Що таке активація: визначення, як її зробити

252 0 Новини високих технологій

На сьогоднішній день в комп'ютерній індустрії склалася така ситуація, що кожна компанія намагається захистити своє програмне забезпечення. Для цього використовуються спеціальні ключі, а з деяких пір - онлайн-способи активації. Не стали винятком і операційні системи сімейства Microsoft. Починаючи з ранньої Win XP і закінчуючи Windows 10 всі системи потребують активації. В іншому випадку їх функціональність буде істотно обмежена.

Активація Windows – поняття і засоби

Власне кажучи, вже з назви зрозуміло, що таке активація Windows. Це процес аутентифікації, так званий канал зв'язку між виробником і користувачем, що дозволяє визначити, чи має власник Windows ліцензійною копією, або ж використовує піратський софт.


Що таке активація: визначення, як її зробити
В умовах угоди з Microsoft про використання операційної системи Windows активація – це найважливіший етап, своєрідний спосіб запобігти незаконне використання і поширення власного дистрибутиву. Після установки ліцензійної копії Windows користувачеві дається 30 днів для введення ліцензійного ключа, або ж для проведення онлайн-активації.

Ліцензія або піратська версія? Вибір користувачів

При придбання оригінальної версії Windows (варто зауважити, що в грошовому еквіваленті купівля ліцензії виллється в солідну суму) на коробці з диском наклеєний ліцензійний ключ активації. Він складається з 25 символів і вводиться відразу після установки системи. Якщо ж продукт придбано через Інтернет, то ключ приходить на вказану електронну пошту.


Що таке активація: визначення, як її зробити
Є і зворотна сторона медалі – так званий піратський софт, якого дуже багато в Мережі. Власне кажучи, це зовсім не дивно з огляду на дорожнечу ліцензійного продукту. Сама по собі збірка Windows нічим не відрізняється від оригінальної, єдина різниця полягає в тому, що в оболонку вже вшитий активатор системи. Або ж в Інтернеті легко знайти спеціальні програми - «кряки», які активують систему. Однак слід пам'ятати, що використання неліцензійного софта є незаконним і тягне за собою покарання.

Способи активації Windows

Отже, що таке активація, зрозуміло, тепер залишилося розібратися, як же її виконати. На сьогоднішній день існує два способи активації:
 • з допомогою ключа;
 • в телефонному режимі.
 • Компанія Microsoft періодично випускає оновлення, одне з яких перевіряє ключ активації "Віндовс". Воно так і називається – "Оновлення безпеки".

  Ліцензійна Активація Windows

  Як вже говорилося, при купівлі компакт-диска з оригінальною версією Windows користувач отримує до нього на додачу 25-значний код активації. Крім того, ключ можна отримати при купівлі корпоративних версій ОС, комп'ютера або ноутбука з вже встановленою системою. Також код висилається на електронну пошту при придбанні Windows в офіційному інтернет-магазині. Ввести потрібний ключ слід під час першої інсталяції операційної системи. На завершальному етапі повинно з'явитися вікно, в якому користувачеві буде запропоновано ввести конкретний код активації. Після введення система повідомить, чи є дана комбінація вірною чи ні. Якщо так – установка буде завершена і Windows активується.
  Що таке активація: визначення, як її зробити
  І якщо з ключем зрозуміло, що таке активація системи в телефонному режимі? Насправді все просто – потрібно викликати командний рядок (комбінація Win+R) і ввести туди команду slui. Після вибрати країну (Росія, Україна) - з'явиться безкоштовний телефон, за яким потрібно зателефонувати. Крім телефону, на екрані ПК буде показаний інсталяційний код, який потрібно буде набирати на телефоні. Після того, як вихідний код буде введений, автомат-оператор почне диктувати ліцензійний ключ операційної системи. Для того щоб це зробити, слід перейти до властивості комп'ютера і вибрати пункт «Активація Windows».

  Активація Windows 10

  Остання на даний момент версія операційних систем Microsoft – Windows 10. Після її виходу багатьом користувачам попередніх версій «вінди» було запропоновано безкоштовно перейти на «десятку» із збереженням всіх налаштувань, сертифікатів та ліцензій. Єдина незручність - цей апгрейд діє тільки на один ПК. Тобто навіть якщо на комп'ютері була ліцензійна Windows 7 або 8 а користувач безкоштовно оновився до Win 10 то при покупці нового "заліза" перенести існуючу "десятку" не вдасться. Доведеться купувати новий оригінальний дистрибутив.
  Що таке активація: визначення, як її зробити
  Якщо ж Windows 10 була придбана з нуля, то отримати ключ активації також просто. Для цього після установки ОС потрібно просто перейти в меню «Пуск», розділ «Параметри». Далі потрібно клацнути по пункту «Оновлення та безпека» і з лівого боку вікна меню «Активація». Після натискання чарівної кнопки «Активувати» операційна система пройде аутентифікацію і перейде в статус активованою. Природно, що комп'ютер повинен бути підключений до Інтернету.
  По ходу виконання активації система може запросити у користувача ключ, який йде в комплекті з завантажувальної флешкою (диском).

  Проблеми з активацією Windows 10

  Відмінність оригінальної версії Windows 10 від попередників полягає ще і в тому, що якщо ПК зазнав модернізацію (були замінені такі важливі елементи, як ЦП, материнська плата або вінчестер), активація автоматично злітала і її не вдавалося відновити навіть при наявності ключа.
  Що таке активація: визначення, як її зробити
  Для вирішення даної проблеми потрібно було знову звертатися до служби підтримки Microsoft і заново активувати систему. Благо, розробники випустили глобальне оновлення Anniversary Update. Завдяки йому відбувається прив'язка ліцензійної копії Windows 10 до облікового запису Microsoft. І навіть у разі заміни комплектуючих активацію стало відновити набагато швидше і простіше. Так, важливий момент: число повторних активацій операційної системи є обмеженим. І при досягненні цього самого ліміту систему активувати не вдасться.

  Трохи висновок

  Отже, відповідь на питання про те, що таке активація, отримано. Який саме із способів використовувати, вирішувати самому користувачеві. В принципі, для робочих станцій, серверів, установ і підприємств більш затребуваними здаються ліцензійні версії операційних систем Microsoft. Особливо з урахуванням того, що існують органи, що займаються перевірками ПК підприємств як раз на предмет оригінального софту. Ну а що стосується пересічних громадян, то тут ситуація двояка. З одного боку, піратський софт безкоштовний, а з іншого - наявність ліцензійної версії Windows завжди гарантує підтримку від розробників, а також багато додаткових можливостей системи.

  Популярі новини
  Загрузка...