Що таке "стіллер" і як захистити себе від нього?

263 0 Новини високих технологій

Досвідчені гравці в онлайн-іграх знають, що таке стіллер, як не зловити його і навіть як створити. Однак створення та розповсюдження карається законом, тому краще не займатися таким. Так що ж таке стіллер? Це програмний код, який слугує для крадіжки паролів і інших даних з комп'ютера. Раніше дані відправлялися на сніффер, але зараз вже активно по Інтернету поширені коди, які відправляють крадене на пошту.

Що таке "стіллер" і як захистити себе від нього?

Про стиллерах

У більшості випадку стиллерам піддаються гравці в сампо. Що таке стіллер, вже було сказано, але як же відбувається сам процес? Першим ділом людина створює код на якому-небудь мові програмування, а потім використовує знання криптографії і приховує стіллер таким чином, щоб його не знайшли антивіруси. Він може бути скрізь, навіть у звичайнісінькій картинці! Розглянемо приклад на багатокористувацької версії гри GTA San Andreas.


Наприклад, гравцеві набридають стандартні моделі в грі, він вирішує їх замінити на більш красиві. Далі, гравець в пошуковій системі вбиває свій запит, і йому показуються варіанти. Це можуть бути форуми і відомі сайти. З форумів нічого качати не варто, так як там ніякої довіри до користувачів. Ви їх не знаєте, відповідно, якийсь файл, вони вам дадуть на скачування - теж. Така ж ситуація з сайтами, де надають на скачування різні моделі. Звичайно, є сайти, які заслужили довіру, але і там треба бути обережним. Краще файл перед скачуванням перевірити через сервіс "ВирусТотал". Але більше всього стиллеры "вшивають" cleo-скрипти. Гравців, які використовують чит-програми, багато, всі вони використовують cleo. А що найголовніше, антивіруси їх і визначають як вірус, так як це чит. Виходить, ви ніяк не зможете дізнатися, що криється в cleo-скрипті. Отже, робимо висновок, що качати їх безумовно не варто.


Що таке "стіллер" і як захистити себе від нього?

Як захистити себе

Для початку потрібно поставити хороший антивірус, адже він хоч якось захищає. Без антивіруса ви будете ловити все підряд. В Інтернеті часто пишуть, що таке стіллер і як його створити, навіть надають програми для їх створення. Але найчастіше програми не працюють, а в них самих є стіллер. Кожен скачуваний файл потрібно обов'язково перевірити, щоб не втратити свої дані. Також існують програми, які видаляють стіллер з комп'ютера. Рекомендується перевіряти ще ПК на наявність вірусів за допомогою спеціальних утиліт, наприклад, DrWeb Cure It.
Що таке "стіллер" і як захистити себе від нього?

Про використання

У Мережі можна знайти чимало інформації про те, що таке стіллер і як ним користуватися. Пам'ятайте, що вони створюються не просто так, не для забави. Основною їх метою є видобуток корисної інформації з комп'ютера жертви для наступного продажу. Наприклад, якщо відкрити інтернет-магазини акаунтів SAMP, то можна помітити, що більшість акаунтів були здобуті з допомогою стіллера. Створювати і використовувати його безумовно не варто, так як це кримінальна відповідальність! Також є кейлогеры, вони з'явилися до стиллеров. Завдання кейлогерів - перехоплення тексту, який був написаний з клавіатури. Хоч вони застарілі, але все ж ними користуються і зараз. Що ж таке стіллер, з'ясували. Чи є користь від нього? Безумовно - ні. Потрібно остерігатися цього, захистити свій комп'ютер, не качати файли з невідомих джерел.

Популярі новини
Загрузка...