ATI Radeon 9550: опис, технічні характеристики, переваги і недоліки, відгуки користувачів

182 0 Новини високих технологій

Відеокарта - це самий потужний (і найдорожчий) компонент будь-якого комп'ютера. Сучасні зразки графічних адаптерів з більш або менш значною потужністю стоять скажених грошей. Але зовсім не обов'язково купувати свіжий адаптер. Багато "старички" ще дуже навіть нічого. Приміром, ATI Radeon 9550 ще може показати "клас". Хоч і не в самих сучасних іграх. Тим не менш, є сенс розглянути цей графічний прискорювач докладніше. Але спочатку кілька слів про виробника.

Трохи про компанії

Компанія ATI була створена в Канаді в 1985 році. До 2006-го виробник активно випускав графічні прискорювачі, материнські плати та інші речі того ж формату. Однак у 2006 році на перспективну компанію звернув увагу такий гігант, як AMD. І з тих пір бренду ATI не стало. Монстр індустрії поглинув невелику компанію. І хлопці з ATI стали випускати під брендом відеокарти AMD. ATI Radeon 9550 з'явилася вже після злиття. Але ніхто не скаже, що ця відеокарта була слабкою або неякісною.


ATI Radeon 9550: опис, технічні характеристики, переваги і недоліки, відгуки користувачів
З 2006 року успіхи AMD на ринку відеокарт значно зросли. І сталося це саме після придбання ATI. Ця компанія знала толк в хороших графічних прискорювачах. На даний момент відеокарти від AMD користуються досить великою популярністю. Попит на них стабільний. Тим не менш до продукції від nVidia червоного бренду ще далеко. А тепер розглянемо докладніше відеокарту ATI Radeon 9550. Цей адаптер ще в свої кращі часи вважався бюджетним. Але це ніяк не впливало на його продуктивність.

Технічні характеристики

Відеокарти такого рівня не могли похвалитися високими технічними характеристиками. Але це не заважало їм демонструвати непогану продуктивність. Отже, ATI Radeon 9550 Series має на борту чіпсет, виконаний за технологією 14 нм. Це означає, що на меншій площі мікросхеми виробникові вдалося розмістити більшу кількість кристалів. Стало можливо підвищити продуктивність відеокарти і зменшити її габарити. Обсяг доступної відеопам'яті дорівнює 256 мегабайт. Для базових завдань і деяких ігор цього цілком досить.


ATI Radeon 9550: опис, технічні характеристики, переваги і недоліки, відгуки користувачів
Але чим може здивувати користувача ATI Radeon 9550? Характеристики робочих частот - от "фішка" цієї відеокарти. Пам'ять працює на максимальній частоті в 400 мегагерц. Це вище, ніж у всіх конкурентів подібного класу. Також частота ядра становить 250 мегагерц. Саме ці параметри впливають на продуктивність всього пристрою. І не має значення, який обсяг відеопам'яті є у графічного прискорювача. Вся справа в частотах. І в цьому плані у даного адаптера все чудово. Саме тому він досі може працювати навіть з сучасними іграми.

Можливості розгону

Хто б міг подумати, що бюджетний графічний адаптер може розганятися? Але це дійсно так. ATI Radeon 9550 x1050 Series відноситься саме до таких відеокарт. Однак варто врахувати, що розганяти відеокарти (особливо від AMD) потрібно з високою часткою обережності. Справа в тому, що відеокарти такого рівня часто позбавлені адекватної системи охолодження. А під час розгону збільшується температура чіпсету, ядра та шини пам'яті. Тому перед розгоном обов'язково потрібно встановити на графічний прискорювач хороший вентилятор. А для продуктів від AMD це дійсно актуально, так як в народі їх називають "печами". І дійсно, тепловиділення у цих адаптерів гігантське.
ATI Radeon 9550: опис, технічні характеристики, переваги і недоліки, відгуки користувачів
Так що ж можна вичавити з ATI Radeon 9550 x1050? Відповідь на це питання неоднозначне, так як потрібно приймати до уваги безліч аспектів. Наприклад, частота ядра. Її можна збільшити до 350 мегагерц допомогою розгону. Що стосується частоти шини пам'яті, то вона здатна збільшитися до 650 мегагерц. Це вражаючі результати для "дідка". Однак потрібно врахувати, що приріст частот досягається шляхом підвищення напруги. Тому особливо возитися з цими характеристиками не варто. Можна і зовсім позбутися відеокарти. Визначитися з потрібними частотами допоможе фірмова утиліта для розгону від AMD. Там все просто і зрозуміло. А розігнати карту вище встановленого максимуму вона просто не дасть.
ATI Radeon 9550: опис, технічні характеристики, переваги і недоліки, відгуки користувачів

Позитивні відгуки

Будь-який продукт необхідно перевірити в реальних умовах. Але магазини навряд чи нададуть покупцям таку можливість. Залишається покладатися на відгуки тих, хто вже став власником продукту. Що ж говорять люди про ATI Radeon 9550? Відеокарта досить стара, а значить, її купують ті, хто хоче заощадити. Ці люди знають, на що йдуть. Тому і відгуки адекватні. Більшість користувачів задоволені даною відеокартою. Вона чудово справляється навіть з такими ресурсоємними завданнями, як кодування відео. Ігри теж їй по плечу. Власники відзначають, що без проблем грають навіть в World of Tanks (хоч і на мінімальних налаштуваннях графіки). А з деяких пір саме ця ММО стала вельми вимоглива до відеокарт. Також люди відзначають, що графічний прискорювач легко справляється з відтворенням відео стандарту Full HD. А ось новомодний 4К вже не тягне. Але він зараз не особливо і затребуваний.
ATI Radeon 9550: опис, технічні характеристики, переваги і недоліки, відгуки користувачів

Негативні відгуки

Їх дуже мало. Головний недолік у графічного адаптера, на думку користувачів, - це висока температура чіпсету. Навіть на заводських частотах має місце сильне нагрівання. І це без всякого розгону. Так що при роботі з цим графічним прискорювачем слід потурбуватися хорошою системою охолодження відразу ж після його придбання. Ще один мінус - морально застаріла архітектура. Новітні технології в графіку вже недоступні для цієї відеокарти. Навіть горезвісний DirectX 12 не підтримується. Але тут вже нічого не зробиш. Головне, що відеокарта відмінно працює навіть через стільки років. Вона чудово підійде для бюджетного домашнього комп'ютера. Можна здорово заощадити на найдорожчому компоненті.

Висновок

Отже, ми розглянули графічний адаптер початкового рівня ATI Radeon 9550 від компанії AMD. Що можна про нього сказати? Це відмінний графічний прискорювач зі своїми плюсами і мінусами. Але перше помітно більше. Відеокарта підходить тим, хто хоче зібрати недорогий і в міру потужний комп'ютер для домашнього або офісного використання. Якщо вірити відгукам, ПК з Radeon 9550 на борту буде працювати стабільно (якщо вчасно потурбуватися системою охолодження). В сучасних реаліях немає сенсу переплачувати за сучасні відеокарти. Продуктивність, звичайно, буде набагато вище. Але що з нею робити? Тільки грати в круті іграшки. А вищеописана карта створена спеціально для роботи.

Популярі новини
Загрузка...