). На деяких клавіатурах без цифрового блоку, які використовуються в ноутбуках або планшетах з малими діагоналями екрану, шукана клавіша може розташовуватися на правій стороні лівіше кнопок зі стрілками.


Де клавіша Win» на клавіатурі, розібралися. Але як її можна використовувати ще? У будь-якій системі з її допомогою можна викликати саме стартовою меню (це відповідає натисканню кнопки «Пуск», а вже потім переходити до потрібного розділу. Але як викликати командний рядок «Віндовс 7» або в будь-якій іншій системі саме звідси?
Як запустити командний рядок гарячими клавішами? Можливі варіанти
Для цього потрібно перейти в розділ службових програм (для переходу застосовуються кнопки зі стрілками для входу в підменю і запуску самого аплету використовується «Enter»).

Як запустити командний рядок клавішами від імені адміністратора?

Як вже зрозуміло, вище мова йшла виключно про звичайному старті консолі, при якому адміністраторські привілеї не враховувалися. Але ж іноді вони бувають вкрай необхідні. Якщо мова йде про Windows 7 після виклику консолі виконання у полі запуску аплета командний рядок від імені адміністратора потрібно поставити прапорець. Перейти на потрібний пункт, можна за допомогою табуляції (Tab), а встановити виділення – натисканням клавіші пробіл. Після цього залишиться підтвердити запуск клавішею введення (переміщатися на кнопку «ОК» зовсім необов'язково.
Для виходу з консолі можна використовувати команду exit, або стандартне закриття активного вікна за допомогою поєднання Alt + F4.

Запуск консолі безпосередньо з файлу

Також можна скористатися стартом консолі прямо з файлу, який розташований в теці System32 кореневої папки системи. У цьому випадку дії дещо ускладнюються, оскільки викликати командний рядок гарячими клавішами напряму буде неможливо, а доведеться використовувати стандартний файловий менеджер. Для виклику «Провідника» застосовується комбінація Win + E, після чого стрілками проводиться переміщення по папках, вхід до них і відкриття файлів здійснюється натисканням введення. Так, але ж якщо мова йде про виклик командного рядка гарячими клавішами від імені адміністратора, така методика не застосовується. Добре, якщо на самій клавіатурі є спеціальна кнопка контекстного меню (зазвичай розташована праворуч або між кнопками Alt і Ctrl, або праворуч від пробілу.
Як запустити командний рядок гарячими клавішами? Можливі варіанти
А ось для тих моделей клавіатури, на яких така кнопка відсутня, можна використовувати поєднання Shift + F10 (при використанні Ctrl + Shift + F10 відкривається розширене контекстне меню).

Нюанси запуску консолі Windows 10

У восьмій і десятій версії системи в консолі запуску програм пункт старту виконуваної команди від імені адміністратора може бути відсутнім. У цьому випадку можна скористатися вищеописаною методикою, але простіше всього використовувати для доступу до командного рядку гарячі клавіші в іншому варіанті.
Як запустити командний рядок гарячими клавішами? Можливі варіанти
З меню «Виконати» командою taskmgr спочатку запускається «Диспетчер завдань», кнопкою Alt активується файлове меню, стрілкою вниз вибирається пункт запуску нового завдання, після чого з'являється вікно, що повторює консоль «виконати», але вже з пунктом старту завдання з правами адміністратора. Для доступу до «Диспетчер завдань» також можна використовувати поєднання начебто Del + Alt + Ctrl Esc + Shift + Ctrl, що набагато простіше. Контекстне меню кнопки пуску викликається швидким натисканням Win + X, а там вже є пункт старту командної консолі і в звичайному режимі, і з правами адміністратора.

Використання клавіатурних сполучень при старті системи

У системах Windows 7 і більш ранніх для виклику командного рядка сполучення клавіш теж є. На самому початку завантаження можна викликати додаткове стартове меню. Для цього використовується клавіша F8 (іноді Alt + F8 або щось схоже).

Як запустити командний рядок гарячими клавішами? Можливі варіанти
Після цього просто вибирається пункт завантаження з підтримкою командного рядка. Примітка: щоб повернути використання F8 у восьмою і десятою модифікаціях Windows, консолі відновлення, запущеної з правами адміна, виконайте команду «bcdedit /set {current} bootmenupolicy legacy» (без лапок спочатку і в кінці).

Старт консолі при завантаженні зі знімного носія

Для запуску командного рядка гарячі клавіші Windows при старті зі знімного носія, наприклад, з будь-якого завантажувального, інсталяційного диска або відновлення використовуються в єдиній комбінації – Shift + F10 (причому і для всіх версій системи, і для всіх типів програмного забезпечення, присутнього на дисках).
Як запустити командний рядок гарячими клавішами? Можливі варіанти
Примітка: для виходу з консолі по завершенні роботи з нею краще всього застосовувати команду exit, після чого можна буде перейти до інших пунктів меню, переміщаючись по ним з використанням додаткових клавіш, як це було описано в прикладах вище.

Популярі новини
Загрузка...