Програми-антишпигуни: огляд кращих, можливості та особливості роботи

175 0 Новини високих технологій

Програми-шпигуни і інші шкідливі коди написані з однією метою – викрасти ваші особисті дані, що представляють цінність з точки зору шахрая. За останні пару років у Мережі з'явилася сила-силенна такого коду. Причому антивірусні програми, навіть від відомих розробників, не завжди справляються і пропускають на комп'ютер шпигунів. Справа в тому, що шкідливий код такого плану дуже складно виявити традиційними методами, тому як працюють ці шпигуни зовсім за іншим принципом: не підміняють місцеві бібліотеки і не вбудовуються в процеси. Якщо подивитися на голу статистику, то ми побачимо, що навіть невинне додаток, приміром, для інтернет-оглядача, може нести в собі шпигунський код, а антивірус в цей час ніяк не реагує на загрозу.


Уникнути подібних проблем можна за допомогою спеціальних програм-антишпигунів. У них зовсім інші алгоритми виявлення шкідливого коду, тому вони будуть більш ефективними в цьому випадку. Залишається справа за малим – вибрати відповідну утиліту. Отже, представляємо вашій увазі список кращих програм-антишпигунів, де кожен додаток відзначилася своєю доступністю, позитивними відгуками від користувачів, ну і, звичайно, ефективністю роботи. Весь цей софт можна скачати з офіційних сайтів розробників, тому ніяких проблем з тестуванням виникнути не повинно.

Super AntiSpyware

Це одна з найбільш ефективних програм-антишпигунів від шанованого в своїх колах розробника Nick Skrepetos. Крім усунення шпигунської загрози, утиліта відмінно справляється з ліквідацією троянів і черв'яків. Працює софт з власною базою, але може виявляти і потенційні загрози завдяки продуманому і грамотного алгоритму пошуку.


Програми-антишпигуни: огляд кращих, можливості та особливості роботи
Інтерфейс програми простий, зрозумілий і не викликає зайвих питань. Весь необхідний інструментарій представлений в головному вікні, і гортати верхнє меню в пошуках потрібного розділу немає необхідності. Після запуску програма-антишпигун запропонує просканувати всю систему або окремі компоненти: пам'ять, диски, папки.

Особливості програми

Утиліта невимоглива до системних ресурсів комп'ютера і може спокійно працювати в треї, не забиваючи оперативну пам'ять. Сам додаток оновлюється два-три рази в рік і важить близько 15 Мб, а вірусні бази - 3-4 рази на місяць. Софт поширюється по умовно-безкоштовної ліцензії, користувачеві видаються всі інструменти для тестування.
Програми-антишпигуни: огляд кращих, можливості та особливості роботи
Користувачі залишають суцільно позитивні відгуки про цей продукт і його можливості. Це дійсно багато в чому розумна і гарна програма-антишпигун, яка надійно захистить ваш комп'ютер від подібного роду загроз.

Spybot Search & Destroy

Це відмінна програма-антишпигун для Windows 10. Утиліта нітрохи не конфліктує з платформою і не заважає системним процесам ОС, так і важить небагато - близько 30 Мб. Крім того, розробник Spybot потрудився на ергономічністю інтерфейсу, грамотно розбивши інструменти на категорії. Також варто зауважити, що ця програма-антишпигун - російською мовою, тому проблем з освоєнням виникнути не повинно.
Програми-антишпигуни: огляд кращих, можливості та особливості роботи
Утиліта відмінно справляється зі своїми прямими обов'язками, більш того, вона вміє знаходити і при необхідності позбавлятися від «користувача слідів». Подібний функціонал доведеться як не можна до речі, якщо комп'ютер використовують кілька людей. Крім видалення шкідливого шпигунського коду, програма може розібратися з вірусною рекламою, яка заважає нормальній роботі і уповільнює браузери. Тут мова йде про всюдисущих «Аміго» і вже існуючих показників агресії від продуктів «Мейл.ру». Поширюється продукт абсолютно безкоштовно, але регулярно, хоча і нечасто, спливає віконце з проханням фінансово допомогти розробнику. Відгуки про програму в основному позитивні, користувачі якихось критичних недоліків у роботі софта не відзначають. Як і в попередньому випадку, додаток зовсім невимоглива до системних ресурсів.

Spyware Terminator

Це вже комплексне рішення від відомого розробника Crawler, спрямоване на боротьбу не тільки зі шпигунським кодом, але і з іншими загрозами. По суті, це той же антивірус кшталт «Касперського» або ESET, тільки з розширеним функціоналом. Відгуки про це комплексі суцільно позитивні.
Програми-антишпигуни: огляд кращих, можливості та особливості роботи
Тут є повноцінне глибоке сканування, які хоч і забирає багато часу, але не залишає шансів шкідливого коду. Програма працює в реальному часі і спить до пори до часу в треї. Також варто відзначити, що утиліта справляється з пошуком потенційних загроз.
Інтерфейс програми простий і зрозумілий. До того ж грамотно переведений на російську мову, так що проблем з освоєнням бути не повинно. У будь-якому випадку в меню є грамотний майстер-помічник, а на офіційному сайті розробника - купа навчального матеріалу. Поширюється продукт за безкоштовної ліцензії, важить близько 100 Мб і практично позбавлений реклами. Що стосується системних вимог, то тут вони досить високі, порівняно з минулими респондентами. Для нормальної роботи програми у реальному часі необхідно як мінімум 4 Гб оперативної пам'яті. В іншому випадку система починає моторошно гальмувати, і софт доводиться відключати.

Рішення для платформи Android

У операційній системі Android проблеми такого плану зустрічаються вкрай рідко, але все ж мають місце. Особливо якщо мова йде про мобільні пристрої, де встановлені права адміністратора (root), а користувач інсталює все підряд і звідки завгодно.

Dr. Web Antivirus

Програм-антишпигунів для Android Гугл Плее» дуже багато, але найбільша кількість скачувань, так само як і позитивних відгуків, - у додатку Д. Web Antivirus. Це серйозне комплексне рішення від відомого розробника, яке спрямоване на боротьбу не тільки зі шпигунами, але і з троянами, вірусами-вимагачами та іншим шкідливим кодом.
Програми-антишпигуни: огляд кращих, можливості та особливості роботи
Інтерфейс програми грамотно розбитий на категорії, і розібратися з ним зможе навіть новачок у цій справі. Але варто відзначити, що програма досить вимоглива до ресурсів гаджета, тому для бюджетних пристроїв з невеликим об'ємом оперативної пам'яті (1 мб) краще підшукати утиліту «легше». Поширюється продукт за платної і безкоштовної ліцензії. У першому випадку ви отримуєте весь інструментарій на будь-які випадки життя, а в другому - урізану версію, лише з захисником від шпигунів і троянів.

Популярі новини
Загрузка...